Чим галицьке боярство відрізнялося від волинського у взаєминах із князем у ХІ-ХІІ ст.?



Через раптову смерть Романа, у Галицько-Волинському князівстві утворився вакуум влади. Галичину і Волинь охопила низка безперервних міжусобиць та іноземних інтервенцій. Волинські дрібні князі унезалежнилися, а галицькі бояри відмовилися визнавати владу малолітніх Романовичів — Данила і Василька.Першими розпочали боротьбу за владу у Галицькому князівстві Володимир, Святослав та Роман Ігоровичі, сини оспіваного у «Слові о полку Ігоревім» новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. Вони утримувались в Галичині з 1206 по 1212 роки, однак через конфлікт з боярською верхівкою зазнали поразки. В результаті цього, у 1213 році княжий престол у Галичі узурпував боярин Володислав Кормильчич.

Зазначте причини та наслідки втрати Руссю політичної незалежності в середині XIII ст.

Монгольска держава утворилася на прикінці 12 на початку 13 століття. Україна перетворилася на воєнний табір и розпочала активне завоювання сусідніх територій та народів. Наслідки завойовницьких походів монголів були катастрофічними для славянських земель: руйнація та падіння ролі міст , занепад ремесла і торгівлі, демографічні втрати , знищення значної частини феодальної еліти. Причини втрати незалежності: 1) Київська Русь - своєрідний міст між Заходом і Сходом. Це створювало можливість широкого спілкування давньоруської культури з культурою Заходу і Сходу, сприяло збагаченню прогресивних здобутків обох світів. Таке проміжне становище Київської Русі мало і дуже серйозну загрозу втратити політичну незалежність і своєрідність, самобутність. Русь стала природним бар'єром між кочовими племенами Азії і європейською цивілізацією. Та це коштувало Русі втратою державності.2) відсутність національної єдиної державної ідеї. Монгольське завоювання зумовило появу низки тривалих тенденцій: переміщення і своєрідне роздвоєння центру суспільного життя східних словян, консервація та поглиблення феодальної роздрібненості, поступове витіснення у стосунках між князем і місцевою знаттю принципу васалітету та зопровадження системи підданства, послаблення обороноздатності Русі призвело до того, що у 14-15 ст. південні та західні руськи землі опиняються у складі Литовського князівства та Польського королівства , а Північно-Східна та Новгородська землі залишаюьбся під владою Орди

Визначте основні етапи боротьби Данила Романовича проти монгольської навали та залежності від Золотої Орди.

У 1245 році Данило Галицький одержує перемогу над війсками Ростислава під містом Ярославом і відновлює єдність Галицько-Волинського князівства. Він змушений їхати до Золотої Орди щоб одержати яплик на управління землями. Формально визнавши залежність від хана Данило намагався виграти час для збирання сил та підготовки вирішального удару по золотоординцям. Данило сконцентрував увагу на посилині боєздатності, внутрішньому зміцненні та централізації князівства. Укріплялися міста, відбулася реорганізація війска, було сформовано піхоту, переозброєно кінноту. У цовнішньо політичній сфері Данило намагається реалізувати свої плани щодо створення антиординської коаліції. Нажаль ці кроки не привели до утворення коаліції. В 1253 році Данило Галицький погоджується на умови Римського Папи Інокентія 4 з укладення унії руської православної церкви з католицькою і відбувається його коронація. Папа Римський оголошує Хрестовий похід протии татар, але ці плани так і залишилися нездійсненими. Не відчувши реальної допомоги з боку папськой курії Даноли розриває угоду з Ватиканом і вступає у відкриту зброєну боротьбу із Золотою Ордою. На прикінці 1254 року Данило Галицький перейшов у наступ протии військ Куремси. В тому ж році Міндовг розриває військовий союз і протягом 1255-1256 р. триває протистояння з Литвою. В1258 році Орда розпочинає новий масований наступ. Не маючи сил для протидії Даниловіддав наказ про знищення укріплень у деяких містах.

 

Уровень.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 212; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!