В) Бонітування ґрунтів



Згідно зі ст. 199 ЗК України, ст. 1 Закону України "Про оцінку земель", бонітування ґрунтів - це "порівняльна оцінка якості ґрунтів за їх основними природними властивостями, які мають сталий характер та суттєво впливають на врожайність сільськогосподарських культур, вирощуваних у конкретних природно-кліматичних умовах ".

Ч. 2 ст. 199 ЗК України передбачає, що "[б]онітування грунтів проводиться за 100-бальною шкалою. Вищим балом оцінюються ґрунти з кращими властивостями, які мають найбільшу природну продуктивність ".

NB. Суцільні роботи з бонітування грунтів на землях сільськогосподарського призначення в Україні вперше проведені у 1993 р.679. За результатами першого туру великомасштабних обстежень ґрунтів України було виявлено близько 5 тис. ґрунтових відмін. Було здійснено агровиробниче групування ґрунтів, що базується на уніфікації ознак і стандартному кодуванні агровиробничих груп та їхніх підрозділів. Об"єднані в номенклатурний список агрогрупи ґрунтів (загальна кількість 222 одиниці) покладено в основу бонітування ґрунтів680. Отримані показники використано при грошовій оцінці земель сільськогосподарського призначення681.

Відповідно до ст. 16 Закону України "Про оцінку земель", бонітування ґрунтів проводиться на землях не лише сільськогосподарського призначення (не рідше як раз на 7 років), а й лісового фонду юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою. Таким чином, виходить, що Закон відносить бонітування ґрунтів до землеустрою, а не до ведення державного земельного кадастру; крім того, сумнівним є віднесення бонітування ґрунтів до функції управління - адже владний вплив між суб'єктами відносин відсутній.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!