Методичні вказівки до виконання роботи



Перед тим, як приступити до виконання роботи, необхідно узгодити напрямок обертання досліджуваного двигуна ДД і допоміжної машини ДМ. Для цього по черзі вмикається ДД перемикачем П1 і ДМ перемикачем П2, спостерігається напрямок обертання двигунів. При зустрічному включенні ДД і ДМ необхідно поміняти затискачі обмотки якоря або обмотки збудження одного із двигунів.

Щоб зняти природну характеристику в рушійному режимі (див. рис. 2.2) необхідно запустити ДД при повністю уведеному в якірному колі додатковому опору, плавно вивести його до нуля і записати частоту обертання х.х. Потім увімкнути ДМ як навантажувальний генератор (перемикач П2 в положенні II) і, змінюючи допоміжний опір в його якірному колі, зняти декілька точок швидкісної природної характеристики. Для одержання реостатних характеристик необхідно увести заданий опір в якірне коло ДД і повторити дослід.

Рис. 2.5

Аналогічним чином проводиться зняття характеристик при шунтуванні обмотки збудження. Зняття характеристик при шунтуванні якоря необхідно проводити для трьох режимів роботи: генераторного, рушійного і режиму противмикання. Для одержання генераторного режиму ДД необхідно ДМ перевести в рушійний режим (перемикач П2 в І положенні) і плавним зменшенням опору Rр одержати ряд точок швидкісної характеристики. При дослідженні режиму противмикання необхідно змінити напрямок обертання ДМ і таким же чином зняти характеристику.

Для того, щоб зняти характеристики в режимі електродинамічного гальмування з самозбудженням ДД приводиться в обертання ДМ (перемикач П1 - в ІІ положенні, П2 - в І положенні). При незмінному опору Rд збільшення швидкості ДД в цьому режимі необхідно проводити до струму в якорі (1.2...1.4) номінального. Якщо в процесі досліду не виникає самозбудження, необхідно пам'ятати, що умовами самозбудження є: наявність потоку залишкового намагнічування, узгоджене включення обмоток якоря і збудження, сумарний опір якірного кола повинен бути менше критичного.

Результати замірів і розрахунків заносять в таблицю:

№ п/п

Режим роботи

Дослідні дані

Розрахункові дані

Iя, А w, 1/с Rд, Ом Rшя, Ом Rшз, Ом Iшя, А Iшз, А КФ М, Н×м
                     
                     

Зміст звіту

Звіт повинен містити:

1) найменування і мету роботи;

2) схему експериментальної установки і специфікацію її елементів;

3) таблиці даних замірів;

4) необхідні розрахункові дані;

5) графічні побудови характеристик , . Для побудови механічних характеристик необхідно розрахувати і побудувати перехідну характеристику . При наявності залежності  значення моменту легко визначається по формулі ;

6) висновки відносно одержаних результатів.

Контрольні запитання

1. Особливості роботи двигуна послідовного збудження.

2. Розрахунок механічних характеристик двигуна послідовного збудження.

3. Особливості роботи двигуна при шунтуванні якоря, обмотки збудження. Розрахунок характеристик в даних режимах роботи.

4. Особливості електродинамічного гальмування двигуна з самозбудженням.

5. Які характеристики називаються робочими і універсальними робочими характеристиками двигунів з послідовним збудженням? Як їх досягають?

6. Викладіть методику побудови природної механічної характеристики двигуна з послідовним збудженням за універсальними робочими характеристиками.

 

Лабораторна робота № 3


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 368; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!