ПРИМІТКА. Перевірте таке: закрийте одне око, потім інше і подивіться, як рухається нитка.



Якщо ви бачите дві нитки, то де вони перетинаються?

Місце, де нитки перетинаються, показує, як системи адаптивної конвергенції (фокусивної конвергенції) взаємодіють одна з одною.

a. Якщо нитки перетинаються на межі вузла, очі фокусуються і конвергують на тому ж місці в просторі.

b. Якщо нитки перетнуться перед вузлом, - це означає, що ваші очі конвергують занадто сильно.

c. Якщо нитки переплетуться після вузла, - це означає, що ваші очі конвертують занадто слабо.

Це важливе спостереження. Якщо дитина не може сфокусуватися і конвергувати (зосередити) очі на одній точці під час читання, вона не використовує свій потенціал під час читання максимально. Дитина може отримувати найвищі оцінки, але вчитиметься ще краще, якщо таку недостатність буде ліквідовано. Ми маємо надавати більшої уваги зоровій продуктивності талановитих дітей і дорослих, адже чекаємо від них високої продуктивності. Це спостереження важливе ще й тому, що вправи з балансуюючим стимулюванням переважно позбавляють труднощів з адаптувальною ковергенцією. Людину, у якої балансувальна стимуляція не спрацьовує, потрібно направити на консультацію до лікаря-офтальмолога.

Подивіться уважно на ту точку перед вашим обличчям, де нитки переплітаються або об'єднуються.

Чи здається вам, що одна нитка ніби накладена на іншу або вони об'єднані в єдине ціле? Якщо одна нитка здається трохи вище другої там, де вони перетинаються, то ваші очі неідеально збалансовані по вертикалі. Це викликає втому очей під час читання складного матеріалу або тривалого читання.

Чи є порожні місця або прогалини на цих двох нитках?

Бачення порожніх місць зазвичай означає вибіркове пригнічення або патологічне порушення зору. Одне око не повністю пригнічене, якщо ви бачите лише одну нитку, але водночас зір може мати часткове обмеження.

Коли ви дивитеся на вузол, чи змінюються нитки за яскравістю?

Якщо яскравість ниток змінюються або ж у місці перетину вона не стабілізується, у вас існують труднощі в інтегруванні двох зорових ділянок.

Балансувальне стимулювання на дошці Белгау в більшості випадків допомагає стабілізувати нестабільні зорові системи і знижувати зорове напруження, спричинене цією проблемою.

Одна з ниток то з'являється, то зникає?

Це означає, що око спочатку працює, потім притлумлює свою роботу, що можна усунути за допомогою балансувальної стимуляції.

Здається вам одна нитка яскравішою чи ж вони однакові за яскравістю?

Обидві нитки повинні мати однакову яскравість. Відносна яскравість ниток свідчить про те, що ми можемо простежити баланс у зорових схемах. Коли зір обох очей збалансований, обидві нитки будуть однакові за ступенем яскравості. Якщо ж одна нитка або її певна частинка здається яскравішою, це свідчить про розбалансованість двох зорових полів. Це спостереження є важливим для комплексного регулювання зорової системи. Відносна яскравість ниток є чутливою навіть до найменшого відхилення в кінетичній і вестибулярній системі, а також до найменших інтеграційних порушень у самому зорі. Якщо ви бачите, що одна нитка яскравіша, зробіть крок однією ногою назад. Коли ви зробили крок, я зможу взятися за плече тієї сторони, з якої нога відступила назад, і нахилити його вперед, а інше, протилежне, плече назад. У той час, як я тисну на ваші плечі і намагаюся повернути вас, вам потрібно чинити опір. Якщо ви подивитеся на нитки в той час, коли я поступово тисну, в певний момент обидві нитки здадуться однаковими. Коли я послаблю тиск, нитки знову матимуть для вас різний рівень яскравості. Це демонстрація інтеграції вестибулярної, зорової та спинномозкової системи. Переплетена взаємодія - це те, що оптики використовували в зорових вправах протягом тривалого часу. Нами відкрито взаємовідношення між положенням ніг і напрямком, у якому потрібно здійснювати тиск на плечі. Цей експеримент демонструє зв»язок між положенням ніг і балансом сприйняття обома очима. Можна зробити висновок, що дуже важливо поставити під лінійку пальці ніг і самі ноги під час тренінгів на балансувальній дошці. Стимуляція балансу на балансувальній дошці доктора Белгау в більшості випадків допоможе збалансувати роботу двох зорових полів, і нитки здаватимуться однаковими, але за умови, що все виконується правильно: ноги на дошці - під лінійку і по центру.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 320; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!