Методи визначення бюджету просуванню



1. неаналітичні методи: А) Метод орієнтації на збут – розмір бюджету візначається у % або до збуту минулого року,або до очікуваного збуту майбутнього періоду, або до середнього збуту за декілька років.

Б) Метод заснований на залишковому принципі – бюджет визнач. як різниця між загальним бюджетом маркетингу і усіма іншими витратами на маркетинг.

В) Метод розрахунку бюджету від наявних коштів – бюджет визнач. як різниця між загальним доходом та усіма витратами не пов’язаними з маркетингом.

Г) Метод паритету з конкурентами(такі ж затрати, як у конкурентів).

Д) Метод визначення бюджету, виходячи з розрахунку на 1-цю виробленої продукції.

 2. Аналітичні методи визначення бюджету на комунікації є значно складніші.

• Метод визначення бюджету „ виходячи з цілей і завдань"

Фірма чітко визначає комунікаційні цілі, встановлює завдання, які слід вирішити для досягнення поставлених цілей, а потім формує відповідний бюджет; проводить відповідні рекламні дослідження, які дають змогу встановити залежності між видатками на просування, ступенем охоплення аудиторії рекламою і спонуканням до покупки товару. Метод цей ефективний, але складний у використанні.

• Метод визначення бюджету на основі планування витрат

Згідно з цим методом спочатку складають розгорнутий річний план діяльності фірми у сфері комунікацій з кожної складової, зокрема з реклами. Визначають витрати на закупівлю рекламного простору у ЗМІ, матеріальні витрати на виробництво рекламоносіїв, адміністративні видатки, гонорари рекламним агентствам тощо. План диференційований по окремих товарах і збутових територіях. Зведені показники визначають величину рекламного бюджету, яка коригується з урахуванням фінансових можливостей фірми.

Отже, аналітичні методи ґрунтуються на пошуку залежностей між величиною бюджету на просування товару і ступенем досягнення поставлених цілей. Отримані результати мають обґрунтований характер, але застосування цих методів потребує додаткових витрат коштів і часу на відповідні дослідження, тому використовують їх доволі обмежено.

Роль реклами в комунікаційній політиці підприємства.

Реклама — найбільш дійовий інструмент у спробах підприємства вплинути на поведінку споживачів, привернути їх увагу до продукції фірми, створити позитивний образ самого підприємства, показати його громадську користь.
Рекламу можна розглядати як форму комунікації, котра намагається перевести якість товарів та послуг на мову споживачів. Реклама — це переконливий засіб інформації про товар або фірму, комерційна пропаганда споживчих якостей товару та належної діяльності фірми, засіб, який готує активного та потенційного споживача до купівлі.
Реклама особливо необхідна в умовах високої конкуренції. Майже в усіх галузях економіки жодна фірма чи підприємство не можуть обійтись у тій чи іншій мірі без реклами.

Рекламу можна розглядати у трьох напрямках:

♦ внутрішньофірмова реклама; ♦ реклама з метою створення престижу підприємства в суспільстві ("паблік рилейшнз"); ♦ реклама з метою розширення збуту.
Одним із головних завдань внутрішньофірмової реклами є виховання у співробітників довіри до власного підприємства, народження в них відчуття тісного взаємозв'язку з його долею.

Засобами внутрішньофірмової реклами є:

♦ відповідний рівень організаційної структури підприємства і добрі стосунки між керівництвом та співробітниками; ♦ соціальні пільги для співробітників; ♦ внутрішньофірмова газета; ♦ зразкова поведінка керівництва в товаристві.
Якщо працівники відчувають задоволення від роботи на підприємстві, то вони стають носіями активної пропаганди та реклами даної фірми в суспільстві.
Престижна або реклама з метою створення престижу підприємства в суспільстві ("паблік рилейшнз") знаходиться в тісному зв'язку з внутрішньофірмовою рекламою. З метою здійснення цієї реклами використовують такі засоби: ♦ контакти з представниками преси, бо кожна стаття, в якій згадується фірма, є рекламою; ♦ інформація в пресі про досягнення підприємства; ♦ участь керівників підприємства в суспільному житті країни.

Реклама з метою розширення збуту є основною сферою рекламної діяльності підприємства. Вона тісно пов'язана з координацією всіх взаємозалежних факторів, які впливають на продаж товару. Для успішного виходу на ринок підприємство, орієнтуючись на обраний цільовий ринок або на сегмент цільового ринку, якому віддається перевага, повинно: а) повідомити про існування певного товару; б) інформаційно-психологічно діяти на споживача, запропонувати привабливий для нього образ товару ринкової новизни. Цьому сприяє використання товарної реклами.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 834; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!