Навантаження МПС в рушійному режимі



1. Установити узгоджений напрямок обертання НМ і ДМ;

2. Замкнути автоматичні вимикачі QF1 і QF2 та перемикач Р1, встановити в системі режим ідеального холостого ходу (при цьому Ія=0). Це досягається зміною величини струму збудження обох машин:

3. Збільшити струм збудження із.МПС1, і досягти такого режиму роботи системі, в якому кутова швидкість обертання ДМ стане вище синхронної швидкості НМ. При цьому НМ перейде в режим рекуперативного гальмування і її момент буде діяти як навантажувальний по відношенню до ДМ. Зміною опору Rрот. можна досягти будь-яких значень цього моменту, що дозволить одержати навантажувальну характеристику.

Навантаження МПС в режимі рекуперативного гальмування

Попередньо необхідно перевести ДМ у зазначений режим, змінюючи струм збудження із.МПС1 до такого значення, що ЕМПС2МПС2 (вимикач QF4 ввімкнений). Внаслідок цього момент на валу ДМ змінить знак, а НМ буде працювати в рушійному режимі по відношенню до ДМ.

Навантаження МПС в режимі динамічного гальмування

Для переведення ДМ в режим динамічного гальмування потрібно вимкнути QF1, Р1 і замкнути перемикач Р2, ДМ буде замкнена на зовнішній опір Rдт і уявлятиме собою автономний генератор, при цьому НМ підключена до мережі(QF2 ввімкнений). При перемиканні струм і момент в колі якоря змінять напрямок, при незмінному напрямку ЕРС. Величина ЕРС підтримується на певному рівні за рахунок жорсткого з¢єднання валів ДМ і НМ. Момент на валу НМ стане протидіючим по відношенню до моменту на валу ДМ. Змінюючи величину моменту через опор RротНМ отримати навантажувальну характеристику.

Навантаження МПС в режимі противмикання

Для переведення ДМ із рушійного режиму в режим противмикання необхідно створити на її валу такий момент навантаження, під дією якого напрямок обертання ДМ зміниться на протилежний. Це досягається при зустрічному вмиканні ДМ і НМ. Провести запуск системи Г-Д (при відключеному від мережі асинхронному двигуні НМ). Встановити струм збудження МПС2 таким, при якому напруга в колі якоря не перевищуватиме 20-30 В. Струм збудження МПС1 максимальний і вона обертається зі швидкістю 10-15 % від номінальної. Опір ротора АД (НМ) встановлюємо максимальним (бажано використання рідинного реостату, при цьому ножі рідинного реостату виведено з рідини, роторне коло розімкнене). Ввімкнути QF2 і повільно вводити ножі рідинного реостату. В режимі противмикання швидкість ДМ повинна знизитися до нуля, а потім під дією моменту АД (НМ) досліджувана машина "розвернеться" в протилежному напрямку. Зміною опору рідинного реостату АД (НМ) зняти навантажувальну характеристику.

А.5. Зміст звіту

Звіт повинен містити:

1) найменування роботи і її мету.

2) схему експериментальної установки.

3) таблиці даних замірів.

4) необхідні розрахункові дані.

5) графічні побудови навантажувальних характеристик ; ; ; ; ; .

6) висновки по роботі.

Формули для розрахунків

Значення електромагнітного моменту двигуна можна розрахувати по експериментальним даним за формулою

; ,

де Uя, Ія - напруга і струм в колі якоря; w - кутова швидкість ДМ; RМПС1, RМПС2 - відповідно, опори якорів машин постійного струму.

Момент на валу Мв визначається відповідно формули (1А.1).

Момент Мхх ДМ визначається з відповідної характеристики , яку можна одержати експериментально. Дослід проводять при вимкненому QF1. ДМ працює на холостому ходу в системі Г-Д. Напруга в колі якоря практично дорівнює напрузі на виході генератора (МПС2), струм дорівнює струмові холостого ходу Іхх і його значення незначне. Таким чином

,                                        (1А.2)

а момент Мхх з урахуванням виразу для кФдв відповідно (1А.2)

.

Характеристику знімають змінюючи напругу Uя (змінюючи струм збудження МПС2).

Електрична потужність, що підведена до ДМ, може бути визначена по формулі

.

Контрольні запитання

1. Перерахуйте різні способи навантаження електричних машин і виділіть їх достоїнства та недоліки?

2. Яка із схем навантаження використовується в експериментальній установці лабораторної роботи?

3. Перерахуйте можливі режими роботи ДПС і охарактеризуйте їх з позиції перетворення енергії (приведіть відповідні діаграми потужностей).

4. Приведіть порядок розрахунку характеристики  для різних режимів роботи ДПС.

5. Як реалізувати режим ідеального холостого ходу (Ія=0) в експериментальній установці?

6. Яким чином в лабораторній установці пропонується реалізувати різні по величині моменти навантаженні?

 

Лабораторна робота №1


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 401; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!