Присвоєння імен клітинкам і діапазонам



Клітинкам і діапазонам клітинок можна присвоювати імена і потім використовувати їх у формулах. Працювати з іменами зручніше, оскільки усувається необхідність уведення складних посилань на клітинки. Крім того, використовуючи у формулах імена діапазонів замість заголовків рядків і стовпців таблиці, ви можете посилатися на клітинки таблиці в будь-якому місці будь-якої книги.

Призначення імен. Команда Имя з меню Вставка дозволяє призначати імена клітинкам і їх діапазонам. Для присвоєння імені клітинці виконайте наступні дії:

Виділіть клітинку чи кілька клітинок.

У меню Вставка виберіть команду Имя, а потім – Присвоить, і в діалоговому вікні вибрати де знаходяться імена для клітинок.

Натисніть ОК.

Тепер у формулах можна використовувати імена клітинок, для вставки їх у формулу виконайте наступні дії:

Почніть набирати формулу.

У місці, де потрібно, у формулу в якості аргументу вставити ім’я клітинки виберіть пункт Имя в меню Вставка.

Виберіть пункт Вставить і виберіть потрібне ім’я із запропонованого списку.

Натисніть ОК.

Створіть таблицю, подібну до наведеної на рисунку 7.

 

 

Рисунок 7 - Використання імен клітинок у формулах

 

Як аргументи формул у клітинках діапазону С2:С4 використовуються імена клітинок. Проте використання імен клітинок по всій робочій книзі пов’язано з певними обмеженнями.

Іменовані константи і формули

Можна створювати імена для констант і формул, навіть якщо ці константи і формули не відображаються в клітинках робочого листа. Наприклад, якщо торгова націнка складає 25%, то у своїх розрахунках ви можете використовувати ім'я Націнка. Для цього виконайте описані нижче дії:

У меню Вставкавиберіть команду Имяі потім – Присвоить.

У вікні діалогу Присвоение имени введіть Націнка в поле Имя, а в поле Формула введіть 25% чи 0,25.

Натисніть ОК.

Після цього можна використовувати ім'я Націнка, наприклад у формулі =Ціна+(Ціна*Націнка) для обчислення вартості товарів з 25-відсотковою торговою націнкою (попередньо треба присвоїти імена певному діапазону даних таких, як Ціна).

Додайте до створеної в пункті 8 таблиці Microsoft Excel колонку, в якій би визначався податок на прибуток з використанням константи Ставка податку, умовно рівної 30% від валового прибутку.

Створіть таблицю Microsoft Excel, у якій би за даними, наведеними в таблиці 5, розраховувалися показники роботи підприємства з використанням присвоєння імен клітинкам і діапазонам.

 

Таблиця 5 – Дані для розрахунку показників роботи підприємства за окремими видами продукції

Код продукції Собівартість одиниці, грн. Ціна за одиницю, грн. Кількість, шт. Валовий дохід, грн. Валові витрати, грн. Валовий прибуток, грн.
А-12 12,30 13,60 512 розрахувати розрахувати розрахувати
К-8 23,40 27,56 123 розрахувати розрахувати розрахувати
Ф-1 12,89 14,35 432 розрахувати розрахувати розрахувати

Завдання 2

1. Розрахувати терміни погашення кредиту на суму 2000 грн. під 10% річних, щомісячно необхідно сплачувати суму не менше 100 грн., у яку входять і виплати відсотків. Результат роботи повинен мати вигляд, подібний до рисунка 8.

 

 

Рисунок 8 - Розрахунок терміну погашення кредиту

2. Розрахувати розмір виплат, що вносяться кожного місяця, протягом 2-х років, якщо отримано кредит на суму 2000 грн. під 10% річних. Результат роботи повинен мати вигляд, подібний до рисунка 9.

 

 

Рисунок 9 - Розрахунок розміру щомісячних виплат

 

3. Розрахувати суму кредиту під 10% річних зі щомісячною виплатою протягом 2-х років у розмірі 100 грн. Результат роботи повинен мати вигляд, подібний до рисунка 10.

 

 

Рисунок 10 - Розрахунок розміру кредиту

 

4. Розрахувати розмір відсоткової ставки кредитування при отриманні кредиту на суму 2000 грн., щомісячно необхідно сплачувати суму не менше 100 грн. терміном на 2 роки. Результат роботи повинен мати вигляд, подібний до рисунка 11.

 

 

Рисунок 11 - Розрахунок розміру відсоткової ставки

    Важливо! Зверніть увагу, що отриманий результат буде наведений не у відсотках, а у вигляді десятинного дробу. До того ж ставку розраховано по місяцях, тому що враховувалися 24 щомісячні виплати. Тому для визначення відсотків по кредиту за весь рік значення функції слід помножити на 12.

5. Розрахувати термін погашення кредиту на суму 5000 грн. під 15% річних, щомісячно необхідно сплачувати суму не менше 250 грн., до якої входять і виплати відсотків. Після погашення кредиту необхідно, щоб на рахунку залишилось 150 грн.

У результаті виконання лабораторної роботи необхідно вміти:

- створювати та копіювати формули;

- користуватися можливостями автозаповнення клітинок;

- змінювати ширину колонок, висоту рядків;

- змінювати формати чисел;

- використовувати автоформатування для таблиць;

- використовувати у формулах імена клітинок;

- використовувати іменовані константи;

- користуватися фінансовими функціями.

Зміст звіту

Після виконання лабораторної роботи необхідно оформити і здати звіт, який повинен включати наступне:

1. Назва теми лабораторної роботи.

2. Мета лабораторної роботи, яка передбачає формування умінь створення та копіювання формул, використання можливостей автозаповнення клітинок, зміни ширини колонок, висоти рядків, використання вбудованих функцій, зміни форматів чисел, використання автоформатування для таблиць, використання у формулах імен клітинок, використання фінансових функцій.

3. Короткий опис ходу виконання роботи повинен включати наступні етапи: формати чисел, вирівнювання в клітинці, орієнтація тексту, зміна ширини стовпчика, зміна висоти рядка, використання автоформатування, використання посилань у формулах, присвоєння імен клітинкам і діапазонам, іменовані константи і формули, фінансові функції для аналізу інвестицій, визначення величини кредиту, терміну погашення, розміру щомісячної виплати за кредитом та відсоткової ставки кредиту.

4. Висновок до лабораторної роботи робиться після виконання наведених завдань.

Контрольні питання

1. Опишіть послідовність створення та копіювання формул у сусідні комірки.

2. Яким чином виконується автозаповнення клітинок?

3. Перелічіть способи зміни висоти рядка та ширини стовпчика; використання автоформатування; використання посилань у формулах; порядок присвоєння імен клітинкам і діапазонам; іменованих констант і формул.

4. Якими фінансовими функціями ви користувалися в ході виконання лабораторної роботи?

5. Перелічіть основні аргументи фінансових функцій для аналізу інвестицій.

6. Назвіть основні правила використання фінансових функцій Microsoft Excel.

Література: [2, с. 15-31; 3, с. 22-29; 8, с. 26-53; 11, с. 13-18].

 

Лабораторна робота № 4

Тема Таблиці даних

Мета: у ході виконання лабораторної роботи необхідно навчитися користуватися таблицями підстановки для розв’язання економічних задач, створювати таблиці даних для однієї змінної, створювати таблиці даних для двох змінних для розв’язання задач економічного характеру.

Короткі теоретичні відомості

Однією з найбільш важливих переваг Excel є те, що програма дозволяє легко і швидко виконувати аналіз “а що, якщо”. Ви можете змінювати основні змінні й відразу ж бачити результати цих змін. Автоматичне оновлення розрахунків забезпечує інтерактивний зворотний зв’язок з експериментами “а що, якщо”. Якщо для моделі виставлений автоматичний перерахунок, то можна змінити значення в клітинці й відразу побачити результати перерахунку в усіх клітинках, які залежать від зміненого значення.

Таблиця даних дозволяє подати результати формули у вигляді залежності від значень однієї чи двох змінних, які використовуються в цих формулах. За допомогою команди Таблица подстановки меню Данные ви можете створити два типи таблиць даних: таблицю для однієї змінної, яка перевіряє вплив цієї змінної на кілька формул, чи таблицю для двох змінних, яка перевіряє їх вплив на одну формулу.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1074; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!