Експериментальне дослідження нагрівання асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором



Мета роботи

Експериментальне дослідження нагрівання асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором i визначення сталої часу нагрівання.

Короткі теоретичні положення

Характеристики i показники електричного двигуна зманюються в більш-менш широких межах при зміні навантаження на валу двигуна. Виходячи з цього, при проектуванні двигуна роблять так, щоб показники були близькими до оптимальних, коли завантаження двигуна номінальне.

Ізоляційні матеріали, які використовуються при виготовленні електродвигунів, визначають як їх техніко-економічні характеристики, так i в значній мірі надійність в роботі. В зв'язку з невеликою відносною нігрівостійкістю ізоляційних матеріалів, які використовуються пни ізоляції обмоток, номінальна потужність електродвигунів обмежується їх нагріванням.

В електродвигунів закритого типу умови відведення тепла в навколишній простір гірші, ніж в аналогічних умовах у двигунів відкритого або захищеного типу в зв'язку із зменшенням тепловіддачі. Тому величина втрат, які нагрівають двигун закритого типу до допустимої температури, повинна бути меншою порівняно з двигуном відкритого або захищеного виконання. Таким чином, для нагрівання двигуна заданої теплоємності до допустимої температури при захищеному виконанні потрібно більше часу.

Наближені значення сталих часу нагрівання:

1. Для якорів машин постійного струму відкритого типу з діаметром якоря від 160 до 600 мм -Тн=25...90 хв.

2. Для якорів машин постійного струму кpаново-металуpгiйної серії закритого виконання типу МП з діаметром якоря від 100 до 400 мм - Тн=65..270 хв.

3. Для асинхронних двигунів з короткозамкненим ротором з самовентиляцією при діаметрах ротора від 105 до 140 мм - Тн=11..22 хв.

4. Для асинхронних двигунів з фазним ротором відкритого виконання сталі часу нагрівання можуть бути взяті приблизно такими самими як для двигунів постійного струму.

В електродвигуні з самовентиляцією, що не обертається, умови охолодження, а отже, i тепловіддача значно гірші порівняно з двигуном, що обертається внаслідок зменшення кількості охолодженого повітря, що проходить через двигун за одиницю часу. З цієї причини розсіювання тепла, нагромадженого в двигуні, значно повільніше.

Час охолодження нерухомого двигуна до температури 0.37 від початкової (цей час дорівнює сталій часу охолодження) буде значно більшим від сталої часу нагрівання.

Досвід показує, що навіть незначне підвищення робочої температури над допустимою різко скорочує строк її служби. Тому в процесі експлуатації двигунів необхідно прагнути до того, щоб температура нагрівання не була вище допустимої для даного класу ізоляції.

Програма роботи

1. Записати паспортні дані електричних машин, які входять в експериментальну установку, підібрати апаратуру, вимірювальні прилади i реостати.

2. Зібрати схему установки згідно рис. 19.1.

Рис. 19.1

3. Зняти криву нагрівання асинхронного двигуна при номінальному навантаженні i тривалому режимі його роботи.

4. Зняти криву нагрівання асинхронного двигуна при навантаженні 130 % від номінальної i тривалому режимі його роботи.

5. Визначити сталу часу нагрівання.

6. Визначити допустимий час роботи двигуна при навантаженні 130 % від номінальної.

7. Розрахувати i побудувати криву нагрівання для номінального навантаження двигуна.

8. Порівняти дослідну i розрахункову криві нагрівання для номінального навантаження двигуна шляхом їх поєднання в однакових масштабах.

         

Рис. 19.2                                                          Рис. 19.3


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 334; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!