Правила та заходи безпеки при експлуатації вимірювальної техніки



 

20.1. Правила та заходи безпеки і виробничої санітарії при експлуатації вимірювальної техніки повинні відповідати вимогам чинного законодавства України, наказів і директив Міністра оборони України, його заступників, начальника Генерального штабу

Збройних Сил України, командувачів видами Збройних Сил України, а також військових статутів, настанов, керівництв і відповідної нормативної документації.

Заходи безпеки при. проведенні вимірювальних робіт у військових частинах спрямовані на створення безпечних умов експлуатації вимірювальної техніки, попередження травматизму і професійних захворювань особового складу.

Жодна причина, в тому числі умови роботи, складність і терміновість її виконання, не можуть бути причиною порушення правил та заходів безпеки.

20.2. Відповідальність за організацію і контроль виконання правил та заходів безпеки при експлуатації вимірювальної техніки покладається на командирів військових частин і підрозділів. Командири підрозділів (керівники робіт) несуть персональну відповідальність за дотриманням правил та заходів безпеки підпорядкованим особовим складом, за безпечний стан вимірювальної техніки, наявність і стан захисних засобів, інструментів та приладдя, що забезпечують безпеку робіт.

20.3. Організація навчання особового складу ВМЛ безпечним методам роботи, проведення інструктажів, перевірка знань з питань охорони праці та допуск до самостійної роботи здійснюються згідно з вимогами "Тимчасового положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці", яке затверджено наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 4 квітня 1994 року № ЗО і зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 травня 1994 року № 95/304 та

Положення про порядок допуску військовослужбовців Збройних Сил України до самостійного виконання робіт та організацію виконання разових робіт в Збройних Силах України", яке затверджено наказом Міністра оборони України від 26 грудня 2000 року № 476.

20.4. Особи, що експлуатують вимірювальну техніку і задіяні на роботах з електроустаткуванням, повинні мати відповідну кваліфікаційну групу з електробезпеки.

20.5. У військових метрологічних лабораторіях на кожному робочому місці (приміщенні) повинні бути відповідні інструкції з правил і заходів безпеки та експлуатаційна документація, а також необхідні захисні засоби, попереджувальні плакати, засоби гасіння пожежі, інструменти і приладдя, що забезпечують безпеку робіт. Всі захисні засоби повинні бути враховані, справні і своєчасно перевірені.

20.6. Безпечна експлуатація ЗВТВП забезпечується при їх правильному розміщенні, підключенні та застосуванні, а також при безумовному виконанні правил техніки безпеки, які передбачені технічною документацією.

Робочі місця, де здійснюється експлуатація генераторів надвисоких частот, джерел іонізуючого випромінювання, виконуються роботи з токсичними речовинами, підлягають атестації за умовами праці відповідно до вимог наказу Міністра оборони України від 18 лютого 2000 року № 46 "Про оголошення Положення про атестацію робочих місць щодо відповідності нормативним актам про охорону праці". Особовий склад, що виконує роботи на цих робочих місцях, допускається до робіт тільки після щорічного медичного огляду і висновку медичного закладу (підрозділу) про допущення до робіт.

Забороняється:

допускати до роботи осіб, які не пройшли відповідні навчання, перевірку знань та інструктажі з техніки безпеки;

залишати працюючі ЗВТВП без нагляду персоналу;

використовувати ЗВТВП не за прямим призначенням.

20.7. До роботи із ЗВТВП, які мають на вихідних пристроях напругу понад 1000 В, допускаються особи з кваліфікаційною групою не нижче IV. Зазначені роботи проводяться у присутності не менше двох осіб з кваліфікаційною групою не нижче III. При приєднуванні таких ЗВТВП повинні використовуватися тільки високовольтні дроти, перед приєднуванням до електромережі ЗВТВП треба надійно заземлити. Після закінчення робіт або при заміні приладів на робочому місці необхідно вимкнути з розеток кабелі електроживлення.

При необхідності виконання робіт на ЗВТВП без вимикання електроживлення (наприклад, вимірювання режимів роботи елементів схеми при виконанні ремонтних робіт) роботи проводити однією рукою, перебуваючи на діелектричному килимку чи на ізольованій підставці.

Забороняється:

під'єднувати ЗВТВП до мережі електроживлення без підключення захисного заземлення;

використовувати для з'єднування дроти, що не мають стандартних наконечників і надійної ізоляції, а також проводити з'єднання дротів шляхом їх скрутки без наступної ізоляції;

використовувати для роботи невипробувані і несправні захисні засоби та інструмент;

замінювати запобіжники і індикаторні лампочки без вимикання приладів з мережі живлення;

виконувати роботи несправними ЗВТВП.

20.8. При використанні вимірювальних генераторів надвисоких частот робота може проводитись лише в спеціальних екранованих приміщеннях.

При використанні теплотехнічних приладів необхідно передбачити:

· для вимірювачів високих температур – наявність надійної термоізоляції, яка забезпечує виключення опіків обслуговуючого персоналу та виникнення пожежі;

· для гідравлічних пресів до грузопоршневих. манометрів – їх розміщення та закріплення на міцних столах, а також наявність відповідних за розміром ванн для збору мастил;

· для манометрів – засвідчитись у тому, що величина тиску системи, в яку припускається їх встановлення, не перевищує їх верхньої межі вимірювання;

· для кисневих манометрів – роботи проводити на спеціально відведених місцях призначеним для цього інструментом.

При використанні приладів вимірювання витрати рідин і газів при всіх роботах, які проводяться в умовах наявності нафтопродуктів, інших вогненебезпечних рідин та їх випаровувань, застосовується інструмент та пристрої з кольорових металів, що виключає утворення іскор. При цьому роботи проводяться:

тільки в приміщеннях, обладнаних вентиляцією або на відкритому повітрі (з підвітряної сторони);

на поверхнях, нахил яких не причинить перевертання приладів при наповненні;

у спецодязі та захисних окулярах (при наявності агресивних середовищ).

При використанні ваговимірювальних приладів не допускається розміщення гир на похилих поверхнях або на деталях ваг, що може призвести до їх падіння і травматизму обслуговуючого персоналу.

При використанні джерел іонізуючого випромінювання необхідно визначити зону опромінювання. Категорично забороняється виконувати будь-які роботи в приміщенні при відкритому коліматорі та заходити в зону опромінення.

При використанні приладів, що містять ртуть, необхідно забезпечити їх надійне закріплення, виключення впливу ударних та вібраційних навантажень, оснащення спеціальними уловлювачами приладів, що конструктивно мають негерметичні посудини зберігання ртуті.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1260; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!