Атестація робочого місця економіста



Під атестацією робочого місця розуміють його комплексне обстеження на відповідність технічним, економічним, організаційним та соціальним вимогам. Основна мета атестації – підвищення ефективності виробництва, якості продукції та раціональне використання виробничих і трудових ресурсів на підприємствах. Робота з атестації дозволяє підтримувати організацію праці на високому рівні і своєчасно проводити роботу з її удосконалення.

Періодичність атестації та методи оцінки робочих місць встановлюються підприємствами самостійно.

 

                                                                            Таблиця 2.1

Карта атестації робочого місця економіста на БМЕУ-1 ДП «Одеська залізниця»

Атестаційні фактори Атестаційні критерії Індекс показника Оцінка

Техніко-технологічний

1)

Технічний стан обладнання К1 0
Прогресивність обладнання К2 0,25
Прогресивність технології К3 0,25
Технологічне оснащення робочого місця К4 0,25

Ф11234

0,75

Організація робочого місця (Ф2)

Раціональність планування робочого місця К5 0,25
Організаційна оснащеність робочого місця К6 0,25
Рівень обслуговування робочого місця К7 0,25
  Рівень забезпечення робочого місця К8 0,25

Ф25678

1

Організація робочого місця (Ф3)

Форми організації праці К9 0,25
Відповідність складу і розрядності роботи вимогам ЄСТКД К10 0,25
Стан нормування праці К11 0,25
Ступінь використання робочого часу К12 0,25

Ф3 = К9101112

1

Умови праці (Ф4)

Санітарно-гігієнічні умови праці К13 0
Психофізіологічні умови праці К14 0,25
Естетичні умови виробничого середовища К15 0
Забезпеченість засобами індивідуального та колективного захисту К16 0,25

Ф4 = К13141516

0,5
Підсумковий бал оцінки Кзаг=(Ф1234)/4 Кзаг 0,81

Кожний фактор розбивається на чотири критерії, яким присвоюються числові значення. При повній відповідності того чи іншого критерію вимогам, які висуває наукова організація праці або іншим нормативам, його оцінка приймається рівною 0,25 бала, при невідповідності – 0 балів.

Таким чином, оцінка фактора складається з суми числових значень критеріїв: максимальна оцінка – буде рівною одиниці, мінімальна - нулю. загальна оцінка відповідності робочого місця визначається як середньоарифметична величина факторів.

Робоче місце атестується у разі, коли загальна оцінка не нижча 0,75 балів. Для удосконалення та раціоналізації вибираються ті елементи, які не відповідають вимогам наукової організації праці.

Таблиця 2.2

Умови, за якими атестаційним критеріям присвоюється значення 0,25

Позначення елемента Назва елемента Основні вимоги, при виконанні яких елементи оцінюються значенням 0,25
1 2 3
К1 Технічний стан обладнання 1.Вік обладнання повинен бути в межах амортизаційного терміну служби. 2.Понад планові простої у ремонті або відсутні протягом року, або явище випадкове
К2 Прогресивність обладнання 1.Обладнання відповідає прогресивності кваліфікації і забезпечує необхідну якість готової продукції.
К3 Прогресивність оснащеність робочого місця 1.Технологія роботи відповідає потрібному рівню. 2.Якість роботи на робочому місці відповідає стандартам підприємства або вимогам виробництва. 3.Робота виконується з мінімальними витратами матеріально-енергетичних ресурсів та часу.
К4 Технологічна оснащеність робочого місця. 1.Робоче місце оснащене відповідними до свого призначення допоміжними механізмами, пристроями, технологічною оснасткою. 2.Наявна оснащеність робочого місця відповідає рівню сучасної техніки, зручна в експлуатації, забезпечує безпеку праці.
К5 Раціональне планування робочого місця 1.Площа робочого місця відповідає галузевим нормам технологічного проектування. 2.Просторове розміщення обладнання, оснащення,засобів механізації відповідає вимогам НОП і забезпечує: безпечні умови праці, зручність робочої пози і виконання роботи, економію рухів і сил робітника, мінімум зайвих приміщень.
К6 Організаційна оснащеність робочого місця 1.Наявність на робочому місці необхідного організаційного оснащення. 2.Наявність необхідної документації для виконання роботи
К7 Рівень обслуговування робочого місця 1.Наявність планів-графіків ремонтного, транспортного та ін. видів обслуговування та їх виконання. 2.Попереджувальність в обслуговуванні і профілактика ремонту обладнання. 3.Відсутність простоїв і перебоїв у роботі з вини обслуговуючих підрозділів. 4.Час обслуговування на робочому місці не перевищує 10-14% від змінного балансу часу.
К8 Рівень забезпечення робочого місця 1.Робоче місце безперебійно і своєчасно забезпечується енергією, матеріалами та іншими предметами праці в достатній кількості. 2.Виробничі завдання доводяться до початку планового періоду. 3.Рівень ритмічності праці на робочому місці не нижче 80%
К9 Форми організації праці 1.На робочому місці повністю використовуються наявні можливості суміщення професій, розширення зон обслуговування, багато агрегатного обслуговування,бригадної форми обслуговування праці. 2.Система обслуговування праці відповідає умовам та вимогам праці, кваліфікації працівника, якості продукції.
К10 Відповідність складу і розрядності роботи вимогам ЄСТКС 1.На робочому місці виконуванні працівником функції відповідають вимогам ЄСТКС (виробничих інструкцій, карти, організації праці). 2.Працівник протягом всього планового періоду виконує роботу відповідно кваліфікації та призначення. 3.Відволікання та позапланові роботи становлять не більше 10% річного бюджетного часу.
К11 Стан регламентації праці 1.На робочих місцях відрядників застосовуються технічно обґрунтовані норми часу (виробітку), їх питома вага не нижче 85% 2.Чисельність працівників конкурентних професій не перевищує галузеві нормативи 3.Середній відсоток виконання діючих норм не нижче 110%
К12 Ступінь використання робочого часу 1.Змінність роботи на робочому місці не нижче планової. 2.Завантаження робочого місця при ручній праці – не менше 70%, при механізованій роботі – не менше 85%.
К13 Санітарно-гігієнічні умови праці 1.Санітарно-гігієнічно умови праці відповідають нормативам (температура, відносна вологість та швидкість руху повітря, рівень шуму, освітлення, рівень вібрації). 2.На робочому місці відсутні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, хімічні речовини, концентрація пилу, що перевищують нормативні межі. 3.Відсутнє забруднення.
К14 Психофізіологічні умови праці 1.Режим праці – не більше ніж двозмінний. 2.Дотримується черговості праці та відпочинку відповідно до вимог трудового законодавства й затвердженого графіка праці. 2.Внутрішньо змінні перерви на відпочинок в межах галузевих нормативів. 3.Фізичне навантаження відповідає роботі помірної фізичної ваги. 4.Робоча поза відповідає вимогам НОП (зручність зони обслуговування, рівномірна статистична напруженість м’язів, рухи чергуються і т. ін). 5.Відсутня монотонність у виконання робочих операцій.
К15 Естетичні умови виробничого середовища 1.Обладнання та стіни пофарбовані відповідно до вимог промислової естетики. 2.Інтер’єр помешкання виконано за стандартами та вимогами виробничих умов і видів праці.
К16 Забезпечення засобами індивідуального та колективного захисту 1.На робочому місці наявні засоби: нормалізації повітряного середовища; захисту від механічних та хімічних впливів; захист від враження електричним струмом; засоби колективного захисту відповідно до нормативів. 2.Працівник забезпечений засобами індивідуального захисту. 3.Засоби колективного та індивідуального захисту зберігаються у робочому стані.

Робоче місце економіста має загальний атестаційний бал 0,81. Виявлені недоліки,які потрібно усунути.


 

Розділ 3. Проектний розділ


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 376; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!