Налаштування робочої середисередовища програми «Галактика»



Перед початком роботи з програмою необхідно виконати налаштування: налаштування системних даних, налаштування робочого місця користувача. Для цього використовують спеціальний модуль Настройка / Налаштування. У цьому модулі існують функції введення інформації в каталоги, класифікатори і довідники оперативного і бухгалтерських контурів.

Загальносистемне налаштування виконується також в модулі Настройка / Налаштування.

Модуль міститьутримує як загальносистемні налаштування, так і налаштування каталогів, класифікаторів, довідників.

Через модуль Настройка / Налаштування можливе занесення даних в такі загальносистемні каталоги, як Организации и банки / Організації і банки (рис.6.1).

Відкрити каталог можна за допомогою пункту меню – Настройка - Заполнение каталогов – Организации и банки / Налаштування - Заповнення каталогів – Організації і банки. В результаті з'являється двухпанельна екранна форма Организации и банки / Організації і банки.

Рис. 6.1. Екранна форма каталогу Организации и банки / Організації і банки 

 

 

Перед початком роботи зіз будь-яким контуром програми необхідно заповнити загальносистемні каталоги і класифікатори, список яких представленийуявляти на рис. 6.2.

 

 

Рис. 6.2. Екранна форма вікна переліку Каталогов / Каталогів

 

Налаштування системних даних виконується при виконанні загальносистемного налаштування.

Наприклад, Настройка отчетного периода бухгалтерии / Налаштування звітного періоду бухгалтерії, яка виконується один раз, а надалі перехід до нового звітного періоду здійснюється за допомогою спеціальних функцій представлена на рис. 6.3.

Рис. 6.3. Вигляд вікна Настройка отчетного периода бухгалтерского контура / Налаштування звітного періоду бухгалтерського контуру

 

Для переходу до нового звітного періоду необхідно виконати наступніслідуючі дії:

· переоформити інвентарні картки основних засобів і нематеріальних активів з нарахованим за попередній місяць зносом, внести записи до Архив износа и изменений / Архіву зносу і змін за попередній місяць;

· розраховуються значення залишків на початок нового місяця;

· за запитом знищуються платіжні документи сальдо і обігизвороти, в яких показують дані за минулий період збереженнязберігання.

 

При переході до нового звітного періоду необхідно розрахувати амортизацію основних засобівкоштів і нематеріальних активів.

 

Заповнення каталогів        

 Каталог Организации и банки / Організації і банки має наступний вигляд: у верхній панелі міститься список всіх організацій, з якими працює підприємство, а також відомості про ваше підприємство. За допомогою верхньої панелі можна вибирати організацію або групу організацій в цілях редагування їх атрибутів, а також для внесення до списку нових груп і організацій.

Рис. 6.4. Вигляд вікна Организации и банки / Організації і банки

 

На рис.6.4 приведений так званий простий список організацій. Є також ієрархічне представлення списку, в якому показана принадлежність організацій до певних груп, наприклад, до покупців продукції вашої організації. Для зміни вигляду (рис. 6.5) необхідно в контекстному меню вибрати пункт Переключить режим отображения / Перемкнути режим відображення.

Рис. 6.5. Фрагмент вікна ієрархічного списоку Организации и банки / Організації і банки

 

Групи організацій представленіуявляти на рис. 6.6 папками зіз відповідними іменами. Відкритавідчиняти папка Поставщики / Постачальники і показані організації зіз цієї групи. Для того, щоб переглянути решту організацій, що належать до цієї групи, використовують вертикальну смугу про­крутки.

 

 

Рис. 6.6. Вид вікна Организации и банки / Організації і банки, розподілені по групах

 

Нижня панель вікна Организации и банки / Організації і банки міститьутримує реквізити банків, обслуговуючих підприємство, виділене (що підсвічується) у верхній панелі вікна. Нижня панель не редагується.

Для введення нових організацій в список організацій і банків використовується клавіша F7, яка відкриває вікно Редактирование атрибутов организации и ее банков / Редагування атрибутів організації і її банків.

Після введення нової організації в список не треба приймати якихось спеціальних заходів по збереженню цієї інформації - натиснення клавіші Esc забезпечує не лише повернення в попереднє вікно, але і збереження введеної інформації.

Для створення нової групи організацій можна використовувати команду Создать группу организаций / Створити групу організацій контекстного меню.

Можуть бути випадки, коли одна організація належить одночасно до двох і більше груп. За допомогою контекстного меню можна помітитипозначити групи, в які необхідно включити поточну організацію.

За допомогою контекстного меню можна виконувати наступніслідуючі дії:

· пошук контрагента по розрахунковому рахунку;

· перегляд щоденних балансів взаєморозрахунків зіз контрагентами щодовідносно вашої організації;

· отриманняздобуття інформації про стандостаток взаєморозрахунків зіз контрагентом на даний момент часу;

· отриманняздобуття інформації про стандостаток взаєморозрахунків зіз контрагентом як покупцем на даний момент часу.

 

Для редагування атрибутів організації і її банків необхідно встановити курсор на найменування організації і натискувати клавішу F4. 

 

Аналітичний облікурахування

Аналітичний облік ведеться в програмі за допомогою Классификатора / Класифікатора КАО (код аналітичного обліку). Об'єкти аналітичного обліку характеризуються назвою, кодом. Групами об'єктів виступають системні каталоги і класифікатори. У програмі є три рівні аналітичного обліку. Налаштування аналітичного обліку можливе в модулях: Контур бухгалтерского учета, Хозоперации, Касса, Нематериальные активы, Основные средства, Баланс / Контур бухгалтерського обліку, ГоспОперації, Каса, Нематеріальні активи, Основні засоби, Баланс і так далі. Наприклад, Группы аналитик Учет МЦ / Групи аналітик Облік МЦ, представлено на рис. 6.7.

Рис. 6.7. Екранна форма вікна Группы аналитик Учет МЦ / Групи аналітик Облікурахування МЦ

 

У поле Код КАО вводиться унікальний код для кожної назви об'єкту обліку. При введенні нового об'єкту код привласнюється автоматично, додаючи одиницю до вже наявного коду, його можна редагувати. У полі найменування КАО вводиться текстовий рядок. Після формування груп КАО їх можна підключати до груп синтетичних рахунків, аналогічно системним каталогам.

 

Склад і основні функції контуру

 «Бухгалтерський облікурахування»

Основними функціями контуру Бухгалтерський облікурахування являют­ься:

 

· облікурахування всіх видів матеріальних, нематеріальних і фінан­сових коштів підприємства;

· обслуговування руху коштів підприємства і його взаєморозрахунків зіз юридичними і фізичними особами;

· облікурахування основних засобівкоштів, нематеріальних активів і мало­цінних і швидкозношуваних предметів (МШП);

· складання різних звітних документів, як проміжних (обігових відомостей, реєстрів, довідок і так далі), так і кінцевихскінченних (балансів, звітів про прибутки і збитки і тому подібнетощо).

 

Контур Бухгалтерский учет / Бухгалтерський облік включає наступні основні модулі:

· фінансово-розрахункові операції (ФРО);

· госпоперації;

· бухгалтерська звітність;

· основні засобикошти, Нематеріальні активи;

· матцінності;

· каса.

Контур Бухгалтерский учет / Бухгалтерський облік може працювати як окремо, так і у взаємодії з іншими контурами системи «Галактика» залежно від складу встановленої на підприємстві конфігурації системи.

При окремій від інших контурів роботі контур Бухгалтерский учет / Бухгалтерський облік може в повному об'ємі вести облік і реєстрацію руху господарських засобів, проте при цьому реквізити документів-підстав і вхідних супровідних документів доведеться заносити вручну, з паперових оригіналів.

В разі інтеграції з іншими контурами контур Бухгалтерский учет / Бухгалтерський облік стає складовою частиною єдиної системи, що забезпечує автоматизацію управління підприємством. При цьому засобами модуля Финансово-расчетные операции / Фінансово-розрахункові операції (ФРО) реєструється рух фінансових коштів, засобами модуля ХозОперации / ГоспОперації - рух товарно-матеріальних цінностей і послуг, а дані про рух ТМЦ і послуг поступають для обробки з модулів контура Логистика / Логістика і контура Отраслевые решения / Галузеві рішення. Основа даного контура - облікова політика підприємства.

Модуль ХозОперации / ГоспОперації є найважливішим інструментом контура Бухгалтерский учет /Бухгалтерський облік. Через цей модуль проходять всі документи (як фінансові, так і товарні), що формуються в інших модулях системи (рис. 6.8).

Модуль  ХозОперации / ГоспОперації має з деякими модулями (Касса, Финансово-расчетные операции (ФРО), Основные средства / Каса, Фінансово-розрахункові операції (ФРО), Основні засоби і ін.) двосторонній зв'язок. Модуль  ХозОперации / ГоспОперації дозволяє обробляти документи, що створюються в цих модулях.

З іншого боку, при формуванні документів в кожному з цих модулів можна викликати для виконання Типовые хозяйственные операции / Типові господарські операції (ТГО), налаштування яких виконується, у тому числі і в модулі  ХозОперации / ГоспОперації.

 

Рис. 6.8. Зв'язок модуля ХозОперации / ГоспОперації зіз іншими модулями системи «Галактика»

 

 

По документах, створених в модулях Управление снабжени­ем, Управление сбытом, Управление договорами / Управління постачанням, Управління збутом, Управління договорами і ін., типові господарські операції - можна виконати, тільки увійшовши безпосередньо до модуля  ХозОперации / ГоспОперації.

Коли створюється первинний господарський документ, він автоматично реєструється в журналічасописі господарських операцій. До записів журналучасопису «прив'язуються» бухгалтерські проведення і операції фінансового плануванняпланування.

Бухгалтерські проведення - відображення суми господарської операції на рахунках бухгалтерського облікуурахування (дебет/кредит) в розрізі кодів ана­літичного облікуурахування. Фінансове проведення - відображення суми господарської операції на статтях бюджету в розрізі кодів аналітичного облікуурахування.

Бухгалтерські проведення і фінансові проведення можна вводитизапроваджувати або вручнувручну, або використовуючи типові господарські операції і типові фі­нансові операції.

Типова господарська операція - спеціальний засібкошт для автоматичного формування проведень по господарських документах. У відповідному діалоговому вікні користувач вводитьзапроваджує найменування господарської операції, кореспонденцію рахунків, аналітику і алгоритми для розрахунку сум проведень.

 

 

 Звіти згіднозгідно з встановленимустановленим формам формуються на підставі документів спеціальними функціями в кожному з модулів. У програмі є можливістьспроможність створювати власні звіти.

Баланс єз'являється часткоючастиною зведеногозведеного звіту і може бути сформований у будь-який час. Цей звіт можна редагувати.

Розділ Отчеты / Звіти є в кожному з режимів. На рис. 6.9 представленийуявляти список можливих звітів контуру модуля  ХозОперации / ГоспОперації.

 

 

Рис. 6.9. Екранна форма вікна списку звітів контуру модуля  ХозОперации / ГоспОперації

 

Практикум

    Дайте відповіді на питання і виконайте вправи

Вправи:

1. Створіть за допомогою модуля Настройки / Налаштування в каталозі Организации и банки / Організації і банки нову групу – Учредители / Засновники.

2. Внесіть інформацію до групи Учредители / Засновники – новий запис Наша фирма / Наша фірма.

3. У вікні введення штатного розкладу підрозділу Адміністрація (вкладка Рабочие места / Робочі місця) необхідно внести посади, кількість штатних одиниць, а також інші показники з таблиці 6.1. 

 Таблиця 6.1

Кількість штатних одиниць   1 1 2
Дата введення (дата введення в штатний розклад даної посади)   22/08/2008 22/08/2008 22/08/2008
Посада Директор Заст. директора Секретар
Категорія   Керівники   Керівники   Службовці  
Система оплати   Оклад   Оклад   Оклад  
Оклад/ставка   2000 1500 600
Режим   5-денний робочий тиждень   5-денний робочий тиждень   5-денний робочий тиждень  

 

4. Заповніть штатний розклад Склад автозапчастин з таблиці 6.2

 

Таблиця 6.2

Кількість штат­них одиниць   1 2 3
Дата введення (дата введення в штатний розклад даної посади)   22/08/2008 22/08/2008 22/08/2008
Посада   Завідувач складом   Комірник   Сторож  
Категорія   Керівники   Робітники   Робітники  
Система оплати   Оклад   Почасова   Почасова  
Оклад/ставка   900 Почасова   Почасова  
Режим   5-денний ро­бочий тиждень   5-денний робочий тиждень   Чергування доба через дві  

 

 

Питання для самоконтролю

6. Охарактеризуйте програму «Галактика» за призначенням.

7. Як виконується введення і корегування інформації в програмі?

8. Які основні функції контуру Бухгалтерский учет / Бухгалтерський облік?

9. Як виконана прив'язка об'єктів аналітичного облікуурахування до рахунків?

10.Які є звіти в програмі і як їх сформувати?

 

Зміст звіту

 

1) Продемонструвати виконану роботу викладачеві.

2) Коротко описати відповіді на контрольні питання.

 

 

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Автоматизовані системи обробки економічної інформації: Підручник / Г. В. Лавінський, Т. Є. Оболенська, Б. В. Маринченко та ін.; За ред. Г.В.Лавінського. — К.: Вища шк., 1995. — 287 с.

2. Антонович М. Д. Visual FoxPro 3 для Windows. — М.: БИНОМ, 1996. — 688 с.

3. Герчикова И. Н. Менеджмент: Учеб. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995. — 480 с.

4. Гусева А. И. Работа в локальных сетях NetWare 3.12 — 4.1: Учеб. — М.: Диалог-МИФИ, 1996. — 288 с.

5. Завгородний В. П. Автоматизация бухгалтерского учета, контроля, анализа и аудита. — К.: А.С.К., 1998. — 755 с.

6. Завгородний В. П., Савченко В. Я. Бухгалтерский учет, контроль и аудит в условиях рынка. — К.: Изд-во “Блиц-Информ”, 1995. — 832 с.

7. Колесников А. Excel 97. — К.: Изд. группа BHV, 1997. — 528 с.

8. Маркетинг: Учеб. / А. Н. Романов, Ю. Ю. Корлюгов, С. А. Кра­сильников и др.; Под ред. А. Н. Романова. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1996. — 560 с.

9. Менеджмент организации: Учеб. пособие / З. П. Румянцева, Н. А. Саломатин, Р. З. Акберман и др. — М.: ИНФРА-М, 1995. — 432 с.

10. Пономаренко О. І., Пономаренко В. О. Системні методи в економіці, менеджменті та бізнесі: Навч. посібник. — К.: Либідь, 1995. — 240 с.

11. Программный комплекс “Галактика”. Технико-экономичес­кое планирование на предприятии. — Б. м.: Б. и., 1997. — 133 с.

12. РД 50—34.698—90. Комплекс стандартов и руководящих документов на автоматизированные системы. Требования к содержанию документов. — М.: Б. и., 1990. — 57 с.

13. Ситник В. Ф. та ін. Системи підтримки прийняття рішень. — К.: Техніка, 1995. — 162 с.

14. Сытник В. Ф. и др. Компьютеризация информационных процессов на промышленном предприятии. — К.: Техника, 1991. — 215 с.

15. Текст лекцій з курсу “Інформаційні системи в менеджменті” для бакалаврів спеціальності 6201 “Менеджмент організацій”.

16. Штайнер Й., Валентин Р. Excel 7 для Windows 95: Справочник / Пер. с нем. — М.: Вост. Кн. Компания, 1997. — 448 с.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 558; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!