Характеристика адміністративних правопорушень, що посягають на суспільні відносини у сфері дорожнього руху.



Адміністративні правопорушення в сфері дорожнього руху мають спільну ознаку - це суспільна небезпека, тобто протиправна дія або бездіяльність (порушення правил дорожнього руху, нормативних актів про безпеку дорожнього руху), вчинене фізичною або юридичною особою, за який на підставі закону передбачена адміністративна відповідальність. Однак вона не може бути покладена на особу, якщо в його діях (бездіяльності) немає провини.

Об'єктом посягання дорожніх правопорушень є безпека дорожнього руху і встановлений порядок експлуатації транспортних засобів.

Безпека дорожнього руху, що розглядається у якості об'єкта правопорушення, означає сукупність суспільних відносин, що забезпечують в цілому безпеку життя і здоров'я людей, збереження матеріальних цінностей, безаварійну роботу автотранспортних засобів. Громадська шкідливість правопорушень, скоєних учасниками дорожнього руху, полягає, з одного боку, в тому, що ними створюється небезпека заподіяння шкоди життю та здоров'ю людей, з іншого боку, може бути заподіяний матеріальний збиток. Об'єктивну сторону складу адміністративного правопорушення у сфері дорожнього руху становлять протиправні діяння винної особи, пов'язані з порушенням правил дорожнього руху, експлуатації транспортних засобів, технічних правил ремонту і утримання доріг, експлуатації залізничних переїздів.

Так, наприклад, за експлуатацію несправного транспортного засобу до адміністративної відповідальності можуть бути притягнуті як водій, так і посадова особа автотранспортного підприємства, яке відповідає за технічний стан транспорту. У подібних випадках адміністративна відповідальність винних осіб настає не за співучасть в одному і тому ж правопорушення, а за вчинення кожним самостійних правопорушень, передбачених різними правовими нормами.

попередження;

адміністративний штраф;

конфіскація предмета адміністративного правопорушення

позбавлення права керування транспортним засобом;

адміністративний арешт

Білет 28

Система адміністративного права. Поняття публічних та приватних галузей права.

Система адміністративного права — це внутрішня побудова галузі, яка відображає послідовне розміщення елементів — інститутів і норм, що утворюють її, їх єдність і структурний взаємозв'язок. Вона складається із двох частин: загальної і особливої.

Загальна частина адміністративного права об'єднує норми, що закріплюють принципи державного управління; правове становище суб'єктів адміністративного права (органів виконавчої влади, державних службовців, громадян та ін.); форми і методи виконавчої та розпорядчої діяльності; адміністративний процес; засоби забезпечення законності і дисципліни в державному управлінні.

Особлива частина адміністративного права містить норми, що регулюють управління промисловістю, агропромисловим комплексом, соціально-культурною сферою (освітою, наукою та ін.), адміністративно-політичною діяльністю (управління внутрішніми справами, управління юстицією), а також міжгалузеве державне управління у сферах статистики, стандартизації, ціноутворення і т. ін.

Зміст загальної і особливої частин адміністративного права є взаємозалежним і складає єдине ціле. Норми загальної частини застосовуються до всіх інститутів особливої частини. Наприклад, загальні правила, що регулюють порядок підготовки, видання, набрання чинності і дію актів державного управління, реалізуються у процесі виконавчо-розпорядчої діяльності органів управління у всіх галузях соціально-культурного будівництва з урахуванням їх специфіки.

Публічне право — сукупність правових норм, які регулюють сферу публічних (державних) інтересів. Юридичний пріоритет має воля органів державної влади, хоча спрямована вона на захист інтересів особи та населення в цілому. До публічного права належать конституційне, адміністративне, фінансове, кримінальне, процесуальне право.

Приватне право — сукупність правових норм, які регулюють сферу приватних інтересів окремих осіб, громадян та їх об'єднань. Це норми цивільного, торгового, господарського тощо права.

Приватне і публічне право взаємопов'язані, оскільки держава захищає приватні інтереси осіб, а особи здійснюють свою майнову, господарську діяльність хоча і незалежно від влади, але на основі визначених державою норм, тобто приватне право ґрунтується на публічному праві, яке охороняє і захищає норми приватного.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 290; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!