Основні інноваційні технології навчання, їх характеристика



 

Основу і зміст інноваційних освітніх процесів становить інноваційна діяльність, сутність якої полягає в оновленні педагогічного процесу, внесенні новоутворень у традиційну систему. Прагнення постійно оптимізувати навчально-виховний процес зумовило появу нових і вдосконалення використовуваних раніше педагогічних технологій різних рівнів і різної цільової спрямованості.

 

Концептуальність. Кожній педагогічній технології повинна бути притаманна опора на певну наукову концепцію, що містить філософське, психологічне, дидактичне та соціально-педагогічне обґрунтування досягнення освітньої мети.

Системність . Педагогічній технології мають бути притаманні всі ознаки системи: логіка

процесу, взаємозв'язок всіх його частин, цілісність.

 Можливість управління. Передбачає можливість діагностичного ціле покладання, планування, проектування процесу навчання, поетапну діагностику, варіювання засобами та методами з метою корекції результатів.

Ефективність. Сучасні педагогічні технології існують в конкурентних умовах і повинні бути

ефективними за результатами й оптимальними за витратами, гарантувати досягнення певного стандарту освіти.

Відтворюваність. Можливість використання (повторення, відтворення) педагогічної технології в інших ідентичних освітніх закладах, іншими суб'єктами.

Візуалізація (характерна для окремих технологій). Передбачає використання аудіовізуальної та електронно - обчислювальної техніки, а також конструювання та застосування різноманітних дидактичних матеріалів і оригінальних наочних посібників.

Увесь матеріал 1-4 класів, відповідно до програми, згруповую в структурно-логічні блоки. Вивчення кожного блоку включає чотири етапи:

вивчення нового матеріалу;      

корекція та поглиблення знань;·    

урок-практикум;      

контроль знань.

Технології навчання у грі, дискусії сприяють соціалізації учнів, розвитку критичного мислення, дають змогу висловлювати власну позицію, формують уміння відстоювати свою думку і чути інших учасників дискусії.

Інновації можуть бути різними за масштабом, за потенціалом, можуть належати до різних складових навчально-виховного процесу, але, на мій погляд, вони мають бути мотивовані й орієнтовані на конкретного вчителя, який працює в конкретній школі з конкретними учнями.   

 

 

82.Д .Айзенк про два виміри особистості.Ганс Айзенк — британський психолог німецького походження. Він роз­винув та експериментально перевірив описову теорію головних вимірів особистості.Визначаючи структуру людської особистості, Айзенк насамперед ви­користовує протилежності екстраверсії та інтроверсії.Екстраверти виявляють себе в таких рисах, як афектованість (прагнення виразити емоції зовнішнім чином), бадьорість, веселість, вдо­волення, гумор, соціабельність, співчуття, нерозвиненість са­мосвідомості, висока рухова активність, низька наполегливість, поріг стримувань, повільне вловлювання. Послідовники Айзенка ще додали такі риск екстраверсії, яксамоствердження та відсутність приниженості.
Якості інтроверта визначаються як діаметрально протилежні. У дослідженнях наполегливості не було знайдено кореляцій стосовно екстра­версії або інтроверсії. Айзенк також висловив думку, що екстраверт виявляє типову жорсткістьна противагу м'якостіінтроверта. Ті, що мають жорстке наста­новлення щодо інших, схильні застосовувати примус, здійснювати тілесні покарання. Інтроверти: коркове збудження поведінкове гальмування-Екстраверти: коркове гальмування поведінкова спонтанність.

Принцип педагогічної психології  її суть та характеристика

Педагогічна психологія-це галузь педагогічної науки яка досліджує психологічни механізми в процесі навчання та учіння , закономірності їх протікання та вплив на психічний розвиток особистості. Важливими категоріями педагогічної психології є навчання ,викладання та учіння.
Навчання-це важливий пізнавальний процес педагогічної взаємодії вчителя та учня з метою виховання освіти , навчання та розвитку особистості. Навчання включає в себе 2 процеси :викладання та учіння. Викладання-це процес педагогічного керівництва пізнавально дільності школярів. Учіння-це система пізнавальних дій учнів , спрямованих на вирішення завдань начання.
Головними ознаками процесу навчання є то, що воно являє собою взаємодію , суть якої полягає в тому , що вчитель активізує інтерес дитини до навчання , стимулює процес пізнавальної діяльності школяра.В результаті учень здатен перенавчатися.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 241; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!