Зміст та мета Указу Президента України «Про оптимізацію системи органів виконавчої влади».



Як і передбачалось указом президента україни "про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", пропонується ліквідувати інститут урядових органів в системі міністерств (в уряді зараз розглядається також відповідний проект постанови, підготовлений в межах його теперішніх повноважень) - їхні функції будуть піддані перегляду та скорочені або передані до компетенції міністерств чи інших центральних органів виконавчої влади. Вкупі із запропонованими проектом закону запровадженням практики поєднання посад віце-прем’єр-міністрів та міністрів, а також відмови від можливості призначати міністрів, що не очолюють міністерства, це розглядається як додаткові способи концентрувати функції держави за галузевим принципом, коли чітко зрозуміло хто за що відповідає і для чого потрібна та чи інша посада.

Кардинально вплине така концентрація і на діяльність урядових комітетів. У разі прийняття законопроекту вони просто перестануть існувати. Доводиться визнати, що позитивний вплив на процес прийняття урядових актів та затрачені на організацію діяльності урядових комітетів ресурси не корелюються. Практика свідчить, що засідання кабінету міністрів україни є ефективним і цілком самодостатнім інструментом для прийняття необхідного рішення належної якості.

Білет 27

Зв’язок адміністративного права з іншими галузями права.

Як одна із фундаментальних галузей права, адміністративне право тісно пов'язане з іншими галузями українського права, і завдяки цим зв'язкам забезпечується цілісність правової системи в цілому.

Найбільш тісний зв'язок існує між адміністративним і конституційним правом. Адже за допомогою норм конституційного права закладаються основи правового статусу цілої низки суб'єктів адміністративного права, фундамент, на якому вибудовується решта адміністративно-правових норм.

Незважаючи на суттєві відмінності у методах правового регулювання, певні зв'язки існують між адміністративним і цивільним правом. В окремих випадках можуть співпадати елементи предмета регулювання зазначених галузей. Нормами адміністративного права, як і нормами права цивільного, регулюються певні майнові відносини. Але якщо для цивільного права характерною рисою є юридична рівноправність суб'єктів майнових відносин, то в адміністративному праві майнові відносини виникають, змінюються або припиняються у зв'язку з реалізацію суб'єктами своїх владних повноважень.

Хоча у Кримінальному кодексі України порядок управління безпосередньо не визнано родовим об'єктом злочинів, нормами кримінального права встановлюється кримінальна відповідальність за злочини у сфері держаного управління як службовими особами, так й іншими суб'єктами і в той чи інший спосіб порушують встановлений порядок управління. До таких злочинів, зокрема, належать зловживання владою або службовим становищем.

Адміністративне право певним чином зв'язане і з трудовим правом. Спільною ознакою тут виступає регулювання відносин державної служби. Хоча державна служба є одним з провідних інститутів адміністративного права, але в тій частині, в якій державна служба має ознаки трудового процесу, вона регулюється з допомогою норм трудового права. Це стосується насамперед питань робочого часу, відпусток, дисциплінарної відповідальності державних службовців тощо.

Дуже виразними є зв'язки, що існують між адміністративним правом і так званими комплексними, або предметними, галузями права, до яких належать фінансове, митне, податкове, банківське, підприємницьке, земельне, аграрне, екологічне галузі права. Особливості зв'язків з даними галузями полягають у тому, що, по-перше, в них широко використовується властивий публічному праву імперативний метод правового регулювання, а, по-друге, охоронна функція цих галузей реалізується переважно з допомогою інституту адміністративної відповідальності.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 301; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!