Консервативне лікування перфораційної виразки за методом Taylor



Проводять такі лікувальні заходи:

- назогастральна інтубація шлунка,

- постійна аспірація шлункового вмісту,

- введення препаратів, що знижують шлункову секрецію,

- введення внутрішньовенно та в/м не менше трьох антибіотиків широкого спектру дії,

- проведення інфузійної терапії та рентгенологічного обстеження органів черевної порожнини.

 

Ускладнення хвороби Крона. Діагностика , лікування.

Хвороба Крона — хронічний запальний процес, що потенційно може ушкоджувати будь-яку частину кишкової трубки від рота до ануса. Специфічною суттєвою особливістю цього процесу є локальність, при цьому уражені сегменти чергуються з незмінними. У процес втягуються усі прошарки стінки кишки (трансмуральнеураження). Типовою характеристикою хвороби Крона є наявність лімфоїдних гранульом, тобто гранульоматоз слизової оболонки.Ускладнення:

- Непрохідність кишечника. Специфічна ознака, якщо враження тонкої кишки. просвіт кишки звужується,  порушується пасаж їжі. заходів консервативної терапії при призначенні в ній гормональних препаратів, спазмолітиків, антибактеріальних препаратів. При  відсутність ефективності в лікуванні поряд з необхідною позитивною динамікою розвитку процесу призводить до того, що необхідна операція, при якій видаленню підлягає зазнала звуження частину кишки.

- Перфорація до вільної черевної порожнини. Через порушення герметичності в стінці кишки внаслідок глибинного виразкового ураження відбувається відходження в черевну порожнину вмісту, що відбувається в комплексі з запаленням у цій галузі (тобто з перитонітом). Подібне протягом процесу вимагає негайного оперативного втручання.

- Інфільтрат з подальшим формуванням абсцесу в черевній порожнині.. Активація захисних функцій, властивих очеревині, призводить до своєрідного відмежування ділянки запалення, при якому утворюється інфільтрат (конгломерат на основі запалених тканин), який, у свою чергу, має абсцесом (тобто гнійним вмістом). Цього типу ускладнення вимагають реалізації в їх адресу медикаментозної терапії, у випадку відсутності ефективності в ній потрібно, знову ж таки, оперативне втручання.

- Кровотечі. зустрічаються значно рідше (ніж у порівнянні з тим же виразковим колітом), однак виключати їх також не доводиться. Цей варіант вимагає призначення медикаментозної гемостатичної терапії

- Токсична дилатація. виражене розширення, яке відзначатиметься в певній ділянці кишки. З'являється рідко, при цьому розвиток його провокує терапія з використанням протидіарейний препаратів, а також колоноскопія та іригоскопія. Застосування в цій ситуації антибактеріальних препаратів та препаратів протизапальної дії

- Анальні тріщини, парапроктит, свищі.поява виразок в області слизової анального каналу при переході до шкіри, що її оточує. Освіта норицевих ходів відбувається на тлі прориву гнійних утворень в області жирової околопрямокишечной клітковини. Корекція полягає у проведенні операції, при якій проводиться висічення відповідної області, що також передбачає і необхідність у використанні медикаментозної терапії.

Діагностування

- Ендоскопія. введенні безпосередньо в кишечник інструменту з джерелом світла і відеокамерою гнучкою трубкою, яка застосовується для дослідження слизової в області товстої і прямої кишок.

- Рентгеноскопія. з використанням контрастної речовини, на підставі чого є можливість виявлення ділянок звуження, гранульом і новоутворень в області тонкого кишечника.

- Біопсія слизової кишечника. Взяття тканини для подальшого проведення гістологічного дослідження проводиться за процедурою колоноскопії

- Лабораторні дослідження..

Лікуванняпереважним чином медикаментозне і комплексне. Хірургічне втручання при ускладненнях.При даному захворюванні в обов'язковому порядку призначається дієта, заснована на включенні в раціон висококалорійних продуктів зі значною кількістю в їх складі вітамінів і білка. Одночасно з цим вводяться деякі обмеження, що стосуються вживання в їжу рослинних грубоволокнистих продуктів і жирів, у результаті впливу яких відбувається роздратування кишечника.Загострення хвороби Крона передбачає необхідність антибактеріальної терапії, тривалість прийому препаратів в ній може становити близько 6 тижнів. Ураження товстої кишки визначає найбільшу ефективність у лікуванні при використанні в ньому антибіотиків.Хірургічне лікування – резекція уражених відділів кишечника, стриктуропластика, дренування абсцесів, висічення фістул.

 

 

Білет 6


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 716; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!