Проектна документація на технологічні процеси.



   До документів, що створюються для супроводження технологічних процесів, належать технологічні інструкції, посібник користувача, технологічна картка.

   Інструкції можуть розроблятися на одну технологічну операцію або кілька споріднених операцій, які приводять до певного результату. Наприклад, можуть бути окремі інструкції на набирання інформації на клавіатурі. Може існувати й одна інструкція для підготовки машинних носіїв, до неї ввійдуть дії з набирання інформації, контролю набирання та страхового введення інформації. Варіант інструкції залежить від розподілу обов’язків між персоналом і визначається зручністю користування інструкцією. Якщо всі дії з підготовки машинного носія виконує одна людина, вжити одну, а не кілька інструкцій. Якщо дії з підготовки машинних носіїв виконують кілька осіб, то бажано для кожної створити окрему інструкцію.

   Інструкція може подаватися в добровільній формі. У ній слід докладно описати дії, які необхідні під час виконання тієї чи іншої технологічної операції. Обов’язково треба визначити не тільки посаду персоналу, а й рівень його комп’ютерної та професійної кваліфікації. Особливо важливо визначити рівень комп’ютерної кваліфікації. Інструкція щодо однієї операції може бути написана по-різному залежно від кваліфікації особи, яка цю операцію має виконувати. Для людей з початковою комп’ютерною підготовкою більшість дій мають бути описані дуже докладно. Такий опис може стосуватися не лише конкретних дій щодо операції, а не дій, які будуть пов’язані із відімкненням тих чи інших технічних пристроїв або встановлення машинних носіїв. Операції, як правило, описані так, що людина, яка читає інструкцію, може з її допомогою крок за кроком виконати всі потрібні дії.

   Розглянемо, наприклад, операцію копіювання інформації з жорстокого на гнучкий диск. Для людей різної комп’ютерної підготовки ця операція може бути описана по-різному. Якщо операцію виконуватиме оператор обчислювального центру, то йому в інструкції достатньо визначити, які файли, коли і куди необхідно скопіювати. У такій інструкції можуть бути наведені рекомендації щодо команд, або програма, за допомогою яких можна виконати копіювання. Оператор може додержуватися рекомендацій, але може виконувати копіювання і по-своєму. Він має додержуватися лише вказівок про файли, які слід копіювати.

   Дії з копіювання для бухгалтера потрібно описати інакше. Бухгалтер може не зорієнтуватися в деяких ситуаціях, які виникають під час копіювання. Наприклад, фізичне пошкодження гнучкого диска, неправильне набирання команди тощо може призвести до того, що операція не буде виконана, але бухгалтер про це не здогадається. Тому для людини такої кваліфікації потрібно описати не лише рекомендації з копіювання, а й усі дії, що їх він має виконати. Слід також описати всі ситуації, які можуть виникнути в разі некоректно виконаних дій або різноманітних пошкоджень пристроїв чи інформації. Якщо людина не в змозі виправити ситуацію при різноманітних пошкодженнях, в інструкції бажано визначити, куди можна звернутися по допомогу.

   Технологічна картка містить перелік технологічних операцій, які мають виконуватися під час обробки інформації певного призначення на ЕОМ, та посилання на інструкції, які описують кожну з технологічних операцій. Найчастіше технологічна картка складається в разі централізованої обробки інформації (на обчислювальних центрах або спеціалізованих відділах обробки інформації). Це пов’язано з тим, що в таких умовах підрозділ, де інформація обробляється, виконує дуже багато операцій обробки інформації різного призначення. Різні операції виконуються з різною періодичністю, у разі проміжки часу та в різній послідовності. Ці різноманітні операції може виконувати одна й та сама людина. За допомогою технологічної картки вона може вибрати операцію, яку необхідно визначити насамперед і простежити за послідовністю виконання операцій. Технологічна карта може бути складена на окрему економічну задачу (наприклад, на задачу з обліку наявності та руху матеріалів на складі), на окремий технологічний процес або його частину (наприклад, на технологічний процес підготовки машинних носіїв).

   Структура технологічної картки державними стандартами не визначається, але з практики роботи обчислювальних центрів можна визначити найпоширеніший її варіант. У технологічній картці подається назва виконуваної роботи, або розв’язуваної задачі, кількість аркушів у картці, вхідні та вихідні дані щодо роботи чи задачі, порядкові номери технологічних операцій, їх назви, обладнання, яке використовується з кожної операції, номери технологічних інструкцій для виконання операцій. Якщо використовується кілька технологічних карток, то в кожної з них має бути свій номер. В інструкціях, на які є посилання в технологічній картці, слід зазначити номер цієї картки.

   Посібник користувача найчастіше створюється для обробки інформації на АРМ. Але він може використовуватись і на обчислювальних центрах, де інформація обробляється на ПЕОМ за допомогою програм, виконуваних під єдиним керуванням.

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!