Додаткова література



1. Выготский, Л. С. Педагогическая психология [ Текст ]: под. ред.В.В. Давыдова. / Л,С. Выготский. - М.: АСТ: Астрель, 2010. С. 347.

2. Развитие личности ребёнка. От рождения до шестнадцати лет [Текст]: изд. испр. и перераб. / авторитетные психологи России: Смирнова Е.О., Слободчиков И.М. Панасюк Е.В. и др. – Екатеринбург: Рама Паблишинг, 2010.

3. Смирнова, Е.О. Детская психология [Текст]: учеб.для вуз.-3-е изд. перер. / Е.О. Смирнова. –С. П-б.: Питер, 2012. – 304 с.

Інтернет ресурси

1. Дитяча психологія в Радянському Союзі. [Електронний ресурс] Режим доступу http://www.darwin_library.com/b2_16

2. Короткий огляд історії та сучасного стану дитячої психології. [Електронний ресурс] Режим доступу http://www. pidruchniki.com/korotkiy_oglyad_istoriyi

3. Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку(6-й рік життя) «Впевнений старт»[Електронний ресурс]: Харківосвіта //. – Режим доступу: http://www.kharkivosvita.net.ua/.

 

«Діти – живі і життя прекрасне»

А.С.Макаренко

I. Вступ

Організаційні питання:

1. Термін вивчення

Предмет дитяча психологія вивчається в одному семестрі. Тижневих годин для денної форми навчання – 2, з них – 44 години аудиторних та 37 годин самостійного опрацювання. Аудиторні години розподілені на лекції, практичні та семінарські заняття.

2. Форми контролю

Формами контролю за успішністю сприймання та засвоєння знань студентами є модульна контрольна робота, контрольна (модульна) робота, яка виконується під час самостійної роботи, диференційований залік в кінці семестру. Також є поточні форми контролю – це виступи на семінарських заняттях, виконання практичних робіт студентами, написання директорської контрольної роботи та перевірка термінологічного словника.

3. Навчальне приладдя

Підручники з навчальної дисципліни та допоміжні ресурси (дод.№3), зошит для написання лекцій, семінарських та практичних занять, зошит для самостійного опрацювання, термінологічний словник.

Головним завданням курсу дитячої психології є формування у студентів такої педагогічної позиції, за якої кожну дитину, в своїй педагогічній діяльності, вони будуть сприймати як самоцінну й неповторну особистість, здатну до волевиявлення та ініціативи. А також навчитися розпізнавати й підтримувати педагогічно значущі прояви активності дитини, спрямовувати їх у належному руслі; спиратись на бажання та інтереси вихованців при формуванні в них початкових уявлень та чимдалі складніших знань про оточуюче, при озброєнні їх навичками спілкування й діяльності.

Підготовка студента до вирішення вищезгаданих завдань не здійсненна без знань основних державних документів, таких як:

Засвоєння студентвами курсу дитячої психології повинно грунтуватися на таких державних документах, як:

¾ Конституція України;

¾ Закон України «Про дошкільну освіту»;

¾ Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція);

¾ Концепція Державної цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року;

¾ Конвенція про права дитини

¾ Інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році»;

¾ Державна національна програма "Освіта" ("Україна XXI століття");

¾ Указ президента України «Про Національну доктрину розвитку освіти»; ¾ Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності; ¾ Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку(6-й рік життя) «Впевнений старт».

- Для чого треба знати Базовий компонент, вивчаючи дитячу психологію?

В ході вивчення курсу дитячої психології ми будемо спиратися на провідний документ дошкільної освіти, а саме, Базовий компонент дошкільної освіти, яки й є Державним стандартом дошкільної освіти України.

У ньому зведено норми і положення, що визначають державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6 (7) років; сумарний кінцевий показник набутих дитиною компетенцій перед її вступом до школи. В ньому визначені загальні положення, зміст і структура, інваріантна і варіативна складові змісту дошкільної освіти. Інваріантна складова містить такі освітні лінії: «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина у природному довкіллі», «Дитина у світі культури», «Гра дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини» - це забезпечує неперервність змісту освітніх ліній дошкільної та початкової ланок. Виключення з інваріантної складової будь-якої з освітніх галузей порушує цілісність розвитку дитини на рівні дошкільної освіти і наступність між дошкільною і початковою освітою.

Варіативна складова презентує освітні лінії «Комп’ютерна грамота», «Іноземна мова», «Хореографія», «Шахи».Варіативна складова визначається дошкільним навчальним закладом з урахуванням особливостей регіону, навчальних закладів, індивідуальних освітніх запитів дітей та побажань батьків або осіб, які їх замінюють.

Організація життєдіяльності дітей з урахуванням освітніх змістових ліній, що включені до інваріантної та варіативної складових, дає змогу забезпечити належний рівень соціально-особистісного розвитку дітей дошкільного віку в структурі неперервної освіти.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 9; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!