Дослідження регулювальних властивостей і одержання характеристик реверсивного вентильного електропривода постійного струму



Мета роботи

Одержати експериментально швидкісні , і за допомогою розрахунку механічні  характеристики, діапазон регулювання і енергетичні показники реверсивного вентильного електропривода постійного струму.

Короткі теоретичні положення

Управління в реверсивних схемах здійснюється такими способами:

1. Сумісне управління групами, коли один із комплектів працює в режимі випрямлення, а другий – в інверторному; при цьому співвідношення між кутами регулювання залишається незмінним. Випрямлена напруга випрямляча Ud дорівнює протиЕРС інвертора Еі.

Отже, постійна складова струму в колі "вторинні обмотки трансформатора – вентилі" відсутня (рис. 15.1).

,                                       (15.1)

де Івир – вирівнювальний струм між групами перетворювачів; хк – опір короткого замикання контуру.

Рис. 15.1

Змінна складова вирівнювального струму, через відмінності миттєвих значень випрямленої напруги, безперервно циркулює, викликаючи нагрівання вентилів, знижуючи к.к.д. перетворювача. Для обмеження струму Івир необхідно два вирівнювальних дроселя.

2. Роздільне управління, коли при роботі одного із комплектів вентилів другий закритий і відкривається тільки при гальмуванні або реверсуванні двигуна.

Щоб уникнути протікання вирівнювального струму, проводиться контроль струму Івир за допомогою високочутливих логічних схем. Тільки, коли струм Івир досягає значення, рівного нулю, відкривається група, яка була закрита, забезпечуючи гальмування і реверсування. Дросель при цьому тільки один.

Режим рекуперації у системі електропривода з випрямлячем можна одержати, змінивши напрямок струму на протилежний. Змінити напрямок струму у вторинній обмотці трансформатора не представляється можливим, так як вентиль не пропускає струм у зворотному напрямку, тому необхідно змінити фазу напруги вторинної обмотки трансформатора. Однак змінюється не фаза напруги живлення, а фаза напруги вторинної обмотки на протилежну в період роботи вентиля, а саме в період проходження струму через обмотку, тобто необхідно, щоб робота вентиля відбувалася під дією е.р.с. двигуна не в період позитивної півхвилі напруги трансформатора, а в період негативної, що відповідає режиму генерації енергії постійного струму в коло змінного. На рис. 15.2 зображені лінійні діаграми, які пояснюють роботу випрямляча в інверторному і випрямляючому режимах.

а

Рис. 15.2

Струм у колі якоря машини постійного струму передбачається ідеально згладженим. Обставиною, яка відрізняє інверторний режим від випрямляючого, є виконання умов, які забезпечують стійкість при інвертуванні. Порушення нормального режиму виникає, якщо

a+g+d³p,                                           (15.2)

де d - кут відновлення управляючих властивостей, відповідно часу рекомбінації носіїв електрики в вентилі.

Невиконання цієї умови приводе до того, що в точці "а" відбудеться підсумування Е, Еі і в головному колі потече струм Іdя, який досягає недопустимого значення.

Оскільки кут g залежить від a і Іd, виникає небезпека порушення інвертування при максимальних їх значеннях. Отже, виконання вимог, виключаючих перевертання інвертування, зводиться до забезпечення співвідношення

a+b<p; b>g+d                                                 (15.3)

Кут b як в перетворювальній техніці, так і в теорії вентильного привода називається кутом випередження управління. Е.р.с. інвертора відповідно з приведеними умовами буде:

Ei=Udocosb.

Програма роботи

1. Записати паспортні дані перетворювача і машин, які входять в експериментальну установку, підібрати апаратуру, вимірювальні прилади і реостати.

2. Зібрати схему установки згідно рис. 15.3.

3. Зняти регулювальні характеристики кожного із перетворювачів ; .

4. Зняти регулювальну характеристику реверсивної схеми Ud, w в функції Uз.

5. Для декількох значень напруги завдання зняти швидкісні характеристики для прямого і зворотного напрямків обертання двигуна.

6. Виконати розгін і уповільнення в системі ТП-Д.

7. Розрахувати значення М, a, КП, h.

Рис. 15.3


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 428; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!