Тема Створення інформаційної підсистеми з розрахунку періодичних платежів по кредиту на купівлю побутової техніки з використанням системи знижок



Мета:у ходівиконання лабораторної роботи необхідно навчитися створювати інформаційну підсистему для проведення розрахунків і графічного зображення їх результатів у середовищі Microsoft Excel, використовувати макроси для зменшення часу на виконання стандартних операцій з уведення та відображення інформації, вносити зміни у створену програму при зміні умов отримання знижки та умов кредитування.

Короткі теоретичні відомості

У середовищі Microsoft Excel створити програму для визначення періодичних платежів по кредиту на купівлю побутової техніки з використанням системи знижок залежно від порядкового номера покупки. Передбачити можливості друку умов кредитування для клієнта і відображення процесу погашення кредиту на діаграмі. Програма повинна бути створена з використанням макросів.

Програма може бути використана при роботі з клієнтами в торговельній установі чи відділі споживчих кредитів банку для наочного пояснення останнім умов отримання знижки чи/та споживчого кредиту, і повинна мати зручний і зрозумілий інтерфейс.

Порядок виконання лабораторної роботи

1. Створюємо робочий аркуш, подібний до наведеного на рисунку 24. Для цього у відповідні клітинки вводимо цифрові дані й наступні формули (рис. 21):

- знижка, грн.: =D4*D6;

- вартість покупки зі знижкою, грн.: =D4-D7;

- сума першого внеску, грн.: =D11*D12;

- сума кредиту, грн.: =D11-D13.

"Ціна товару" вводиться з клавіатури залежно від "вітринної" ціни товару. Графи "Номер покупки" і "Знижка, %" не заповнюємо.

2. Для швидкого і зрозумілого відображення умов покупки з наданням знижки і кредитування доцільно використати макроси - набори інструкцій, які комп'ютер запам'ятовує і повторює на вимогу користувача. Щоб створити макрос для розрахунку умов першої покупки в кредит без надання клієнтові знижки виконаємо наступні дії:

1. Вибираємо в меню Вид пункт Панели инструментов.

2. У пункті Панели инструментовставимо позначку навпроти панелі Формы.

3. На панелі інструментів Формы, наведеній на рисунку 22, і яка з'явилася на робочому полі екрана, натискаємо на піктограму Кнопкаі на робочому аркуші справа від таблиці рисуємо першу кнопку, якій комп'ютер призначить макрос після натискання у діалоговому вікні Назначить макрос объекту(рисунок 22) кнопки Записать.

 

 

Рисунок 21 - Формули і дані для попередніх розрахунків

 

Рисунок 22 -Панель інструментівФормы, кнопкаі діалогове вікно

Назначить макрос объекту

 

 

4. У наведеному на рисунку 23 вікні Запись макросаслід вказати найменування макроса "Перша_покупка" (обов'язково через знак підкреслення між словами, інакше комп'ютер не сприйме таке ім'я), його автора та коментарі стосовно його роботи (за бажанням) і натиснути ОК.

5. Далі з'явиться панель інструментів Остановка записиз відповідною кнопкою, яку слід натиснути, коли треба припинити запис макроса.

6. У клітинку D6 слід увести порядковий номер покупки, що її здійснив даний клієнт - 1 і натиснути клавішу вводу. В клітинку D7 слід ввести відсоток знижки для цієї покупки - 0%; і натиснути клавішу вводу.

7. На панелі інструментів Остановка записинатиснути кнопку з такою самою назвою для припинення запису макроса.

8. Для призначення щойно створеній кнопці зрозумілого імені треба натиснути на ній праву кнопку миші, вибрати в контекстному меню пункт Изменить тексті призначити кнопці нове ім'я, наприклад "Перша покупка. Знижка 0%".

9. Для перевірки роботи макроса треба стерти дані з клітинок D6 і D7 і проставити в них, скажімо, номер покупки "2" і відсоток знижки "3". Далі слід натиснути кнопку макроса "Перша покупка. Знижка 0%", який перерахує все відповідно до вказаних при його створенні інструкцій.

 

Рисунок 23 - ВікноЗапись макроса

3.Аналогічно слід створити макроси для розрахунку суми кредиту при другій покупці зі знижкою 3% і при третій покупці зі знижкою 7%.

4. Для створення макроса для перегляду помісячних виплат спочатку слід створити таблицю, наведену на рисунку 25, внести туди відповідні формули для зв'язку з початковими даними (сумою кредиту), що будуть вводитися на початку робочого аркуша, а також формульної обробки цих даних (визначення помісячних виплат за кредитом, суми боргу по місяцях), як це показано на рисунку 26. Після створення таблиці слід перейти на початок робочого аркуша і почати запис нового макроса з кнопкою, який би здійснював перехід на частину сторінки з таблицею помісячних витрат - почати запис макроса, поіменувати його, перейти на потрібну частину сторінки, зупинити запис макроса.

Аналогічний макрос для переходу на початок сторінки створюється і для кнопки "Назад".

5. Для створення макроса для кнопки "Друкувати умови" слід розпочати запис макроса, вибрати в меню Файлпункт Печатьі, вибравши параметри друку, відправити документ на принтер, потім зупинити запис макроса.

6. Для створення макроса для кнопки "Графік помісячних виплат" слід розпочавши запис макросу побудувати діаграму, подібну до наведеної на рисунку 27, за даними таблиці помісячних виплат, потім зупинити запис макроса.

7. Макрос для кнопки "Назад" на діаграмі повинен здійснювати перехід між листами робочої книги. Дії з його створення описані вище.

У результаті виконання лабораторної роботи необхідно вміти:

- створювати міні інформаційну підсистему для проведення взаємопов'язаних розрахунків і графічного зображення їх результатів у середовищі Microsoft Excel;

- використовувати макроси для зменшення часу на виконання стандартних операцій з уведення і відображення інформації;

- вносити зміни у створену програму при зміні умов отримання знижки та умов кредитування.

Зміст звіту

Після виконання лабораторної роботи необхідно оформити і здати звіт, який повинен включати наступне:

1. Назва теми лабораторної роботи.

2. Мета лабораторної роботи, яка передбачає вивчення способів створення інформаційної підсистеми для проведення розрахунків і графічного зображення їх результатів у середовищі Microsoft Excel, використання макросів для зменшення часу на виконання стандартних операцій з уведення та відображення інформації, внесення зміни у створену програму при зміні умов отримання знижки та умов кредитування.

3. Короткий опис ходу виконання роботи повинен включати наступні етапи: розрахунок періодичних платежів по кредиту, таблиця помісячних виплат, динаміка погашення кредиту по місяцях. Необхідно навести копії з екрана Ехсеl, подібні до рисунків 24, 25, 27.

4. Висновок до лабораторної роботи робиться після виконання наведених завдань.

Контрольні питання

1. Перелічіть послідовність етапів операції з присвоєння об’єкту макроса.

2. Як установити панель Форми?

3. Як розпочати та закінчити запис макроса?

Література:[6, с. 213-221; 8, с. 175-193; 10, с. 368-381; 11, с. 166-175].

 

 


 

Рисунок 24 – Робочий аркуш для розрахунку періодичних платежів по кредиту на купівлю побутової техніки

з використанням системи знижок

 

Рисунок 25 – Частина робочого аркуша для розрахунку помісячних платежів по кредиту

Рисунок 26 – Частина робочого аркуша для розрахунку помісячних платежів по кредиту з формулами

 


 

Рисунок 27 – Діаграма для відображення помісячних платежів по кредиту і суми боргу по місяцях

 

Лабораторна робота № 7


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 371; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!