Операції обробки інформації на ЕОМ.



   Після підготовки машинних носіїв інформації починаються розрахунки на ЕОМ. Такі розрахунки виконуються автоматично за допомогою раніше створених програм. Під час розрахунку можливі переривання процесу обробки, які пов’язані з вибором подальшого режиму роботи або приймання тих чи інших управлінських рішень. Процес обробки інформації на ЕОМ закінчується формуванням носіїв інформації або їх відображення на екрані чи папері.

   Друкування результатів обробки можна організувати по-різному. Це залежить від обсягів даних, які друкуються, особливостей друкувальних пристроїв, які використовуються, побудови програмного забезпечення.

   Традиційний варіант – це формування і друкування документів в процесі обробки. Він придатний для невеликих обсягів інформації і невисоко надійних друкувальних пристроях. Дуже часто постає потреба передрукувати окремі сторінки відомостей через помилки друкувального пристрою. Якщо при цьому друкування організовано разом з обробкою, то буде витрачено багато часу й паперу для передруковування всіх відомостей. У разі великих обсягів інформації бажано друкування виокремлювати самостійну технологічну операцію і програмне забезпечення або файли для друкування будувати так, щоб друк був можливий з будь-якої сторінки і задовільній кількості сторінок.

   У програмах друкування бажано передбачити діалог з оператором для уточнення параметрів друку, таких як номер сторінки, з якої потрібно почати, кількість сторінок, які слід надрукувати, або номер останньої сторінки, що має бути надрукована.

   Можливі ситуації (за наявності різних ЕОМ), коли розрахунок за алгоритмом виконується на одній ЕОМ, а друкування - на іншій. У такому разі до технологічного процесу додається операція передавання файлів для друкування на інші ЕОМ. Програмне забезпечення для друкування обов’язково має формувати відповідні файли.

   Після розрахунку можуть виконуватись операції копіювання результатів на різні машинні носії. Обов’язково  копіюються нагромаджу вальні масиви та масиви перехідних залишків. У разі псування інформації на підставі таких копій і змісту оперативних масивів можна відновити втрачені дані. Наприклад, залишки матеріалів на складі на кінець місяця можна при пошкоджені відновити за копією про залишки матеріалів на початок місяця та масивом (на підставі первинних документів), де відбито рух матеріалів на складі за місяць.

   На цьому самому етапі знімаються копії з масивів з оперативними даними. Спосіб знімання копій залежить від способу підготовки масиву. Якщо масив готувався на такому носії як, наприклад, магнітна стрічка або дискета, то з нього знімається копія на жорстокий магнітний диск. Якщо масив готувався на жорсткому магнітному диску, то з нього знімається копія на будь-який знімний машинний носій.

   Якщо інформація обробляється централізовано, то результати друкування обов’язково передаються в ті підрозділи організацій, де вони використовуватимуться. Передаватися можуть документи та машинні носії, причому інформація може передаватися окремими масивами по каналах зв’язку, якщо ЕОМ об’єднані в мережу.

   При розподільній обробці інформації результатні відомості здебільшого лишаються там, де вони були сформовані, тобто маже бути відсутня операція передавання результату користувачеві. Але і під час розподільної обробки інформації відомості можуть передаватися до інших підрозділів, іншим користувачам (керівництву установи, якщо необхідно мати довідковий матеріал, або інших підрозділів, де користуються такою інформацією). Наприклад, інформацію про рух коштів по розрахунковому рахунку установи обробляє фінансовий відділ. Результати обробки потрібні не лише в цьому відділі, а й у бухгалтерії, де складається бухгалтерська звітність. Тому результати можуть бути надруковані у кількох примірниках, і один з них буде переданий до бухгалтерії.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!