Таблиці даних для двох змінних



Можна створювати таблиці, які будуть розраховувати вплив двох змінних на одну формулу.

Завдання 4

Створимо таблицю даних, яка розраховує щомісячні виплати за кредитом у 200000 грн., проте цього разу треба змінювати не тільки відсоткову ставку, а також і термін кредиту. Потрібно визначити щомісячні виплати для відсоткової ставки 6%, 6,5%, 7%, 7,5%, 8%, 8,5% при термінах 15, 20, 25 і 30 років (відповідно 180, 240, 300 і 360 місяців).

 

 

Рисунок 13 - Результати розрахунку виплат за кредитами

 

Щоб створити таку таблицю, виконайте наступні дії:

1. Уведіть першу множину значень – шість відсоткових ставок у стовпчик В3:В8 (рисунок 14).

2. Уведіть другу множину вхідних значень у рядок, який починається вище і правіше на одну клітинку від початку першого діапазону – в клітинки С2:F2 введіть терміни кредиту: 180, 240, 300 і 360.

3. Уведіть величину кредиту в клітинку поза межами таблиці – клітинку І2.

4. Тепер можна створити формулу для таблиці. Оскільки ми маємо справу з таблицею для двох змінних, формула повинна бути введена в клітинку на перетині рядка й колонки, які містять дві множини вхідних значень, тобто в клітинку В2. У таблицю даних для однієї змінної можна включити будь-яку кількість формул, у таблиці з двома змінними допускається використання тільки однієї формули. Формула для таблиці матиме наступний вигляд: =ППЛАТ(А2/12; В1; І2).

5. У клітинку С1 уведіть напис Кількість місяців, а у клітинку А3Ставка.

6. Виділіть діапазон таблиці даних – мінімальний прямокутний блок, який містить у собі всі вхідні значення і формулу – виділіть діапазон B2:F8.

7. Виберіть у меню Данные команду Таблица подстановки і задайте вхідні клітинки. Так як ми маємо справу з таблицею з двома змінними, то треба вказати дві вхідні клітинки: одну для першої множини вхідних значень, іншу – для другої. У поле Подставлять значения по столбцам в уведіть $В$1, у поле Подставлять значения по строкам в уведіть $A$2.

8. Натисніть кнопку ОК для розрахунку таблиці. Результат подано на рисунку 14.

 

 

Рисунок 14 - Таблиця розрахунку щомісячних виплат при різних поєднаннях відсоткових ставок і термінів

У результаті виконання лабораторної роботи необхідно вміти:

- користуватися таблицями підстановки для вирішення економічних задач;

- створювати таблиці даних для однієї змінної;

- створювати таблиці даних для двох змінних для розв’язання задач економічного характеру.

Зміст звіту

Після виконання лабораторної роботи необхідно оформити і здати звіт, який повинен включати наступне:

1. Назва теми лабораторної роботи.

2. Мета лабораторної роботи, яка передбачає формування умінь з використання таблиць підстановки для розв’язання економічних задач, створення таблиці даних для однієї змінної, створення таблиці даних для двох змінних для розв’язання задач економічного характеру.

3. Короткий опис ходу виконання роботи повинен включати наступні етапи: таблиці даних для однієї змінної, таблиці даних для двох змінних. Необхідно навести копії з екрана Microsoft Ехсеl, подібні до рисунків 13-14. Обов’язково виділити будь-яку комірку з формулою розрахунку на кожній із копій.

4. Висновок до лабораторної роботи робиться після виконання наведених завдань.

Контрольні питання

1. Назвіть основні фінансові задачі, для вирішення яких використовується інструмент Таблиці даних.

2. Опишіть порядок створення таблиці даних для однієї та двох змінних.

Література: [2, с. 114-119; 4, с. 103-110; 6, с. 88-95; 7, с. 93-115].

Лабораторна робота № 5

Тема Диспетчер сценаріїв

Мета:у ходівиконання лабораторної роботи необхідно навчитися створювати сценарії для вирішення економічних задач із кількома змінними, додавати нові сценарії, редагувати сценарії, видаляти сценарії, будувати звіти за сценаріями.

Короткі теоретичні відомості

При моделюванні складних задач, у яких можуть використовуватися до 32 змінних, можна звернутися до диспетчера сценаріїв. Сценарій – це іменована комбінація значень, заданих для однієї чи кількох клітинок, які змінюються в моделі “а що, якщо”.

Модель – будь-який робочий лист, у якому можна підставляти різні значення для змінних, щоб побачити їх вплив на інші величини, які визначаються за формулами, що залежать від цих змінних.

Клітинки, що змінюються – це клітинки, які містять значення, що ви хочете використати як змінні.

Диспетчер сценаріїв дозволяє створювати стільки сценаріїв, скільки потрібно для моделі “а що, якщо”. Потім можна надрукувати звіти з докладними відомостями про всі клітинки, що змінюються і про результуючі клітинки.

При роботі з диспетчером сценаріїв ви можете:

- створити кілька сценаріїв для однієї моделі “а що, якщо”, кожен із яких може мати свою власну множину змінних;

- розповсюдити модель “а що, якщо” між членами робочої групи, щоб вони могли додати свої власні сценарії; потім можна зібрати версії та об’єднати всі сценарії на окремому листі;

- легко відслідковувати варіанти сценарію, так як диспетчер сценаріїв зберігає дату та ім’я користувача за кожної зміни сценарію;

- використовувати пароль для захисту сценаріїв від змін і приховувати їх;

- скористатися звітом Сводная таблица і порівняти між собою сценарії з різними множинами змінних, створені кількома користувачами; це розширює можливості аналізу “а що, якщо”.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1813; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!