Етап 2 Додавання, редагування і видалення сценаріїв



При використанні команди Сохранить меню Файл сценарії зберігаються комп’ютером разом з іншими даними робочого листа. Щоб додати нові сценарії у вікні діалогу диспетчера сценаріїв натисніть кнопку Добавить, а якщо ви хочете внести зміни до існуючих сценаріїв, натисніть кнопку Изменить.

При натисканні у вікні діалогу Диспетчер сценариев кнопки Изменить виводиться вікно діалогу Изменение сценария, яке ідентичне вікну діалогу Добавление сценария. Ви можете змінювати найменування вибраного сценарію, додавати клітинки, що змінюються, видаляти існуючі клітинки, що змінюються чи задавати нову множину клітинок, що змінюються. Після натискання кнопки ОК відкриється вікно діалогу Значения ячеек сценария, яке дозволяє відредагувати значення клітинок, що змінюються.

Щоб видалити сценарій виберіть його ім’я у вікні діалогу Диспетчер сценариев і натисніть кнопку Удалить.

Додамо другий і третій сценарії розвитку. Послідовність виконання операцій аналогічна створенню першого сценарію.

Етап 3 Створення звітів за сценаріями

Диспетчер сценаріїв передбачає два типи звітів: звіт Структура сценария, який є засобом, що дозволяє відслідковувати всі можливості, і звіт Сводная таблица, який надає додаткові інструменти аналізу “а що якщо”, дозволяючи працювати з елементами самого звіту.

При натисканні кнопки Отчет у вікні діалогу диспетчера сценаріїв виводиться вікно діалогу, за допомогою якого користувач може створити новий лист зі звітом. Цей звіт показує значення, які кожний сценарій призначає клітинкам, що змінюються. Крім того, звіт може також показати вплив кожного сценарію на одну чи кілька клітинок результату. На рисунку 18 зображено вікно діалогу, яке відкривається при натисканні кнопки Отчет. У цьому вікні виберіть тип звіту і вкажіть клітинки результату, які ви хочете включити до звіту.

 

Рисунок 18 -Діалогове вікно Отчет по сценарию

Етап 3.1 Побудова звіту Структура сценария

Для виведення цього звіту встановіть перемикач Структура у групі Тип отчета вікна діалогу Отчет по сценарию. Звіт буде вставлено перед активним листом робочої книги на окремому листі з іменем Структура сценария. Звіт за нашим прикладом наведено на рисунку 19. Ширина деяких колонок змінена для компактного і зрозумілого подання інформації. У звіті виводяться імена клітинок, що змінюються і клітинок результату. Імена сценаріїв виводяться як заголовки колонок, а колонки з’являються в порядку визначення сценаріїв. Значення клітинок, що змінюються, виводяться у сценарії сірим кольором.

Етап 3.2 Побудова звіту Сводная таблица по сценарию

Для виведення цього звіту встановіть перемикач Сводная таблица в групі Тип отчета вікна діалогу Отчет по сценарию. Зведена таблиця є інструментом, який дозволяє за допомогою миші виконувати прямі дії з клітинками для змішування і порівняння різноманітних сценаріїв у звіті та спостерігати отримувані при цьому значення в клітинках результату. На рисунку 20 наведено звіт Сводная таблица по сценарию, створений на основі раніше створених сценаріїв. При виведенні на екран звіту Сводная таблица по сценарию з’являється панель інструментів Сводные таблицы, яка дозволяє змінювати зведену таблицю.

 

Рисунок 19 -Звіт Структура сценария

У результаті виконання лабораторної роботи необхідно вміти:

- створювати сценарії для розв’язання економічних задач із кількома змінними;

- додавати нові сценарії;

- редагувати сценарії;

- видаляти сценарії;

- будувати звіти за сценаріями.

Зміст звіту

Після виконання лабораторної роботи необхідно оформити і здати звіт, який повинен включати наступне:

1. Назва теми лабораторної роботи.

2. Мета лабораторної роботи, яка передбачає формування умінь зі створення сценаріїв для розв’язання економічних задач із кількома змінними, додавання нових сценаріїв, редагування сценаріїв, видалення сценаріїв, будування звітів за сценаріями.

 

Рисунок 20 -Звіт Сводная таблица

3. Короткий опис ходу виконання роботи повинен включати наступні етапи: визначення сценарію; виведення результатів сценарію; додавання, редагування і видалення сценаріїв; створення звітів за сценаріями: побудова звіту Структура сценария, побудова звіту Сводная таблица по сценарию. Необхідно навести копії з екрана Microsoft Ехсеl, подібні до рисунків 15, 19 та 20.

4. Висновок до лабораторної роботи робиться після виконання наведених завдань.

Контрольні питання

1. Які економічні задачі можна розв’язувати за допомогою інструменту Диспетчер сценарію?

2. В якому пункті головного меню знаходиться команда Сценарии?

3. Опишіть порядок створення сценарію.

4. Яким чином необхідно додавати, редагувати та видаляти сценарії?

5. Які типи звіту за сценаріями ви знаєте?

6. Яка інформація наводиться в кожному зі звітів?

Література: [5, с. 140-157; 6, с. 99-130; 8, с. 115-143; 10, с. 96-128].

 

Лабораторна робота № 6


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 679; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!