Дослідження перехідних процесів в системі генератор-двигун



Мета роботи

Експериментально дослідити перехідні процеси електроприводу по системі генератор-двигун (Г-Д); визначити вплив індуктивності обмотки збудження генератора і механічної інерції системи двигун-робочий механізм на характер залежності частоти обертання і струму двигуна від часу, а також порівняти одержані результати з теоретичними положеннями.

Короткі теоретичні положення

Характер перехідних процесів (їх тривалість, залежність від часу струму, моменту, частоти обертання, прискорення та інших величин) має вельми істотне значення для великої кількості електроприводів виробничих механізмів,

Аналіз перехідних процесів дозволяє правильно розрахувати потужність електричних машин приводу, розробити схему управління і підібрати апаратуру управління, розрахувати окремі вузли і елементні схеми , виконати наладку електропривода, що в кінцевому розрахунку визначне продуктивність, економічність та надійність електроприводу.

Особливе значення має вивчення перехідних процесів для приводу промислових механізмів, які відзначаються залежністю від часу навантаженням, реверсивним режимом, частими пусками і зупинками та вимагаючих регулювання частоти обертання в широких межах, одним із яких є електропривод по системі Г-Д.

Властивість електроприводу по системі Г-Д в перехідних режимах досить повно характеризується залежністю від часу частоти обертання двигуна, струму якірного кола та струму збудження генератора. В деяких випадках до цих величин добавляється струм збудження двигуна.

Програма робота

1. Записати паспортні дані машин, які входять в експериментальну установку, підібрати апаратуру, вимірювальні прилади та реостати.

2. Зібрати схему установки згідно рис. 18.1.

Рис. 18.1

3. Зняти криві перехідного процесу  і  при пуску двигуна з номінальним значенням е.р.с, генератора:

а)для двох значень додаткового опору у якірному колі R1 при ізб. двзб. н;

б) для тих же значень R1, але при зменшеному струмі збудження двигуна ізб. двзб. н. (Значення величин R1 та ізб. дв задаються викладачем).

4. Зняти криві перехідного процесу  і  з урахуванням впливу електромагнітної інерції кола збудження генератора:

а) при додатковому опорі в колі обмотки збудження (R2=0) і без додаткової індуктивності хд=0;

б) без додаткової індуктивності в колі обмотки збудження, але з додатковим опором R2;

в) без додаткового опору R2, але з додатковою індуктивністю хд (Значення величин R2, хд задаються викладачем).

5. Розрахувати та побудувати залежності  і  для значень параметрів п.п. 3 і 4 та порівняти їх з дослідними даними.

6. Визначити розрахунковим і дослідним шляхом значення електромеханічної сталої часу Тм і електромагнітної сталої часу обмотки збудження Тзб.г. Порівняти результати.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 349; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!