Список рекомендованих наукових праць до теми



1. Абсалямова Л.М. Види та критерії психологічної зрілості людини

2. Абсалямова Л.Н. Возрастные особенности структуры взаимосвязей черт зрелости личности

3. Григорова І.Г. Дослідження проблеми формування відповідальності у зарубіжній психології                                                                        Ї

4. Оветченко Ю.А. Вплив гендерних стереотипів на поведінку чоловіків та жінок

5. Остапенко Г.І. Основні чинники вторинної соціалізації молоді у вищому навчальному закладі

6. Паскевська Ю. А., Криволап О. Ю. Тайм-менеджмент як технологія організації робочого часу

7. Сундукова О. О. Особистісна зрілість як передумова та показник психологічного здоров’я

8. Чернявська Т.П. Сутність концепції дослідження успішності субєкта в бізнес-діяльності особистості                                                             І

9. Чуйко О.В. Мотиваційна готовність до освоєння професії як предмет аналізу та формування

10. Тимошко Г.М. Аналіз феномену «організаційна культура» у педагогічній теорії і практики

 

Завдання 3. Спираючись на теоретичний матеріал з дисципліни необхідно проаналізувати психологічні задачі та педагогічні ситуації. Обрати одну задачу чи ситуацію, обґрунтувати відповідь.

 

Психологічні задачі

Задача 1. «Моє» і «Твоє» - два джерела будь-якої незгоди в суспільстві. Через них спочатку й виникають суперечки та судові позиви, з яких народжується ненависть. З ненависті потім постають заколоти, а після заколотів настає вже неминучий кінець державі». С. Оріховський-Роксолан.

Дайте пояснення даному виразу.

Задача 2. Скласти казку по колу У-СІН на будь-яку тематику (див. казко терапія, гармонізуючи казки, казки для дорослих)

 

Педагогічні ситуації

Ситуація 1. Подати у вигляді короткого повідомлення виклад основного змісту та власної думки щодо обраної проблематики:

1. Соціально-психологічні засади економічної культури особистості

2. Теоретико-методологічні основи аналізу етики бізнесу.

3. Я і оточуючий світ.

    Ситуація 2. «Істина – це не те, що доводять або заперечують; істина – це те, що необхідно створити». Ф. Ніцше

 

Завдання 4. Творче завдання.

За аудіодорожкокою будь-яких запропонованих композиторів-виконавців (Ніно Катамадзе, Земфіра та ін.) чи візуальними зображеннями (Підбірка картин з Інтернету щодо зображень Сальвадоро Далі, Давінчи, Вангога тощо) подати власний візуально-вербальний відеоряд вже існуючих чи власно зафіксованих ауді- чи відео-спостережень (альтернативою є гармонізуюча казка за кругом у-сін власного авторства), форми-образи розуміння композицій та зображень.

 

Альтернативне завдання.

    Подати засобами інтерактивної презентації текст лекції № 7, 8.

 


Завдання до модуля 1 (26.10.2012)

Наука може розвиватися лише за умови поповнення новими фактами, здобутими у процесі пошуково-дослідницької роботи. Вибір конкретних методів дослідження диктується характером фактичного матеріалу, умовами і метою конкретного дослідження. Методи прикладних досліджень забезпечують дослідницьку взаємодію дослідника з реальними, дійсними проявами сутності предмету дослідження, визначення її змістових характеристик та ознак у багатоманітності емпіричних свідчень. Сучасні дослідження психології та педагогіки широко використовують математику. Проте висока змінюваність результатів емпіричних досліджень  у цих науках, а також відсутність повторюваності результатів, своєрідна унікальність експериментальних даних ставить під сумнів достовірність отриманих висновків.

Основними причинами змінюваності результатів емпіричних досліджень виступають: якісна характеристика досліджуваного об’єкту, а також безліч об’єктивних і суб’єктивних чинників, які не залежать від процесу пізнання. Наприклад, різноманітні реакції особистості обумовлені її станами, відношеннями, потребами, цілями активності, так само можуть бути мінливі погодні умови, час доби або ж погрішності вимірювальних приладів. Виникають

проблеми у гарантуванні репрезентативності даних через велику кількість явищ, елементів суб’єктивізму в інтерпретації ситуацій, спостережень, подій тощо.

Таким чином, щоб зробити висновки про досліджуваний об’єкт, часто у педагогіці і психології використовується звернення до власного особистого досвіду або до авторитетних, усіма прийнятих, постулатів. Так, багато фундаментальних психолого-педагогічних закономірностей було встановлено таким чином.

Й. Гербарт вважав, що психологія має базуватися на досвіді і математиці.   С. Стівенс стверджував: «Зрілість науки зазвичай вимірюється тим, у якій мірі вона використовує математику». Рівень достовірності основних результатів і висновків наукового дослідження значно підвищується, якщо вони базуються на перевірених за допомогою методів математичної статистики даних. У властивості достовірності виділяються безпомилковість та істинність даних, а також їхня адекватність. Відомо, що найбільш природнім і досить простим способом знизити суб’єктивність висновків, звести до мінімуму упередженість результатів є використання математичних методів теорії вірогідності, а саме апарату математичної статистики.

Завдання. Вам необхідно здійснити за допомогою комп’ютерної програми SPSS for Windows (будь-якої версії) обрахунок результатів за будь-якою тестовою методикою (рекомендовані методики подані до завдання модулю 3). Кількість респондентів – 20-40 чол. Результати дослідження необхідно подати у друкованому вигляді із додаванням статистичних таблиць в програмі Microsoft Excel на CD-RW диску.

 

 

Завдання до модуля 3 «КПІЗ»

 

КПІЗ передбачає глибше вивчення студентом певних розділів дисципліни, які в процесі навчання через обмеженість часу та відповідно до робочої програми були розглянуті не в повному обсязі.

    Завдання для виконання.

    За результатами психологічного самотестування скласти психограму особистості та заповнити підсумкові таблиці (стор. 56).

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 125; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!