Визначення терміну окупності витрат



Період окупності — кількість часу, необхідна для покриття витрат на той чи інший проект або для повернення коштів, вкладених підприємством за рахунок коштів, одержаних в результаті основної діяльності по даному проекту.

Порівнюючи два чи більше проектів, перевагу надають проектам з коротшим періодом окупності. Проте ухвалені проекти не повинні перевищувати необхідний період окупності, який потрібно визначити заздалегідь.

Недоліки даного методу полягають в тому, що, по-перше, вибір нормативного строку окупності може бути суб'єктивний. По-друге, метод не враховує прибутковість проекту за межами строку окупності і, виходить, не може застосовуватися при порівнянні варіантів з однаковими періодами окупності, але різними термінами життя. Крім того, він не годиться для оцінки проектів, пов'язаних з принципово новими продуктами. Точність розрахунків за таким методом в більшій мірі залежить від частоти розбивки терміну життя проекту на інтервали планування. Ризик також оцінюється дуже грубо.

Головна хиба методу періоду окупності в тому, що він зовсім не враховує зміну вартості грошей з часом. До того ж методика періоду окупності не враховує грошових потоків після того, як початкові інвестиції вже окупилися. Через ці хиби метод періоду окупності не може вважатися досконалим підходом для оцінки доцільності інвестицій.

Для того, щоб розрахувати термін окупності витрат, потрібно спочатку визначити коефіцієнт ефективності:


 

  де Пр – плановий річний прибуток підприємства;

Вк – витрати за кошторисом.

Звідси, знаходимо термін окупності витрат:

Термін окупності витрат з удосконалення організації праці складатиме 0,005 роки.

 

 

Висновки

Підчас виконання курсової роботи я проводила аналіз стану робочого місця, та приймала заходи щодо покращення продуктивності праці економіста на БМЕУ-1 ДП «Одеська залізниця»

У першому розділі курсової роботи я визначила дерево цілей, за яким мала проводити дослідження, визначила значення організації праці на робочому місці економіста, зробила інформаційний огляд використаної літератури.

У другому розділі я виконала аналіз існуючої системи організації праці на робочому місці економіста за розділами типового проекту, виконала атестацію робочого місця та виявила його недоліки, які необхідно було усунути для покращення умов праці та підвищення її продуктивності.

У третьому розділі я визначила напрями удосконалення організації та обслуговування робочого місця, описала шляхи вирішення таких проблем як: застаріле та зношене обладнання робочого місця, незадовільний стан санітарно-гігієнічних норм умов праці та естетичних умов виробничого середовища. У ході роботи були застосовані заходи, які усунули дані проблеми.

У четвертому розділі я склала кошторис витрат, які пов’язані з удосконаленням умов праці на робочому місці, виконала розрахунки приросту продуктивності праці та терміну окупності витрат, які було зроблено для покращення робочого місця.

Як результаті, усі виявлені проблеми було усунуто за допомогою спеціально розроблених засобів покращення умов праці, що призвело до підвищення її продуктивності.


 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!