ЗАГАЛЬНОСВІТОВІ ТЕНДЕНЦІЇ БРЕНД-МЕНЕДЖМЕНТУ ТА РІВЕНЬ ЙОГО ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ



Загальносвітові тенденції бренд-менеджменту: глобалізація брендів, урахування особливостей країни, де запроваджуються бренди (законодавство, традиції, звичаї, менталітет населення).

Ефективність глобального бренд-менеджменту пояснюється тим, що:

- Глобальна марочна політика сприяє скороченню витрат на виробництво одиниці продукції (ефекти масштабу, спрощення процесу та об'єднання ресурсів).

- Ефект масштабу проявляється в сфері дистрибуції.

- Завдяки тому що у глобальній компанії продукт універсальний і ідентичний на всіх ринках, пропадає необхідність розробляти новий продукт для кожного ринку, що значно знижує витрати компанії на наукові дослідження і розробки.

- Глобальна марочна політика дозволяє знизити або уникнути витрат на адаптацію до локальних умов марки, упаковки, реклами.

 

Однією з головних переваг глобального брендингу є економія на рекламі.

- Глобалізація брендів полегшує доступ до ринків збуту і дає переваги в порівнянні з конкурентними товарами завдяки популярності торгової марки.

- Глобальна стратегія прискорює вихід товару на міжнародні ринки, а прискорення надходження грошових потоків збільшує акціонерну вартість.

- Світова підтримка підвищує престиж марки і часто дозволяє позиціонувати її у верхніх цінових сегментах ринку, збільшуючи прибуток компанії.

- Глобалізація підтримки і, як наслідок, продажів дозволяє географічно диверсифікувати ризик маркетингової невдачі марки.

- Сильний глобальний бренд, що має високу лояльність на багатьох ринках, володіє великими можливостями ефективного розширення на інші категорії товарів.

Проблема відмінності в законодавствіі правових нормах

 

Рівень впровадження бренд-менеджменту в маркетинговій практиці України: найсильніші бренди, особливості брендів, рівень брендованості окремих галузей та ринків.

Лідером списку, як і минулого разу, стала ТМ «Наша Ряба». Її успіх можна пояснити тим, що на тлі зниження купівельної спроможності населення курятина залишається єдиним видом м'яса, доступним більшості жителів країни. У порівнянні з 2011 роком ця торгова марка збільшила продажі майже на 1 млрд. грн.

Загалом перша десятка рейтингу за останній рік не надто змінилася. Лише деякі учасники помінялися місцями. Наприклад, ТМ «Чернігівське» та Roshen. Солодкий бренд, збільшивши продажі більш ніж на 1 млрд. грн., Піднявся з четвертого на друге місце. До речі, серйозно зросли і обсяги реалізації всієї кондитерської корпорації - вперше за історію компанії ця цифра перевищила $1 млрд.

У топ-10 лише два новачки: ТМ «Оболонь» та ТМ «Щедро». Останню можна сміливо назвати проривом цього року. Виробник соусів і маргарину вперше бере участь у рейтингу популярних брендів, а продажі в понад 1,2 млрд. грн. вже забезпечили «Щедро» дев'яте місце. Незважаючи на порівняльну молодість цієї торгової марки, в 2009 році «Щедро» зайняла і досі утримує лідерські позиції на ринку маргаринів і друге місце на ринку майонезів.

Що ж стосується ТМ «Оболонь» (№ 7), то за підсумками 2011 року обсяг роздрібних продажів одного з найпопулярніших пивних брендів країни перевищив 1,4 млрд. грн. До речі, «Оболонь», єдиний з хмільних брендів, належить вітчизняній корпорації. Решта пивні торгові марки, що потрапили в рейтинг, є власністю транснаціональних компаній, таких як Anheuser-Busch InBev, Carlsberg Group та SABMiller. При цьому за підсумками минулого року саме пивні ТМ заробили найбільше. Їх загальний обсяг продажів перевищив 7 млрд. грн. На другому місці з виручки - виробники солодощів, на рахунку яких понад 6,4 млрд. грн. Перша десятка рейтингу заробила майже 22 млрд. грн. - Це більше половини продажів усіх 50 брендів, що увійшли досписку Фокуса.

 

10 найбільш популярних брендів України 2012:

1. Наша Ряба

2. Roshen

3. Прима

4. Чернігівське

5. Конті

6. Nemiroff

7. Оболонь

8. Хортиця

9. Щедро

10. Садочок


По-перше, українські бренди розвиваються в руслі загальносвітових тенденцій, тобто набувають усіх аспектів і атрибутів, які властиві провідним світовим брендам. Це є наслідком швидше тенденції глобалізації, аніж внутрішньої необхідності. Позитивом є те, що більшість українських брендів активно готуються протистояти в конкурентній боротьбі міжнародним компаніям та міжнародним маркам, що актуалізується зі вступом України до СОТ. По-друге, вітчизняні бренди, хоча й набагато менші за своєю вартістю від світових, але зростають більш швидкими темпами, аніж ті. Для визначення масштабу українських брендів наведемо таке порівняння: вартість 200 кращих вітчизняних брендів менше вартості одного лише бренда Nokia (32,147 млрд дол. проти 33,696 млрд дол.). По-третє, в Україні багато регіональних брендів давно переросли свій масштаб і перетворюються на могутні національні бренди. Ця категорія найбільш динамічних брендів властива в основному харчовій промисловості. По-четверте, у ресурсоємних компаній експерти констатують мінімальну динаміку зростання на промислових ринках. Це пов’язано як із загальними тенденціями ринку, так і з інертністю самих компаній. Однак найбільші корпорації й компанії почали серйозно вибудовувати виробництво продуктів кінцевого споживання, освоюючи, здавалося, не властиві їм ринки [9].

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 268; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!