Вправа 2. Відкоректуйте телефонний діалог, залучивши доречні етикетні конструкції



- Добридень.

- Здрастуйте. Хто ви?

- Обласний архів. Покличте Петра Сергійовича!

- Його немає.

- То, може, ви знаєте, коли відбудеться презентація «Історії України» за матеріалами Івана Крип'якевича?

- Заплановано на сімнадцяте листопада.

- Працівники нашого архіву можуть допомогти вам з організацією майбутнього заходу.

- Можна.

- До кого звернутися за вказівками?

- До завідувача бібліографічного відділу нашої бібліотеки.

 

Вправа 3. Прочитайте тексти. Виберіть один з них як предмет обговорення у групі і проведіть це обговорення.

Будьмо щасливі

Усі на світі хочуть бути щасливими. Й існує лише один спосіб знайти своє щастя – так вважав американський психолог Дейл Карнегі. Для цього треба навчитися керувати своїми думками. Запам'ятаймо: ми щасливі або нещасні не тому, що чогось не маємо або маємо, кимось є чи не є, десь перебуваємо чи не перебуваємо, –  наше щастя визначається тим, що ми про все це думаємо.

Наприклад, двоє можуть бути в одному і тому ж місці і займатися однією і тією ж справою. Обидва можуть мати приблизно однакову кількість грошей і займати однакове суспільне становище. І все ж один з них почуває себе щасливим, а другий нещасним внаслідок неоднаковості в умонастрої. За твердженням Шекспіра, ніщо не є ні гарним, ні поганим – усе залежить від того, як ми дивимося на речі.

А ви хочете стати щасливим? Якщо так, тоді уважно прочитайте наступну мудру пораду і неодмінно застосовуйте її на практиці. Отож усякий раз, коли ви виходите з дому, втягніть підборіддя, тримайте високо голову і вщерть наповніть легені повітрям. Спрагло всмоктуйте сонячне світло. Вітайте друзів посмішкою і вкладайте душу в кожне рукостискання. Не бійтеся того, що вас неправильно зрозуміють, і не витрачайте ані хвилини на розмірковування про своїх ворогів.

Спробуйте твердо вирішити, чого ви хочете досягти, а тоді, не відхиляючись, рухайтесь безпосередньо до мети. Думайте про чудові справи, які ви збираєтесь здійснити, і з часом помітите, що підсвідомо хапаєтесь за всі найнеобхідніші для вас можливості, котрі б сприяли наближенню цієї мрії (3 журналу).

Пізнай самого себе

Коли людина знає свої справжні переваги й вади, їй легше домогтися успіху в будь-якій роботі, визначити своє місце в колективі, стати кращим.

Спробуй дізнатися, який ти є насправді, без недооцінок і переоцінок, пізнай самого себе. Для цього дотримуйся таких правил.

Завжди думай про те, як ставляться до тебе люди. Якщо ти чимось не сподобався другові, якщо через тебе страждають батьки, рідні, якщо тобою невдоволені викладачі, ти теж повинен бути невдоволений собою. Погано не те, що в твоєму характері є вади, а те, що ти їх не визнаєш, не виправляєш.

Хочеш добре знати себе – пробуй свої сили в різних видах діяльності. Не втрачай можливості навчитися нової корисної справи, берися за будь-яке доручення. І що б ти не робив, пам'ятай: чим різнобічніша діяльність, тим повніше розвиваються обдарування і здібності, тим точніше ти можеш відповісти на запитання: «Де моє покликання?»

Оцінюй себе за наслідками своєї діяльності. Добрі наслідки свідчать про твої достоїнства. Не звинувачуй інших, якщо у тебе щось не виходить, шукай причину в самому собі!

Правильно сприймай критику. Пам'ятай: ворог твоїх вад – твій кращий друг. Не вір друзям, які завжди хвалять. Май мужність визнати справедливу критику, і ти придбаєш справжніх друзів (3 журналу).

 

Вправа 4. Прочитайте правила, які формують конструктивність обговорення питання під час дискусії. Висловте своє розуміння умов конструктивної дискусії.

Говорити треба коротко і лише по суті. У дискусії беруть участь усі, ніхто
не відмовчується. Слово надають усім, хто бажає. Допустимі лише
конструктивні висловлювання. Не можна говорити про загальновідомі речі
і повторювати вже сказане.   

У дискусії повинна царювати атмосфера відкритості. Хто соромиться критикувати що-небудь або кого-небудь, може йти. Хто агресивно реагує на критику, може теж іти.

Ідеї повинні висловлюватися, незважаючи на складність їх реалізації, але повинні бути реальними.

Сперечатися треба чесно і щиро, не можна спотворювати думок і слів своїх товаришів. Пам'ятайте, що доказом і кращим способом спростування є точні і беззаперечні факти.

Вправа 5. Організуйте в групі дискусію за словами І.П Павлова: «Ніколи не думайте, що ви вже все знаєте. Хоч би як високо не оцінили вас, завжди майте мужність сказати про себе: «Я неук».

Вправа 6. Ваш колега повідомляє про ситуацію, яка, на вашу дум­ку, описана неправдиво. Запишіть етикетні формули висловлення сумніву.

Вправа 7. Змоделюйте ситуацію і складіть діалог, у якому вислов­люється незадоволення вчинком колеги з можливими відповідями на висло­влені зауваження.

Вправа 8. Вам треба подякувати старшому за віком колезі за по­слугу. Як це краще зробити (усно змоделюйте ситуацію).

Вправа 9. Ви поздоровляєте колегу (начальника, підлеглого) з юві­леєм. Змоделюйте усно ситуацію за умови, що ювіляр - жінка.

Вправа 10. Змоделюйте типову ситуацію ділової телефонної роз­мови: а) телефонуєте Ви; б) телефонують Вам.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 874; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!