Удосконалення санітарно-гігієнічних умов праці на робочому місці економіста



Санітарно-гігієнічні умови формуються під впливом на людину навколишнього середовища (шкідливі хімічні речовини, запорошена повітря, вібрація, освітлення, рівень шуму, інфразвук, ультразвук, електромагнітне поле, лазерне, іонізуюче, ультрафіолетове випромінювання, мікроклімат, мікроорганізми, біологічні чинники). Приведення цих чинників у відповідність з сучасними нормами, нормативами і стандартами є передумовою нормальної працездатності людини.

Сприятливі санітарно-гігієнічні умови праці сприяють збереженню здоров'я людини і підтримці стійкого рівня його працездатності. Робота по поліпшенню умов праці припускає в першу чергу вдосконалення техніки, технології і фізико-хімічних властивостей сировини, а також подальше вдосконалення виробничих процесів з урахуванням комплексу санітарних норм, стандартів і вимог.

В поняття метеорологічні умови (мікроклімат) виробничого середовища входять температура, вогкість, рух повітря і його барометричний тиск. Підвищені або знижені проти норми температура і вогкість повітря викликають додаткові виробничі витрати енергії людини, знижують продуктивність праці. Систематичні охолоджування і прогрівання організму можуть привести до різних захворювань.

Критерії оцінки умов праці, бали

Оцінка
факторів
умов
праці, бали

Температура повітря
на робочому місці

Зовнішній шум, дБ

Теплий період року Холодний період року

1

18-20

20-22

нижче ГДР

2

21-22

17-19

на рівні ГДР

3

23-28

15-16

до +5

4

29-32

12-14

до +10

5

33-35

7-8

більше +10

6

вище 35

нижче 7

 

 

Категорія важкості праці в залежності від Ів

Ів

до 18

19-33

34-45

46-54

55-58

59-60

Категорія важкості праці

І

ІІ

ІІІ

IV

V

VI

 

Оцінка умов праці на робочому місці економіста

Фактори виробничого середовища Гранично- допустимий рівень (ГДР) Значення фактору до покращення Оцінка умов праці до покра- щення, бали Значення фактору після покращеня Оцінка умов праці після покращення, бали
Температура С° в теплий період

20-22

25

3

20

1

в холодний період

20-22

16

3

22

1

 


 


Для зменшення шуму і вібрацій на робочих місцях, ділянках і в цехах необхідно перш за все усунути причини утворення вібрацій в самому їх джерелі. З цією метою застосовуються різні конструктивні рішення при модернізації устаткування і технологічних процесів. Зниження інтенсивності шуму і вібрації досягається: за допомогою облицьовування стін, стель звукопоглинаючим і звукоізолюючим покриттями; виключення або зменшення різкої зміни тиску, вихрових рухів в машинах і устаткуванні; вживання пружинних амортизацій; відведення "галасливих" цехів за межі приміщень, де працюють люди; точної підгонки всіх деталей і відладки їх роботи, вживання глушників і індивідуальних засобів захисту і т. д.

Пропонується встановити кліматичний комплекс BREEZE DR-777.

Опис:

Модель мобільного кліматичної системи BREEZE DR-777 є абсолютно унікальною пропозицією технологів-розробників кліматичної техніки для оптимізації клімату в приміщенні, створення безпечних, сприятливих і комфортних умов життєдіяльності людини, рослин і тварин.

Багатофункціональний прилад об'єднав у собі: очищувач/зволужувач/іонізатор/UV (ультрофіолетова обробка повітря)/охолоджувач/обігрівач.

Всі ці функції роблять його незамінним помічником, незалежно від сезону, цілий рік. У середньому кліматична система розрахована на 30m ². Прилад являє собою повністю автоматизований кліматичний комплекс; не містить фреону і є продуктом, безпечним для навколишнього середовища.

 

 

Удосконалення естетичних умов виробничого середовища на робочому місці економіста

Підчас проведення атестації робочого місця естетичним умовам виробничого середовища було привласнено значення «0». Це зумовлено тим, що стіни пофарбовано не у відповідності до вимог промислової естетики.

Дослідами наукових установ встановлено вплив кольорів на працюючу людину. Червоний колір — швидко привертає увагу, але насторожує і збуджує, при тривалому впливові викликає втому. В цей колір доцільно фарбувати частини машин, які крутяться, крани з гарячою водою, електроапаратуру з метою підвищення безпеки.

Синій колір – знімає втому, його доцільно застосовувати в приміщеннях з підвищеною температурою і на .роботах, які вимагають великих фізичних зусиль і швидких рухів.

Зелений колір — створює оптимістичний настрій, знижує внутрішньо-очний тиск і підвищує працездатність рук. Як правило, таким кольором фарбують конвеєри і транспортери.

Оранжевий колір – покращує настрій, він використовується в основному для фарбування виробничих інтер'єрів.

Коричневий колір із синім відтінком — створює неприємне враження, почуття тривоги.

Білий колір — створює відчуття холоду. В цей колір фарбують стіни та обігрівачі в приміщеннях з підвищеною температурою.

Сірий колір – викликає серйозний діловий настрій, але без радості.

Чорний колір – строгий, тяжкий, пригнічує психіку людини, створює похмурий настрій.

Вихідним пунктом при розробці кольорового оформлення виробничих приміщень є робоче місце, тобто простір і обладнання, які постійно знаходяться в полі зору працівника. Потрібно, в першу чергу, вияснити, які елементи робочого місця будуть предметом безперервного спостереження виконавця. Підбір форм повинен забезпечити кращу видимість кожного із цих елементів.

Готового рецепту гармонічного підбору кольорів для всіх випадків практично дати неможливо — він визначається цілями й умовами праці.

Отже, пропонуються пофарбувати стіни в оранжевий колір з використанням фарби Caparol/CapaSilan 10л.


Опис:

Фарба нового покоління для внутрішніх робіт на основі силоксанових смол, благородно-матова. Фарба для стін і стель, стійка до стирання з чудовими властивостями. Вона не містить розчинників. Легко наноситься і має тривалий період схоплювання, що дозволяє використовувати її на великих площах, на поверхні з надзвичайно несприятливим (бічним) освітленням так добре, що стики окремих забарвлюваних ділянок не видно.


 

Розділ 4. Економічний розділ

Кошторис витрат, пов’язаних із вдосконаленням організації праці на робочому місці економіста

Формою планування витрат підрозділів як центрів відповідальності є складання їх кошторисів.

Кошторис витрат — це зведений план усіх витрат підприємства на плановий період виробничо-фінансової діяльності. Він є загальною сумою витрат виробництва за видами ресурсів, які буде використано в плановому періоді незалежно від місця. У зведений кошторис включають витрати підрозділів основного виробництва, підрозділів виробничої інфраструктури та витрати на утримання адміністративно-управлінського персоналу.

Таблиця 4.1.

Кошторис витрат, пов’язаних з удосконаленням організації праці економіста, грн.

Стаття витрат

Значення

1

Процесор Acer Veriton N280G

3317

2

Монітор 21.5" Acer H226HQLbmid

1360

3

Кліматичний комплекс BREEZE DR-777

3099

4

Фарба Caparol/CapaSilan 10л

850

 

ВСЬОГО

8626

Виходячи з даних таблиці, на покращення робочого місця економіста потрібно витратити 8626 грн.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 333; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!