Завдання до і після тестування. Основні вимоги до тестування



• Запишіть своє ім'я на бланках для тестування.

• Оберіть собі партнера. Ви можете об’єднатися і в групи по троє. Не проходьте тестування один.

• Це не стандартизовані тести. Мета тестів - допомогти вам усвідомити результат виконання вами вправ на балансувальній дошці. Важливо, щоб ви щоразу досягали успіху.

• Якщо ви зазвичай носите окуляри, несуттєво, виконуватимете ви тест у них чи без них. Важливо, щоб ви дотримували умов виконання тестів.

У кількох завданнях ви надаватимете інформацію про функціонування правого та лівого очей, потім про обидва ока. Важливо усвідомлювати: якщо інформація про сприйняте правим оком відрізняється від тієї, що сприйняте лівим, то мозку доведеться постійно її узгоджувати. Це провокує значний рівень стресу.

I. Техніка читання вголос

Увімкніть записувальний пристрій. Прочитайте текст уголос, пам’ятаючи, що вам потрібно розуміти прочитане. Намагайтеся стежити за ритмом та швидкістю читання, інтонацією і виразністю вашого голосу. Також зверніть увагу на зорові аспекти процесу читання: роздивіться, як виглядає сторінка, постежте за тим, як ваші очі переглядають сторінку. Зауважте, наскільки чітко ви бачите текст під час читання. Зверніть увагу, як під час читання вголос рухаються ваш рот, губи і язик. Прочитайте розділ 1. Після завершення шести інших тестів протягом 10 хвилин виконайте стимулюючі вправи на балансувальній дошці доктора Белгау. Потім повторіть тест. Не перечитуйте матеріал, який ви читали першого разу. Під час виконання другого тесту прочитайте другий розділ. Під час читання стійте по центру й утримуйте баланс на дошці. І знову зверніть увагу на названі вище умови читання. Упевніться, що й цього разу ви записуєте ваше читання вголос на відео або диктофон. Прослухайте запис читання до і після, порівняйте їх, щоб проаналізувати результат. Оцініть ваше читання до і після окремо і порівняйте такі фактори:

• швидкість

• розуміння

• виразність

• інтонація голосу

• гнучкість губ і язика

• ясність зору

• рух очей по сторінці

• рух очей при повторному перегляді

• загальна кількість напруги і стресу

ІІ. Тест на гостроту зору

Гострота зору має два виміри. Перший вимір фокусується на розділенні кришталика ока. Другий – на розділенні сітківки та структури мозку, які опрацьовують вхідні зорові дані. Тест на гостроту зору, який ми використовуємо до і після вправи на дошці доктора Белгау, що стимулює рівновагу, відрізняється від того тесту, який ви зазвичай проходите у вашого окуліста. Цей тест більш ефективний. Гострота зору пропорційна розміру об'єкта, який відображається на сітківці. Ви можете змінити розмір об'єкта, на який ви дивитеся через сітківку, двома способами. По-перше, ви утримуєте постійну відстань 6 метрів, але змінюєте розмір літер на об'єкті. Це звичайна, загальноприйнята процедура в кабінеті окуліста (оптометриста). Але є й інший спосіб контролювати розмір образу на сітківці.

Ви можете утримувати розмір літер однаковим, приблизно таким, як і на стандартній таблиці розміром 20/20, але маєте право змінювати або варіювати відстань до цих букв. Якщо ви добре бачите літери таблиці 20/20 на відстані 12 метрів, ваша гострота зору 20/10. Якщо щоб побачити букви чітко, вам потрібно підійти на 3 метри ближче, - ваш зір 20/40, якщо ж вам потрібно бути за 30 сантиметрів до таблиці, то у вас зір на рівні 20/400. Ми розробили таблицю букв 20/20, відстань до якої обчислюється в кроках по 7, 62 см завдовжки. Щоб виконати цей тест, станьте на відстані 6-ти метрів або ж на лінії точки відліку 20/20 і подивіться на кружечки, розміщені в нижній частині лінії перед таблицею зору. Зауважте, що в кожному кружечку є пропуски. Подивіться на кружки обома очима. Повільно починайте відходити від таблиці, поки кружечки здадуться нечіткими. Повторіть процедуру рухаючись уперед до таблиці, поки кружечки не здадуться знову чіткими. Зупиніться і поставте ноги разом. Подивіться вниз на лінію, прочитайте число, що позначає відстань до таблиці, і запишіть його. Потім закрийте одне око і повторіть усю процедуру заново. І, нарешті, закрийте інше око і знову повторіть.

Виконання цієї вправи продемонструє вам як бінокулярну, так і монокулярну оцінку гостроти зору кожного ока. В ідеалі, коли ви дивитесь обома очима одночасно, гострота вашого зору має покращитися на 25%, але це не буде стосуватися кожного ока окремо. Якщо ж показники в бінокулярному зорі не покращились на 25% у порівнянні з монокулярним, можемо зробити висновок,  із зором є проблеми. Якщо зір покращується в одному оці, а не у двох, це свідчить про серйозну проблему зору. З цим стикаються, як правило, ті учні, які читають тільки вкрай необхідні матеріали, щоб виконати завдання у школі, і ті, хто не любить читати для власного задоволення. Ця проблема може також стосуватися й порушників дисципліни або тих, хто не вміє сконцентрувати свою увагу. Бінокулярна недостатність зору може стати серйозним стресовим фактором для дорослих, які працюють за комп’ютером. Вона може спричинити проблеми зі спиною і шиєю, а також з ногами і руками. На жаль, суспільство не усвідомлює справжньої цінності продуктивності бінокулярного зору, від якого залежить продуктивність людини. Цей тест дає можливість зрозуміти техніку зорових процесів і цінність вестибулярної стимуляції. Балансувальні та стимулювальні вправи інноваційної програми навчання допомагають позбутися бінокулярної зорової недостатності і поліпшити як монокулярну, так і бінокулярну гостроту зору. Цей тест – суттєвий показник успішності ваших тренувальних занять за новою програмою навчання.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 238; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!