Супербол (м'яч, що відскакує)1. Киньте суперм'яч правою рукою і спіймайте лівою. Підкиньте лівою рукою і правою спіймайте. Постарайтеся поцілити в квадрат в центрі дошки з числом 9.

2. Киньте суперм'яч правою рукою з відстані 30 см з правого боку і спіймайте правою рукою. Зауважте, що він відскакує ліворуч.

3. Підкиньте і спіймайте суперм'яч обома руками. Спробуйте поцілити по квадратах в порядку від 1 до 9.

4. Зафіксуйте свій погляд на числі 9 у центрі дошки. Тримайте 9-ку в фокусі. Не дивіться на м'яч і не стежте за ним очима. Тільки використовуйте бокове візуальне поле або периферійний зір, коли ви підкидаєте і ловите м'яч.

5. Підкиньте і спіймайте м'яч обома руками. Спробуйте відпустити м'яч з різних місць в просторі навколо себе щоразу, коли кидаєте. Перш ніж кинути м'яч, визначтесь, куди ви хочете вцілити на дошці. Постарайтеся бути якомога точнішим.

6. Підкиньте і спіймайте два суперм'ячі одночасно, один правою рукою, а інший лівою. (Один з м'ячів може бути прикріплений до блоку, а інший не прикріплений, або ж обидва не прикріплені ні до чого).

7. Підкиньте один суперм'яч і ударте по дошці. Назвіть номер, у який м'яч попаде. Киньте знову і назвіть суму двох чисел. Продовжуйте додавати, коли попадаєте в різні числа на дошці.

8. Підкиньте два суперм'ячики і запам’ятайте числа в квадратиках, в які вони попадуть. Назвіть суму всіх чисел.

9. Киньте м'яч так, щоб він відскочив назад. Перед тим як він до вас повернеться, сплесніть у долоні. Киньте знову. Доторкніться до своїх плечей. Продовжуйте послідовність.

10. Попадіть у квадрати, починаючи з лівого боку зверху і пересуваючи в праву сторону донизу. Намагайтесь бути влучним. Не дозволяйте собі безсистемні рухи.

Силіконові мішечки біні (двоє людей)

1. Перекидайтеся між собою бінімішечком.

2. Переконайтеся в тому, що у кожної людини є по мішечку. Тримайте мішечки біні в правій руці. Киньте свій мішечок партнеру. Спіймайте мішечок лівою рукою. Продовжуйте кидати один одному правою і ловити лівою рукою. Постарайтеся відпрацювати ритм, коли кидаєте і ловите мішечки.

3. Один із партнерів повинен тримати обидва мішечки ― один у правій руці, а інший у лівій. Киньте обидва мішечки вашому партнеру. Він намагатиметься спіймати кожною рукою один з мішечків і потім кине ці мішечки знову вам. Перекиньтеся мішечками знову. Продовжуйте послідовність.

4. Кожен повинен тримати мішечок біні правою рукою. Киньте цей мішечок один одному, але спіймати його потрібно лівою рукою. Перекладіть мішечки біні знову в праву руку. Перекиньтеся мішечками знову. Так продовжуйте п'ять разів. А тепер виконайте таку техніку в зворотному порядку теж п'ять разів. Продовжуйте цю послідовність.

5. Кожен повинен тримати мішечок біні обома руками. Киньте мішечки біні один одному одночасно і спіймайте теж обома руками. Спіймавши бінімішечок, підкиньте його в повітря двічі, а потім киньте їх один одному знову. Продовжуйте послідовність.

Колоди з перемінним рівнем складності

1. Пройдіть від одного кінця колоди в інший. Коли ви дійдете до кінця колоди, повертайтеся, йдучи спиною вперед до початкової точки. Постарайтеся розслабитися і розмахуйте руками при ходьбі.

2. Ідіть боком, прямуючи вниз по колоді, повернувшись правою стороною. Підкидайте і ловіть ваші мішечки біні. Коли дійдете до кінця колоди, піднімайтеся назад, повернувшись лівою стороною. Продовжуйте підкидати мішечок біні.

3. Тримайте мішечок біні в кожній руці. Зробивши крок правою ногою, підкиньте і спіймайте мішечок біні правою рукою. Коли ви зробите крок лівою ногою, підкиньте і спіймайте мішечок лівою рукою Дійшовши до кінця колоди, поверніться і рухайтесь назад. Продовжуйте кидати бінімішечок.

4. Будьте обережні під час виконання завдання. Заплющіть очі. Притисніть мішечки до ваших боків. Ідіть по колоді маленькими кроками, переставляючи ступню за ступнею, з закритими очима. Постарайтеся визначитися, де ви знаходитеся, і коли дійдете до кінця колоди, поверніться і йдіть у зворотному напрямку.

5. Тримайте бінімішечок обома руками. Пройдіться вгору і вниз по колоді, підкидаючи і ловлячи мішечок обома руками. Потім спробуйте спіймати з правого боку, по центру, а потім з лівого.

6. Тримайте мішечок біні правою рукою. Зосередьтеся на певній точці вашої цілі і йдіть вперед до неї по колоді. Накресліть велике коло перед собою мішечком біні. Коли ви підійдете до кінця колоди, поверніться, поміняйте позицію рук з мішечком біні. Накресліть ще одне велике коло, рухаючись назад.

7. Тримайте мішечок біні правою рукою. Знову накресліть коло перед собою мішечком біні. Зосередьтеся на мішечку біні в той час, як ви йдете по колоді. Коли ви підійдете до кінця колоди, поверніться назад, поміняйте руки і накресліть інше коло, рухаючись назад.

8. Пройдіться по колоді, роблячи поворотні рухи. Ідіть у напрямку годинникової стрілки в одну сторону і проти годинникової стрілки в іншу.

9. Продовжуйте робити поворотні рухи, коли ви піднімаєтеся і спускаєтеся по колоді. Тримайте перед собою великий палець руки. Під час руху переводьте погляд то на палець, то на приміщення, в якому знаходитесь.

10. Пройдіть вниз по колоді. Коли ви ступаєте правою ногою, сплесніть у долоні перед собою, а коли ступаєте лівою ногою ― сплесніть позад себе.

Дошка, що обертається

1. Станьте на дошку, що обертається. Намагайтеся, щоб вона оберталася за годинниковою стрілкою. Контролюйте її обертання і утримуєте баланс на дошці.

2. Тепер зробіть так, щоб дошка оберталася проти годинникової стрілки.

3. Зробіть так, щоб дошка оберталася під кутом 90 градусів за годинниковою стрілкою, зупиніться, потім під кутом 90 градусів проти годинникової стрілки.

4. Зробіть так, щоб дошка оберталася за годинниковою стрілкою. У той же час передавайте мішечок біні навколо себе за годинниковою стрілкою. Утримуйте баланс.

5. Поверніть дошку за годинниковою стрілкою двічі, потім ще двічі проти годинникової стрілки. Продовжуйте послідовність.

6. Повертаючи дошку за годинниковою стрілкою, зупиняйте на кожному повороті в 90 градусів. Коли пройдете все коло, почніть повертати проти годинникової стрілки, зупиняючи на кожному повороті в 90 градусів.

7. Повторіть вправи з першої по шосту включно, але тепер із закритими очима. Будьте обережні. Не падайте з дошки. Якщо доведеться, то відкрийте очі.

Вправи з мішечком біні

1. Підкиньте мішечок біні над собою і спіймайте обома руками. Стежте за мішечком очима, як він рухається то вгору, то вниз. Підкидайте його так приблизно 30 разів. Підкиньте перед собою, потім з правого боку, потім з лівого.

2. Підкиньте мішечок біні вгору і спіймайте його обома руками. Стежте за мішечком тільки очима, не рухаючи голови. Повторіть вправу 10 разів. Тепер можна рухати головою, але не очима. Повторіть теж 10 разів. Порівняйте. Що було легше?

3. Підкиньте і спіймайте мішечок біні двічі правою рукою. Перекиньте його з правої в ліву руку. Підкиньте його двічі лівою рукою. Потім перекладіть його за спиною з лівої у праву руку. Продовжуйте цю послідовність.

4. Підкиньте мішечок біні лівою рукою в ліву сторону від себе двічі, потім двома руками по центру один раз, потім правою рукою в праву сторону від себе знову двічі, потім по центру двома руками один раз. Продовжуйте цю послідовність.

5. Підкиньте мішечок біні лівою рукою в праву сторону від себе двічі, потім обома руками по центру один раз, потім двічі правою рукою в ліву сторону від себе, потім обома руками по центру один раз. Продовжуйте цю послідовність.

6. Підкиньте мішечок біні обома руками. Намагайтеся, щоб мішечок злетів якомога вище, але не торкався стелі. Тепер підкиньте над собою (над головою) на 30 см. Тепер підкиньте посередині попередніх точок. Намагайтеся бути дуже точним.

7. Зосередьтеся на точці в просторі перед вами. Перекиньте мішечок біні з правої руки в ліву, а потім з лівої у праву. У цей час не дивіться на мішечок біні. Використовуйте ваш периферійний зір для того, щоб кидати і ловити мішечок.

8. Не рухаючи ногами, поверніться якнайдалі праворуч і підкидайте та ловіть мішечок біні правою рукою. Поверніться до центру, підкидайте і ловіть мішечок правою рукою. Тепер поверніться якомога далі ліворуч, підкидайте і ловіть мішечок біні правою рукою. Повторіть послідовність, починаючи з лівої сторони і підкидаючи та ловлячи мішечок біні лівою рукою.

9. Підкиньте мішечок біні вгору і спіймайте обома руками. Зупиніться. Уявіть собі шлях, який пролетів мішечок біні. Заплющте очі і знову так підкиньте мішечок біні та спіймайте його вже з закритими очима.

 

ЗМІСТ

1. Теоретична основа для інноваційної програми навчання.........................2

2. Наукові дослідження інноваційної програми навчання...................... ....10

3. Баланс та інтеграція мозку...................................................................... ...12

4. Уявлення про своє тіло............................................................................ . 13

5. Тести інноваційної програми навчання................................................ ....14

5.1. Завдання до і після тестування. Основні вимоги до тестування.........16

I. Техніка читання вголос............................................................................17

ІІ. Тест на гостроту зору................................................................................18

  ІІІ. Бінокулярний об’єднаний тест.................................................................20  

  ІV. Тест на здатність писати від руки...........................................................27

V. Тест на ходіння по розміченій прямій.....................................................27

Результати тестів............................................................................................27

Тест на здатність писати від руки..................................................................29

Тест на ходіння по розміченій прямій...........................................................29

Результати тесту (Короткі параметри для оцінювання)............................30

Загальні вказівки до вправ..........................................................................32

Візуально-моторна контрольна паличка (маятниковий м'ячик ) дошка для мішені.......................................................................................................................32.

Маятниковий м'ячик.......................................................................................34

Супербол (м'яч, що відскакує)......................................................................36

Силіконові мішечки біні (двоє людей)........................................................37

Колоди з перемінним рівнем складності......................................................38

Дошка, що обертається...................................................................................39

Вправи з мішечком біні..................................................................................40

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 310; Мы поможем в написании вашей работы!


Мы поможем в написании ваших работ!