Довідник «Грошові рахунки»     



Довідник «Грошові рахунки» підпорядкований  довіднику «Контрагенти» і призначений для зберігання списку рахунків контрагента для здійснення ним розрахунків в безготівковому  порядку.

Довідник реалізований однорівневим. Для кожного елементу довідника «Грошові рахунки» має бути визначене найменування, тобто «внутрішня» назва банківського рахунку контрагента («головний », «додатковий», «валютний» і так далі), валюта, в якій враховуються  кошти на даному рахунку, а також його банківські реквізити.

Додаток   Валюти

Внести залишки по фірмі МП «Прогрес» на 31.12 минулого року. Сформувати звіт обігово-сальдову відомість. Результати перевірити з додатком 7.4.  

 

Підготовка до введення початкового сальдо по рахунком.

Початкове сальдо вводиться на початок періоду, коли починає, використовуватися програма, наприклад, на 1 січня 2008 року. Тому їх введення можна датувати попереднім періодом, тобто 4 кварталом 20007року.

Перед введенням початкового сальдо необхідно:

1. У режимі Звітність, пункт Розрахунок підсумків як робочий період встановити 4 квартал 2007 року.

2. У режимі Сервіс, пункт Установка параметрів встановити будь-яку дату 4 квартали 2007 року (наприклад 30 грудня 2007 року)

3 У режимі Операції, пункт Інтервал операцій встановити межі жовтень 2007 -грудень 2008.  

 

Операції і проведення

Дані про господарські операції підприємства зберігаються у вигляді операцій. Кожна операція містить одну або декілька проведень. Кожна з проведень може складатися з однієї або декількох кореспонденції (т.е коли дебет одного рахунку кореспондує із кредитом інших рахунків або навпаки). Операції можуть автоматично формуватися документами або вводиться вручну

Для перегляд операцій використовується Меню - Журнали - Журнал операцій.                        Найперша графа табличної частки (службова) відображає стан операцій.

При необхідності, можна вибрати режим показу проведень операцій, що належать поточній операції. Для цього потрібно вибрати Меню - дії - Показувати проведення.

Для перегляду проведень використовується Меню - Журнали - Журнал проведень або кнопку

Перевірка коректності проведень.

У програмі 1С існує можливість  перевірки правильності введення проведень у відповідності в заздалегідь  введеному  списку правильних проведень.

Виклик режиму перегляду проведень здійснюється вибором Меню - Операції - Коректні проведення. Після виявлення невідповідності користувач вже сам вирішувати: видалити проводку, виправити, або додати поточну проводку як коректну.

 

Журнал  операцій    

Початкове сальдо вводиться  в Журнал  операцій, який викликався із режиму Операції. Спочатку він порожній. Для введення залишків використовуються проведення вручну і заповнюються всі поля журналу. Дата відповідає раніше встановленою  і з'являється  автоматично.

Номери рахунків, що дебетуються і кредитуються, заносяться з клавіатури при установці курсора у відповідне поле. Якщо після  появи курсора в одному з цих полів натискувати  клавішу Enter, то на екрані виводиться план рахунків,  із якого курсором можна вибрати потрібний. Якщо залишок  дебетовий, то в графі Дебет указується  номер рахунку, а в графі Кредит – 00. Якщо  залишок  кредитовий, то навпаки. Потім заноситься сума залишку  і короткий  зміст операції.

За наявності залишків на субрахунках, вводяться  залишки тільки  по субрахунках, а залишки по рахунку в цілому  формуються автоматично.

 

    Введення залишків аналітичних рахунків

Якщо вводиться  рахунок, для якого в плані рахунків вказаний вид субконто,  із списку треба вибрати об'єкт аналітичного обліку. При цьому не потрібне введення залишків по рахунку в цілому  або субрахунку — вони формуються автоматично при введенні залишків по окремих об'єктах аналітичного обліку.

 

Введення кількісних залишків

При введенні залишків для яких передбачено ведення кількісного обліку, в графі Сума з'явиться  два поля для введення — верхнє і нижнее. У верхнє поле вводиться  кількісний залишок. Після  цього в нижньому полі автоматично поміщається сума залишку, отримана  шляхом множення кількості на ціну субконто із довідника. Надалі в графі Сума залишиться тільки  розрахована сума, а кількісний залишок  можна бачити вверху екрану, при знаходженні курсора на відповідному записі.

 Перевірка правильності введення залишків      

Для перевірки правильності введення залишків необхідно вибрати в режимі Звітність, пункт обігово-сальдова відомість, яка після  розрахунку з'явиться  на екрані. У ній будуть приведені всі рахунки і субрахунки, по яких вводилися  в Журнал  операцій залишки. При цьому залишку  на початок періоду не буде на 00 рахунку.

Обороти  по фіктивному рахунку 00 в дебеті і кредиті повинні збігатися, а значить залишок  на кінець періоду буде нульовим. Інакше необхідно знайти і виправити помилку, допущену при введенні залишків,  із яких найчастіше зустрічаються наступні:

Пропущено введення залишку  по якомусь рахунку

Залишок  введенийзапроваджувати кілька разів.

Невірно вказаний при введенні в Журнал  операцій номер рахунку (субрахунки).

При введенні залишків не визначені об'єкти аналітичного обліку .

При виявленні і виправленні помилок можна використовувати  низку прийомів:

Якщо залишок , по рахунку 00 не нульовий, то можливо залишки по деяких рахунках не були внесені, в чому легко переконатися, проглянувши Журнал  операцій (повний ).

Якщо активний рахунок має кредитовий залишок , або навпаки, пасивний — дебетовий, топри введенні залишків "переплутані" рахунки, що дебетуються і кредитуються.

Рекомендується після  введення залишків звірити залишки, приведені в обігово — сальдовойведомости,  із залишками  із Головної  бухгалтерської книги, і інвентаризаційних відомостей,звідки вони вводилися в Журнал    операції. При їх  відмінності виконати необхіднукорректировку.

 

 Завдання до лабораторної роботи:

Необхідно внести інформацію до довідників та відредагувати

її.

 

       

 

 

Значення субконто Необоротні активи

 

 

 

Якщо залишки введені вірно, то можна сформувати і роздрукувати вступний баланс на момент переходу до ведення автоматизованого обліку . Для цього треба перейти в режим Звіти, выбрати пункт Регламентовані Звіти, а потім підпункт Баланс. Якщо отриманий баланс задовольняє користувача, то можна роздрукувати його на пристрої друку в потрібній кількості екземплярів .

На цьому закінчується підготовчий етап переходу на ведення автоматизованого бухгалтерського обліку . Для переходу в новий квартал необхідно виконати в режимі Сервіс пункт Параметри - Бухгалтерські підсумки, при цьому також встановлюється новий інтервал операцій. 

 

3. Контрольні питання.

 

1) Редагування назви довідника.

2) Редагування елементу довідника.

3) Внесення констант.

4) Редагування значення констант.

5) Видалення  значення констант.

6) Внесення залишків.

7) Формування звіту.

 

Лабораторна робота №3

 

Тема:Робота з документамии в 1С: Підприємство

Мета: придбання практичних навичок при роботі з документами в режимі документи і розрахунки.

 

Теоретичні відомості

Документи це електронні аналоги звичайних  паперових документів. Документи призначені для реєстрації фактів   в комп'ютері. За допомогою документів можна вводити  інформацію в базу даних, наприклад, приймати нового співробітника документом "Наказ -інструкція про прийом на роботу". Або можна просто створити платіжне доручення в банк або ввести  рахунок. Документи зазвичай  формують рух коштів. Рухи документа це зміни в довідниках, регістрах , породжені цим документом.

З точки зору програміста,  в документа є екранна форма Діалог. Саме його бачить користувач на екрані. Також в документі зазвичай  є одна або декілька паперових форм Таблиць. За допомогою Таблиць документ друкується на папері.   На мові 1С  записується, що документ робить  в системі, як він формує паперовий бланк і як він поводиться па екрані.

Деякі документи можуть проводитися. З точки зору    користувача, "провести" документ означає "пустити його в справу ". З точки зору     програміста, при проведенні документа спрацювує модуль проведення документа (процедура Обработка). Саме там визначаються всі дії, що виконуються при проведенні документа. Наприклад, при проведенні документ: "Наказ  про прийом на роботу" спрацює модуль цього документа, який в довідник Співробітники додасть  нового співробітника.

Для будь-якого документа в системі 1С є вже два зумовлені атрибути: Номердок і Датадок. Ці атрибути є практично біля будь-якого   документа. Програміст може додавати свої атрибути в режимі того, що Конфігурує. Наприклад, в Наказі про прийом напевно будуть додаткові атрибути ФІО, Оклад, Посада. Ці атрибути відносяться до нового співробітника. При проведенні цього наказу дані з цього документа повинні автоматично перейти в довідник Співробітники. Це робиться за допомогою модуля документа на вбудованому язиці 1С.

Всі документи зберігаються в журналах . Журнал  документів 'це електронний аналог звичайної  паперової  папки. Па екрані журнал  виглядає як таблиця, рядки якої є  документами. Наприклад, ви можете створити журнал  Накази кадрів, який включатиме документи "Наказ  про прийом на роботу", "Наказ  про звільнення", "Кадрове переміщення". З  цим журналом  працюватиме користувач-кадровик. Або можна створити окремий журнал  для банківських документів, куди увійдуть документи "Платіжне доручення" і ін.

Журнали  в системі 1С можуть бути трьох видів: Звичайний , Спільний  і Додатковий  журнал  призначений для зберігання документів певних видів. Документ також може  бути включений в додатковий журнал , при цьому документ буде зареєстрований відразу в двух журналах . Додаткових журналів  може бути декілька. Спільний  журнал  показує документи всіх видів.  

В журналі  документів є екранна форма, де можна  налаштовувати колонки, що відображуються Можна створювати додаткові колонки, які  відображатимуть інформацію  із документів.  

Інформація про господарські операції, що здійснюються  на підприємстві, може вводитися  за допомогою документів і зберігатися в журналі  документів. Документи діляться на види, кожен з яких призначений для зберігання в різних розділах журналу  документів. Кількість журналів  документів може бути необмеженою, а також можливе повторне введення  документа. У журналі  документів також існує розділ «Повний», в якому зберігається повний  перелік документів, що вводяться . Документи, що вводяться , жорстко не пов'язані з одним розділом. Одній з важливих  особливостей системи, є  її здатність  на основі документів формувати бухгалтерські операції, що відображають  відповідну господарську операцію в бухгалтерскому обліку.   Вікно документів є таблицею, в якому присутні стовпці Дата, Час, Документ, Номер. Решта всіх стовпців може бути визначена в конфігурації. Кожен рядок є   посиланням на документ. Найперша графа є  службовою і відображує  стан  документа (проведений, непроведений або помічений  на видалення )

 

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 575; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!