ІІІ. Бінокулярний об’єднаний тест



Для першого кроку в цьому експерименті вам потрібна нитка завдовжки один метр. Тримаючи один кінець нитки в руці, відміряйте відстань від пальців кулака до ліктя. Зав’яжіть вузол у цьому місці. Тепер покладіть вільну частину нитки, яку ви тримали в руці, собі на перенісся так, щоб вона була розташована посередині між очима. Попросіть вашого партнера потримати нитку з іншого її боку. Натягніть нитку, тримаючи на рівні очей, і уважно зосередьтеся на вузлику. Переконайтеся в тому, що руки не знаходяться перед очима і не блокують зоровий простір. Утримуйте нитку й уважно дивіться на вузлик посередині. Ця дія створить оптичну ілюзію. Нитка здаватиметься знаком Х, якщо ваші очі працюють правильно. Не чекайте, що нитка буде виглядати, як завжди. Оптична ілюзія, що виникла через закріплену на переніссі нитку, дасть вам уявлення про те, як ваші очі працюють разом і як фокусується зір. Якщо ж дві зорові системи збалансовані і два ока правильно скоординовані на відстані, ваш зір сфокусується на вузлику і двох нитках. Вони вам ввижатимуться у формі знака «Х». Праве око побачить нитку, яка з простору біля лівого вуха скерована в бік вузлика і ніби продовжується праворуч. Ліве ж око буде сприймати нитку з простору біля правого вуха у напрямку до вузлика і потім ліворуч. Якщо два зорові обзори правильно розташовані, дві нитки перетнуться, їх буде видно однаково на тому ж рівні і з тією ж яскравістю, а очі не відчуватимуть напруги. Люди з високим рівнем бінокулярної зорової продуктивності будуть бачити одну нитку, скеровану в напрямку ліворуч від обличчя, а іншу – праворуч. Дві нитки перетнуться перед точкою, де розташований вузол. Нитки ввижатимуться як одне ціле на короткій дистанції перед і після вузла. Потім вони будуть розділятися на дві нитки знову. Замість того, щоб нитки сприймалися як знак «Х», вони матимуть форму двох знаків «Y» з об'єднаним «хвостиком».

Оптична ілюзія (знак «Х») надає нам можливість спостерігати кілька дуже важливих зорових функцій, відношення фокусування і сходження сприйнятого двома очима зображення в одній точці, відносний баланс двох кіл зору і кожен з чотирьох візуальних полів. Це можна визначити, якщо рівень зору в одному оці знижений. Цими результатами ми можемо скористатися для демонстрації впливу дії вестибулярного апарату на зорові процеси. Тест може посприяти практичним дослідженням зорових навантажень, що дасть змогу продовжити тривалість ефективного читання і письма. Цей дає підстави для перевірки процесів та інтеграційних співвідношень між зоровою, кінетичною, вестибулярною і тактильною системами. Крім того, він дає можливість визначити, позитивний чи негативний ефект ви отримали від тренувальних вправ.

Покладіть нитку на перенісся, подивіться на вузол і дайте відповідь на такі запитання:

1. Одну чи дві нитки ви бачите?

Якщо ви бачите дві нитки, то дивитеся обома очима, якщо ж одну –пригнічуєте роботу одного ока. Якщо ви пригнічуєте роботу одного ока, балансувальна стимуляція може змусити це око працювати. Якщо ж у вас косоокість, або амбліопія, десятихвилинні заняття балансувальними і стимулювальними вправами на дошці доктора Белгау допоможуть вам задіяти хворе око і побачити таблицю краще, ніж раніше. Після цього експерименту ви переконаєтеся: пов'язки на здоровому оці для лікування косоокості недостатньо. Косоокість, напевно, спричинена порушенням роботи скроневої частини головного мозку або нездатністю інтегрувати візуальну і балансувальну системи.

Чи відчуваєте ви напруження очей? Сильну чи слабку напругу ви відчуваєте?

Якщо очі напружуються, це свідчить про те, що у вас проблема з фокусуванням або ж бінокулярна недостатність, навіть якщо інші результати тестів негативні.

Якщо ви бачите одну нитку, то з якого боку вона з'являється?

Якщо ви бачите нитку, яка виходить з простору від лівого вуха і переходить праворуч, ви дивитеся правим оком, пригнічуючи ліве. Якщо ви бачите нитку, яка з боку правого вуха переходить ліворуч, ви користуєтеся лівим оком і пригнічуєте праве.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 269; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!