Організація аналітичного облікуурахування



У програмі організація ведення аналітичного обліку здійснюється при позначенні для рахунку при його введенні в План счетов / План рахунків типової форми аналітичного обліку. Наприклад, для рахунку 201 Сировина і матеріали, представленого на рис. 5.7., інформація про нього заповнюється на закладці Счет / Рахунок.

Рис. 5.7. Фрагмент екранної форми Плана счетов / Плану рахунків закладка Счет / Рахунок

 

 

 Для ведення аналітичного облікуурахування інформація заповнюється на закладцізакладенні Дополнительно / Додатково, яка представленауявляти на рис. 5.8.

 

 

Рис. 5.8. Екранна форма Плана счетов / Плану рахунків, режим Дополнительно / Додатково

 

 

Група параметрів програми Аналитические признаки / Аналітичні ознаки призначені для формування окремих рядків господарських операцій з однаковими аналітичними рахунками.

Кожен синтетичний рахунок має свій власний набір аналітичних рахунків, кількість яких не обмежена. Програма підтримує одночасне ведення аналітичних рахунків по п'яти різних ознаках.

 

Господарські операції

Господарські операції в програмі відображаютьсявідображають в журналічасописі облікуурахування господарських операцій, який єз'являється одним з її головнихчільних облікових регістрівреєстрів. Інформація в журналчасопис поступаєнадходить зіз наступнихслідуючих джерел: первинні документи, інвентарна картотека, валютні активи і пасиви, спеціалізовані модулі і зовнішні програми.

У інвентарній картотеці програми відображаютьсявідображають операції по основних засобахкоштах.

Господарські операції, які відображаютьвідбивають переоцінку валюти, відображаються в програмі на підставі залишків на валютних рахунках і динаміки курсів іноземних валют.

Інформація щодовідносно господарських операцій: нарахування заробітної плати, складського облікуурахування, облікуурахування торгівельнихторгових операцій може поступатинадходити в програму ізіз спеціальних модулів комплексної програми автоматизації управління фінансово-господарською діяльністю або зіз інших зовнішніх програм.

Заповнення журналучасопису господарських операцій може здійснюватися двома способами: реєстрація господарських операцій вручнувручну; обробка документів, створених в інших розділах програми. 

Для спрощення реєстрації господарських операцій використовують шаблони, які можна викликати за допомогою команд: Словари – Образцы – Хозяйственные операции / Словники – Зразки – Господарські операції. Зразки господарських операцій представлені на рис. 5.9.

 

 

Рис. 5.9. Екранна форма вікна Зразки/взірці господарських операцій

 

 

Для використання журналу реєстрації господарських операцій необхідно виконати дії: Учет – Хозяйственные операции /Облік – Господарські операції, представлені на рис. 5.10.

 

Рис. 5.10. Вікно Господарські операції

 

Головне вікно розділу Хозяйственные операции / Господарські операції має дві таблиці. У одній з них є список господарських операцій, а в іншій – список проведень господарської операції, вибраної в першому списку, представлені на рис. 5.11. і 5.12.

 

Рис. 5.11. Екранна форма вікна Господарська операція

 

     

 

Рис. 5.12. Екранна форма вікна проведення господарської операції

 

Господарські операції реєструються в програмі. Дані документа, які реєструються в журналічасописі облікуурахування господарських операцій, відображаються на рахунках бухгалтерського облікуурахування і в бухгалтерській звітності.

 

Звіти

У програмі є можливістьспроможність автоматичного формування бухгалтерської і податкової звітності, яку використовують для аналізу і прийняття управлінських рішень. Частиначастина звітів це стандартні звіти, які задаються при проектуванні програм. У програмі є можливістьспроможність користувачеві створювати свої додаткові звіти.

Програмнимипрограмовими засобамикоштами передбачено формування основних типових звітних документів, фінансових звітів, декларацій.

Обігово - сальдові відомості використовуються в програмі для оперативного контролю фінансового станудостатку підприємства і як зручний засібкошт для пошуку і виправлення помилок бухгалтерського облікуурахування.

Обігові відомості формуються для будь-якого періоду часу. Для формування звітів необхідно виконати наступні дії: Главное меню – Отчеты / Головне меню – Звіти і вибрати необхідний звіт, потім ввести параметри і сформувати звіт (рис.5.13).

У програмі єнаявний можливістьспроможність формування великої кількості різних звітів. Наприклад, баланс, обігова відомість, головначільна книга, касова книга, відомість аналітичного облікуурахування, інвентаризаційна відомість і тому подібнетощо.

 

 

Рис. 5.13. Екранна форма вікна Звіти

 

Для формування стандартного звіту, наприклад, Анализ счета / Аналіз рахунку, необхідно спочатку задати параметри звіту (рис. 5.14).

 

Рис. 5.14. Звіт Анализ счета / Аналіз рахунку

 

Для формування регістра отриманих і виданих податкових накладних рис. 5.15 необхідно внести інформацію: за який період необхідно сформувати звіт на закладці Основные /Основні, вказати параметри друку підсумків, вибрати відповідні документи, заповнити інформацію на закладці Другие / Інші (рис.5.16).

                                

 

Рис. 5.15. Регістр отриманих і виданих податкових накладних (закладка Основные /Основні)

 

 

                    

 

Рис.5.16. Регістр отриманих і виданих податкових накладних (закладка Другие / Інші)

 

Для отриманняздобуття керівниками підприємств точної і оперативної інформації в програмі єнаявний спеціальні засобикошти: табличні додатки, генеральні звіти, за допомогою яких є можливістьспроможність отриматиодержувати будь-які звіти необхідної форми.

У розділі Дополнительные отчеты / Додаткові звіти можна зареєструвати шаблони звітів.

 

Практикум

    Дайте відповіді на питання і виконайте вправи

Вправи:

1. Для обліку витрат в плані рахунків створіть новий балансовий рахунок №231 – Специальное производство / Спеціальне виробництво, по якому ведеться типова форма аналітичного обліку витрат.

2. Створіть в плані рахунків новий балансовий рахунок № 377/1 – Расчеты с прочими дебиторами-кредиторами по особым средствам / Розрахунки з іншими дебіторами-кредиторами по особливих засобах, по якому ведеться типова форма аналітичного обліку Дебиторы-кредиторы / Дебітори-кредитори.

3. Створіть в плані рахунків новий балансовий рахунок № 281/1 Промышленные товары / Промислові товари, по якому ведеться типова форма аналітичного обліку Материалы / Матеріали.

4. Створіть список аналітичних рахунків до рахунку № 231:першого порядкупорядку:

 «1» - ЗАМОВЛЕННЯ 1;

 «2» - ЗАМОВЛЕННЯ 2;

 «3» - ЗАМОВЛЕННЯ 3;

    другого порядкупорядку:

«1» - ЦЕХ 1;

 «2» - ЦЕХ 2;

    третього порядкупорядку:

«1» -ЗАТРАТЫ НА ОПЛАТУ ПРАЦІ;

«2» - ІНШІ ОПЕРАЦІЙНІ ВИТРАТИзатрати;

 «3» - АМОРТИЗАЦІЯ.

Для виконання завданнязадавання необхідно виконати наступніслідуючі дії:

1) Знаходячись в Главном меню / Головному меню програми, виберіть розділ Словари - План счетов / Словники - План рахунків. На екрані з'явиться вікно План счетов / План рахунків, що складається з двох таблиць Перечень счетов и Перечень аналитических счетов / Перелік рахунків і Перелік аналітичних рахунків.

2) Для того, щоб додати новий рахунок в план рахунків, клацніть правою кнопкою миші в таблиці Перечень счетов / Перелік рахунків і з контекстного меню

 

Рис. 5.17. Екранна форма вікна Синтетический счет: Добавление / Синтетичний рахунок: Додавання

 

Виберіть пункт Добавить / Додати. Це можна зробити, якщо натиснути клавішу Insert. На екрані з'явиться форма Добавление / Додавання.

3) Якщо необхідно внести зміни в параметри існуючого рахунку (курсор встановіть на рядку з назвою рахунка), клацніть правою кнопкою миші і з контекстного меню виберіть пункт – Исправить/ Виправити. Це можна зробити, якщо нажати клавішу F8. На екрані з’явиться форма Исправление / Виправлення.

4) В полі Счет / Рахунок введіть номер рахунка, який потім буде відображатися в проведеннях (наприклад, № 231).

5) В полі Наименование / Назва введіть назву рахунка (наприклад, Расчеты с поставщиками и подрядчиками по взаимозачетам / Розрахунки з постачальниками та підрядчиками по взаєморозрахунках).

6) Типова форма аналітичного обліку відноситься до необов’язкових прикмет і для багатьох рахунків не задається. Типова форма аналітичного обліку визначає правила аналізу і обробки системою обігів по рахунку.

В полі Типовая форма аналитического учета / Типова форма аналітичного обліку виберіть необхідний тип аналітичного обліку операцій по рахунку (наприклад, дебиторы-кредиторы / дебітори - кредитори). Типова форма задає типову схему обробки аналітичних даних по цьому рахунку при виконані різних дій в програмі. Признак Тип счета / Тип рахунку (балансовый-забалансовый, а також нац. Валюта - валютний) встановіть в необхідне положення.

 

Якщо рахунок має типову форму аналітичного обліку Подотчетные лица, Поставщики, Дебиторы-Кредиторы / Підзвітні особи, Постачальники, Дебітори-Кредитори або Покупатели / Покупці стає доступна вкладка Взаиморасчеты / Взаєморозрахунки (рис. 5.18).

Рис. 5.18. Екранна форма вікна Синтетический счет: Добавление / Синтетичний рахунок: Додавання

Облік розрахунків з дебіторами і кредиторами виконується в відомостях взаєморозрахунків, які формуються системою для рахунків, які мають одну з таких типових форм аналітичного обліку як Подотчетные лица, Поставщики, Дебиторы-кредиторы або Покупатели / Підзвітні особи, Постачальники, Дебітори-Кредитори або Покупці. В обіговій відомості розрахунків з дебіторами-кредиторами кожний рядок характеризує борг по відношенню до основи для взаєморозрахунків (наприклад, угоди, наказу і т.п.).

 

Рис. 5.19. Екранна форма вікна Аналитический счет: Добавление / Аналітичний рахунок: Додавання

 

Назва організації при формуванні відомості береться з полів господарської операції от кого – кому / від кого - кому в залежності від налаштування в плані рахунків в полях Дебет и Кредит / Дебет і Кредит.

Збережіть задані значення кнопкою Записать / Записати. В вікні Плана счетов / План рахунків з’явиться новий рахунок.

Для деталізації обліку засобів на синтетичних рахунках (субрахунках) передбачена можливість ведення аналітичного обліку. Для кожного синтетичного рахунка (субрахунка) є можливість відкрити аналітичні рахунки до п’ятого порядку (рис. 5.19). Аналітичні рахунки використовуються для ведення аналітичного обліку видатків (касових, фактичних і т.п.) в розрізі кодів програмної класифікації видатків, в розрізі кодів економічної класифікації видатків і т.п. Список аналітичних рахунків індивідуальний для кожного балансового рахунку. Кількість аналітичних рахунків одного рівня не обмежена. Ви можете вказати відношення аналітичного рахунку одного рівня до аналітичного рахунку другого рівня, іншими словами, створити, при необхідності, деревовидну структуру аналітичних рахунків. 

Для цього необхідно виконати наступні дії:

1)  В Главном меню / Головному меню програми, виберіть розділ Словари - План счетов / Словники – План рахунків. На екрані з’явиться вікно План счетов / План рахунків.

2) Виберіть рахунок в таблиці Перечень счетов / Перелік рахунків, для якого необхідно зареєструвати аналітичні рахунки, і клацніть клавішу Enter. В таблицю Перечень аналитических счетов / Перелік аналітичних рахунків добавте аналітичні рахунки. Користуйтеся клавішами: Insert - якщо необхідно створити новий аналітичний рахунок. На екрані з’явиться форма Добавление / Додавання; F8 - якщо необхідно внести зміни в параметри існуючого рахунку (курсор на рядку з назвою аналітичного рахунка), на екрані з’явиться форма Исправление / Виправлення.

 

3) В полі Номер введіть код рахунка аналітичного обліку (наприклад, №Учр.1). Цей рахунок необхідно буде вказувати в проведеннях господарських операцій.

4)  В програмі всі аналітичні рахунки можна згрупувати по рівням (наприклад, всім організаціям присвоїти 1-й порядок, всім підрозділам - 2-й порядок, а всім статтям видатків 3-й порядок). Рівнів аналітичного обліку в програмі може бути п’ять.

5) В полі Уровень / Рівень виберіть необхідний рівень.

6) В полі Наименование / Назва введіть назву аналітичного рахунка (наприклад, Підрозділ 1).

7) Збережіть задані значення кнопкою Записать / Записати.

                                     

Питання для самоконтролю

1. Охарактеризуйте програму «Парус - Підприємсто» по призначенню.

2. Як виконується введення і редагування інформації в плані рахунків?

3. Які Словари / Словники є в програмі?

4. Як виконана відповідність об’єктів аналітичного обліку до рахунків?

5. Які є звіти в програмі і як їх сформувати?

 

 

 Зміст звіту

1. Продемонструвати виконану роботу викладачеві.

2.  Коротко описати відповіді на контрольні запитання.

Лабораторна робота №6

Тема: Система корпоративного управління «Галактика»

Мета: Придбання практичних навичок роботи з інтегрованою системою «Галактика».

 

 Загальна характеристика програми

 Програма «Галактика» і «Парус Підприємство» близькі по функціональному складу, по можливостяхспроможностях корпоративного управління і вживаннязастосування аналітичної обробки даних для підтримки ухваленняприймання рішень. На стороні «Галактики» - значний досвіддослід роботи зіз великими промисловими компаніями.

Програма являєтьсяпозиціонує універсальною системою для підприємств будь-якої сфери економічної діяльності, налаштовується на конкретне підприємство за допомогою великої кількості параметрів.

«Галактика» володіє розвиненими засобамикоштами підтримки корпоративного управління.

У програмі використаний комплексний підхід до проблеми автоматизації підприємства, що охоплює всі сфери управління сучасним підприємством, включаючи фінансове управління, управління кадрами, бухгалтерський облікурахування і оперативне управління. Вирішення даного комплексу завданьзадач здійснюється за допомогою контурів. Контур – це сукупність програмнихпрограмових модулів для вирішення однотипних завданьзадач. У програмі їх чотири:

· контур адміністративного управління;

· контур оперативного управління;

· контур управління виробництвом;

· контур бухгалтерського облікуурахування.

Контур бухгалтерського облікуурахування – це повнофункціональна система ведення бухгалтерського облікуурахування на підприємствах будь-якої форми власності і видів діяльності.

Взаємозв'язок модулів програми забезпечує відображення в Контурі бухгалтерського облікуурахування всіх господарських операцій на підприємстві.

Модульний принцип побудовишикування програми залежить від виробничо - економічної необхідності.програмові 

Основні об'єкти системи:

каталоги, класифікатори, довідники

Як і будь-яка сучасна інформаційна система, «Галактика» в своїй основі має базу даних.

У документації і інтерфейсах системи «Галактика» довідкова інформація підрозділяється на каталоги, класифікатори і довідники.

Каталог - таблиця або група зв'язаних таблиць, що містять систематизовану інформацію, що має довгостроковий характер і призначена для введення даних в екранні форми методом вибору з каталогу. 

Справочник / Довідник - інформація, що зберігається у вигляді таблиць в базі даних. Відміна довідників від каталогів полягає головним чином в їх призначенні. Інформація довідників використовується при розрахунках, формуванні звітів, для виводу за запитом, але не для введення даних в екранні форми.

Классификатор / Класифікатор (класифікація) - це система, по якій проводиться класифікація елементів інформації. Інформація в них впорядкована особливим чином, а саме розподілена по категоріях відповідно до спільних яких-небудь ознак.

Будь-який запис таблиці бази даних може мати один або декілька символьних кодів, які визначатимуть місце даного запису в створеній таким чином структурі інформації. Саме ця система кодів, що дозволяє структурувати інформацію, і називається класифікатором.

Таблиця бази даних може бути пов'язана з декількома класифікаторами, таким чином, при перегляді подібних таблиць можна вибирати класифікацію.

Використання класифікаторів дозволяє формувати звіти з врахуваннямз урахуванням класифікації, а також обробляти окремі групи записів таблиць бази даних, об'єднанихз'єднаних в відповідності ізіз спільністю яких-небудь ознак.обсягах 

Система «Галактика» має внутрішню класифікацію, закладену в програмнийпрограмовий код виробу, і, крім того, дозволяє користувачеві самому конструюватисконструйовувати різні класифікато­ри (призначена для користувача класифікація).

Призначені для користувача класи­фікатори створюються, як правило, на етапі налаштування системи.

Створеннястворіння зовнішніх класифікаторів здійснюється в моду­лі Настройка / Налаштування.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 618; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!