Вправа 1. Перекладіть речення українською мовою



1. Самое трудное для писателя не писание: писание – это самое легкое. А трудно переживать то время, когда не пишется... (М. Пришвін). 2. Нет на свете мук сильнее муки слова (С. Надсон). 3. Нет ничего приятней, чем делиться с кем-либо красотой (Ю. Олеша). 4. Чем более перевод нам кажется не переводом, а непосредственным, самобытным произведением, тем он превосходнее... Такой перевод не может быть неверным (I. Тургенев). 5. ...Нет другого, более красивого и более полезного времяпровождения, чем чтение (М. Костін). 6. ...Человек, не любящий книгу, несчастен, хотя и не всегда догадывается об этом. Жизнь его может быть наполнена интереснейшими событиями, но он будет лишен не менее важного события – сопереживания и осмысления прочитанного (Є. Євтушенко). 7. Нет ничего дороже для автора, чем пристальное и чуткое внимание талантливого читателя (С. Маршак). 8. Читателю всегда нужно самое главное и только. Он – высший и строжайший критик, его не обманешь пустяками. 9. Научная книга не только продукт, но и орудие умственного труда, инструмент не менее важный, чем микроскоп, телескоп и современная электронно-счетная машина (Є. Ліхтенштейн).

Вправа 2. Проаналізуйте правильність вживання прикметників. Відредагуйте речення.

1. Полімербітумна плівка в два з половиною рази дешевше армогідробутилу (з газ.). 2. Кімната після ремонту стала більш затишнішою. 3. Це був самий цікавий матч сезону. 4. Дні стали більш коротшими. 5. Квіти – самий найприємніший подарунок для жінки. 6. Стаж його роботи на підприємстві не більше чотирьох років. 7. Кузьменко сьогодні зловив найбільш величезну рибу. 8. Текст телефонограми має бути не більше 50 слів. 9. Вимогливіше Марії Іванівни вчительки немає. 10. Це був мій найбільш гарний відпочинок. 11. Більш цікавішої книжки годі й шукати. 12. Це один із самих відомих творів письменника. 13. Стан хворого став більш кращим. 14. Магазин пропонує офісні меблі самих вишуканих форм. 15. Це порушення було більш серйознішим, чим попереднє. 16. Самі найбільші родовища мармуру – в Італії та Греції. 17. Газета допоможе вам знайти партнера в самі короткі строки. 18. Який метод, на вашу думку, найбільш ефективніший? 19. Фірма доставляє вантажі у самі найкоротші строки. 20. Ця апаратура нас влаштовує тому, що вона дешевше тої. 21. Відділ має більш великий досвід роботи у цій галузі. 22. Марія молодше мене на два роки.

Вправа 3. Перепишіть речення, розкриваючи дужки.

1. Сестра вибігла назустріч (вона). 2. На (він) був немодний капелюх. 3. Завдяки (вона) вечір пройшов весело, у (вона) справді, талант організатора. 4. За допомогою (вони) ми швидко просапали город. 6. Заради (вони) я приїду. 6. Я знаю плани брата, але повинен всупереч (вони) залишитись тут. 7. По відношенню до (він) ви несправедливі. 8. У (вона) скоро ювілей. 9. На честь (він) ми влаштуємо вечірку. 10. За рогом цього будинку ви побачите взуттєвий магазин, а навпроти (він) розташована потрібна вам майстерня. 11. Думаю, що краще піти назустріч (вона). 12. З (вони) я почуваю себе впевненіше.

 

Вправа 4. Відредагуйте речення, пояснить характер помилок.

1. Під час експерименту показник не фіксувався, отже, він не може бути врахований. 2. До мого сусіда прийшов співробітник. Я знаю, що він його дуже поважає. 3. Матвійчук працює з Ігорем два роки. За цей час він досяг певних успіхів. 4. Цього літа мені б хотілося відпочивати у пансіонаті «Водограй». Мені завжди подобалися в йому обслуговування і харчування. 5. Олесь Іванович сказав Тарасюку, що він не зможе об’єктивно оцінити цю роботу. 6. Я запросив на ювілей усю рідню. Вони обов'язково приїдуть. 7. Як мені б хотілося мати фотографію Тетяни, я її так поважаю, що постійно б носив її з собою. 8. Мені доручили зустріти делегацію і допомогти їм влаштуватися у готелі 9. Річка Сирець починається поблизу станції метро «Святошин». Впадає вона в Дніпро за 2 км від Київської гавані. Її довжина 9 км, площа басейну 13 км2. Живиться вона атмосферними водами і численними джерельцями. Більшість із них мають добру питну воду. Колись на ній було кілька водяних млинів. 10. Відділ, де працюють мої батьки, найкращий. Йому доручають виконання найскладніших проектів. Вони не тільки прекрасно працюють, а и вміють відпочивати.

Вправа 5. Уживання яких із наведених займенників неможливе в науковому та офіційно-діловому стилях: звертаючись до його, перебуваючи у них, завдяки їй, завдячуючи йому, на моїм рахунку, довіряю твоєму досвіду, казна-скільки осіб, на нашому подвір’ї, на їхній совісті, мойого листа, оцей наказ. Запропонуйте правильні варіанти.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1765; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!