Тема Робота з діаграмами в Microsoft Word та Microsoft Ехсеl



Мета: у ході виконання лабораторної роботи необхідно навчитися користуватися можливостями програми Graph для побудови діаграм, створювати різні види діаграм і вставляти їх у текстові документи, редагувати діаграми, змінювати формат елементів діаграми, а також створювати діаграми різних типів і видів в Microsoft Excel, редагувати діаграми, змінювати їх параметри.

Короткі теоретичні відомості

Word містить підпрограму Graph, що дозволяє створювати діаграми і включати їх у документ. Для побудови діаграм користувач може використовувати дані таблиці чи робочої книги документа Word або ввести дані безпосередньо в електронну таблицю програми Graph. Вставка робить діаграму частиною документа й у будь-який момент користувач може подвійним натисканням лівої клавіші миші на діаграмі відкрити програму Graph і відредагувати діаграму.

Підготовка даних для діаграми

Можна швидко створити діаграму, якщо виділити дані в таблиці документа Word і скопіювати їх в електронну таблицю програми Graph. З іншого боку можна запустити додаток Graph і потім увести дані в його електронну таблицю. Для використання існуючих даних спочатку їх необхідно виділити разом із написами і заголовками, а потім запустити додаток Graph.

Запуск програми Graph

Для запуску додатка Graph потрібно вибрати команду Вставка / Объект чи натиснути кнопку (піктограму) Вставить диаграмму на панелі інструментів. На екрані відобразиться діалогове вікно Объект у ньому, в закладці Создать, вибрати Диаграмма Microsoft Graph 2000 (для Word 2000). Робоча область додатка включає два вікна, перше містить електронну таблицю даних, друге – діаграму.

Редагування діаграми

Виділивши вікно діаграми, ви можете, використовуючи команди меню, редагувати діаграму, змінювати її вигляд, написи, заголовки, формат осей. Для зміни діаграми скористайтеся діалоговим вікном Тип диаграммы, що містить приклади різних типів діаграм різних видів. Пункт контекстного меню Параметры диаграммы дозволяє змінювати параметри таких елементів: Заголовки, Подписи данных, Легенда, а також таблицю даних діаграми.

Пункт контекстного меню Формат области диаграммы дозволяє змінювати обрамлення області побудови діаграми, що використовують у легенді й показниках величин даних шрифтів, формат цих показників.

Вставка діаграми в документ

Якщо ви задоволені діаграмою, що вийшла, можете вставити її у свій документ. Graph поміщає діаграму у ваш документ відразу ж після запуску, однак для формування остаточної версії необхідно обновити діаграму в документі, внести до неї всі зміни.

За допомогою Microsoft Excel можна створювати складні діаграми для даних робочого листа. Ви можете вибирати із широкого діапазону стандартних типів діаграм наукового і ділового призначення, кожен із яких має кілька варіантів. Користувач може об’єднувати основні типи діаграм, наприклад, можна накласти графік на гістограму, щоб відобразити на діаграмі ціни акцій і обсяги їх продажів.

Порядок виконання лабораторної роботи

Завдання 1

1. Створіть гістограму і вставте її у текстовий документ.Дані для побудови діаграми наведені в таблиці 1. Назва діаграми – Обсяги збуту продукції ТОВ “ДАР” за місяцями, тис. шт.

 

Таблиця 1 - Дані для побудови діаграми

Область

Обсяги збуту продукції ТОВ “ДАР” за місяцями,

 тис. шт.

Серпень Вересень Жовтень
Полтавська 34,5 32,4 35,8
Київська 45,8 54,3 52,1
Черкаська 23,3 24,3 28,9

2. Відредагуйте діаграму так, як це показано на рисунку 1. Колір стовпців: синій, жовтий, зелений. По осі Х - місяці.

3. Створіть кругову діаграму. Дані в таблиці 2. Назва діаграми – Структура збуту за областями; діаграма повинна мати легенду, підписи даних – числа (%). Колір сегментів діаграми: червоний, синій, зелений, жовтий, жовтогарячий. Вид діаграми – об'ємний. Результат виконання завдання наведено на рис. 2.

 

Таблиця 2 - Дані для побудови кругової діаграми

Область Полтавська Волинська Київська Львівська Крим
Частка в загальному обсязі збуту, % 12 16,5 53 3,5 15

 

Завдання 2

Побудуйте за даними таблиці, наведеної на рисунку 6, діаграму, подібну до наведеної на рисунку 3.

Виділіть діапазон клітинок А1:D7.

Натисніть кнопку Мастера диаграмм на панелі інструментів чи в меню Вставка виберіть команду Диаграмма. У будь-якому випадку Excel виведе на екран перше вікно майстра діаграм.

 

 

Рисунок 1 - Обсяг збуту продукції за областями

 

Рисунок 2 - Кругова діаграма

У діалоговому вікні Мастер диаграмм (шаг 1 из 4): тип диаграммы виберіть Тип діаграми Гистограмма і Вид діаграми – звичайна гістограма. Натисніть кнопку Далее.

У діалоговому вікні Мастер диаграмм (шаг 2 из 4): источник данных диаграммы закладці Диапазон данных виберіть (підтвердіть) діапазон даних для побудови діаграми. Поставте відмітку біля напису Ряды в столбцах. У закладці Ряд уведіть імена рядів даних у поле Имя з клавіатури, чи виділивши відповідну клітинку в таблиці – ряду буде присвоєне ім’я – слова, які знаходяться в цій клітинці.

У діалоговому вікні Мастер диаграмм (шаг 3 из 4): параметры диаграммы у відповідні поля закладки Заголовки введіть назву діаграми, в закладці Подписи данных виберіть пункт Подписи значенийЗначение. В закладці Легенда виберіть Размещение внизу.

У діалоговому вікні Мастер диаграмм (шаг 4 из 4): размещение диаграммы виберіть Поместить диаграмму на листеИмеющемся. Натисніть Готово.

У результаті повинна вийти діаграма, подібна до наведеної на рисунку 3.

 

За даними, наведеними в таблиці 2, створіть таблицю Microsoft Excel і кругову діаграму.

 

Рисунок 3 - Діаграма, що ілюструє динаміку показників роботи підприємства

У результаті виконання лабораторної роботи необхідно вміти:

- користуватися можливостями програми Graph для побудови діаграм;

- створювати діаграми різних типів і видів у Microsoft Excel;

- редагувати діаграми, змінювати їх параметри.

Зміст звіту

Після виконання лабораторної роботи необхідно оформити і здати звіт, який повинен включати наступне:

1. Назва теми лабораторної роботи.

2. Мета лабораторної роботи, яка передбачає обґрунтування використання можливостей програми Graph для побудови діаграм та створювати діаграми різних типів і видів в Microsoft Excel, редагування діаграм, зміну їх параметрів.

3. Короткий опис ходу виконання роботи повинен включати наступні етапи: підготовка даних для діаграми, запуск програми Graph, створення та редагування діаграми в Microsoft Excel, вставка діаграми в документ.

4. Висновок до лабораторної роботи робиться після виконання усіх завдань.

Контрольні питання

1. Яким чином запускається додаток Graph?

2. Які існують типи та види діаграм у Microsoft Excel?

3. Опишіть порядок створення різних видів діаграм.

4. Яким чином можна відредагувати діаграму, змінити формат елементів діаграми?

Література:[1, c. 53-68; 4, с. 45-67; 9, с. 33-41; 14, с. 98-113].

Лабораторна робота № 2


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1016; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!