Ремонт засобів вимірювальної техніки військового призначення



9.1. Ремонт ЗВТВП – це комплекс заходів (операцій) з відновлення їх справності чи працездатності, доведення технічних параметрів до встановлених норм, відновлення ресурсу виробів або їх складових частин.

9.2. Ремонт ЗВТВП може здійснюватися у спеціалізованих військових ремонтних органах та ремонтних підприємствах, а також у військових метрологічних лабораторіях, що мають штатні ремонтні підрозділи, підготовлених фахівців, необхідне обладнання та документацію.

Ремонтні органи та військові метрологічні лабораторії повинні бути встановленим чином акредитовані на право проведення ремонтних робіт. У військових калібрувальних лабораторіях дозволяється проведення поточного ремонту силами особового складу, який виконує калібрування ВЗВТ, та має необхідну підготовку для проведення ремонтних робіт.

При неможливості відновлення ЗВТВП у ремонтних органах Міністерства оборони України, з дозволу Воєнстандарту, допускається виконання ремонту на підприємствах-виробниках зазначених ЗВТВП або інших спеціалізованих підприємствах.

При проведенні капітального ремонту зразків ОВТ ремонт ЗВТВП, що входять до їх комплекту, повинен організовуватися ремонтним підприємством. Терміни ремонту ЗВТВП, що входять до комплектів ОВТ, визначаються термінами ремонту ОВТ і не повинні їх перевищувати.

9.3. Залежно від складності і обсягів робіт ремонт ЗВТВП поділяється на поточний, середній та капітальний (табл. 1).

 

Таблиця 1

Види ремонту та орієнтовні обсяги і складність робіт

Вид ремонту Виконавці Терміни перебування у ремонті Загальні обсяги робіт
Поточний Фахівці військових калібрувальних лабораторій, виїзних метрологічних груп До 10 днів Визначення та усунення простих дефектів з заміною найбільш поширених деталей із загальним обсягом робіт до 8 людино-годин
Середній Ремонтні відділи (підрозділи) регіональних і видових метрологічних частин До 1 місяця Визначення несправності, усунення складних дефектів, заміна пошкоджених деталей, збирання та настроювання з загальним обсягом робіт до 40 людино-годин
Капітальний Спеціалізовані цехи (ділянки) ремонтних підприємств Міністерства оборони України До 6 місяців Проведення повної дефектації. Заміна та відновлення пошкоджених чи зношених вузлів, елементів та деталей. Роботи з відновлення ресурсу та лакофарбові роботи. Збирання, регулювання та настроювання вузлів, блоків і приладів у цілому. Випробування на вплив зовнішніх факторів. Калібрування (повірка) у обсязі первинного

Поточний ремонт виконується для забезпечення чи відновлення працездатності ЗВТВП і проводиться безпосередньо у військах силами особового складу штатних метрологічних підрозділів чи виїзних метрологічних груп зі складу регіональних (видових) метрологічних частин.

Середній ремонт виконується для відновлення справності ЗВТВП і часткового відновлення ресурсу із заміною або відновленням складових частин обмеженої номенклатури. Середній ремонт ЗВТВП здійснюється у стаціонарних умовах регіональних (видових) метрологічних частин чи військових ремонтних органів.

Капітальний ремонт ЗВТВП здійснюється у стаціонарних умовах ремонтних підприємств Міністерства оборони України на договірних засадах. При проведенні капітального ремонту виконуються роботи з відновлення ресурсу та надаються ремонтні гарантійні терміни. Капітальному ремонту підлягають, як правило, зразки ЗВТВП в умовах дефіциту нових приладів чи при наявності труднощів у їх поставці замість несправних (пошкоджених). Не підлягають капітальному ремонту комбіновані та щитові електровимірювальні прилади, ВЗВТ лінійно-кутових величин та деформаційні манометри.

9.4. Підставою для відправки ЗВТВП у капітальний ремонт є оформлений наряд. Наряди на капітальний ремонт оформлюються Воєнстандартом чи відповідними службами видів Збройних Сил України, у розпорядження яких виділяються кошти для оплати капітального ремонту ОВТ.

Укладання договорів на ремонт ЗВТВП, що належать госпрозрахунковим військовим частинам (установам), оформлення нарядів на ремонт та оплата його виконання здійснюються відповідними службами зазначених військових частин (установ).

Оформлення нарядів на ремонт проводиться на підставі актів технічного стану ЗВТВП, які оформлюються військовими частинами – власниками приладів відповідно до вимог, що викладені у Керівництві з обліку озброєння, техніки, майна та інших матеріальних засобів у Збройних Силах України. До актів технічного стану ЗВТВП додаються сповіщення про їх непридатність.

9.5. У ремонт відправляються несправні, пошкоджені чи забраковані при калібруванні (повірці) ЗВТВП.

Проведення планових ремонтів ЗВТВП не передбачається.

9.6. Приймання ЗВТВП в поточний чи середній ремонт у військові метрологічні лабораторії здійснюється за приймально-здавальними відомостями згідно з порядком, викладеному у розділі 12 Керівництва.

9.7. Доставка ЗВТВП у ремонт здійснюється силами і засобами !х власників (військових частин та установ). ЗВТВП повинні бути очищені від пилу та бруду, укомплектовані штатним інструментом та приладдям, упаковані відповідно до технічних умов, а також мати паспорт чи формуляр (якщо вони передбачені). При відправці в капітальний ремонт разом із зазначеною документацією відправляється один примірник акту технічного стану. Після проведення ремонту ЗВТВП повертаються власникам у тій самій комплектності, у якій вони надійшли у ремонт.

Якщо ЗВТВП, які здаються в ремонт, не опломбовані, здійснюється перевірка їх на комплектність. Неукомплектовані штатними вузлами чи деталями прилади у ремонт не приймаються до проведення власниками їх повного укомплектування.

Терміни перебування ЗВТВП у ремонтних органах, як правило, не повинні перевищувати при виконанні поточного ремонту – 10 днів; середнього ремонту – 1 місяця; капітального ремонту – 6 місяців.

9.8. Про проведення ремонту будь-якої складності у формулярі (паспорті) на ЗВТВП робиться відповідний запис, який засвідчується печаткою ремонтного органу (після капітального ремонту) чи відбитком тавра для документів військової метрологічної лабораторії (після поточного чи середнього ремонту).

9.9. Після проведення ремонту ЗВТВП в обов'язковому порядку підлягають калібруванню (повірці) у обсязі первинного калібрування (повірки). Дозволяється після проведення поточного ремонту, що пов'язаний з регулюваннями чи заміною елементів, які не впливають на метрологічні характеристики, здійснювати калібрування у обсязі періодичного.

9.10.На ЗВТВП, які неможливо відновити у військових метрологічних лабораторіях, оформлюються сповіщення про непридатність. Не відновлені ЗВТВП повертаються власнику для прийняття рішення про оформлення документів на відправлення до ремонтних підприємств чи списання встановленим чином.

9.11.Військові метрологічні лабораторії і ремонтні підприємства несуть відповідальність за якість проведення ремонтних робіт і комплектність (в якій прийнято у ремонт) відремонтованих приладів.

Посадові особи і виконавці ремонту у військових метрологічних лабораторіях несуть відповідальність за неякісне проведення ремонтних робіт відповідно до чинного законодавства.

Ремонтні підприємства додатково реалізують відповідальність у вигляді безкоштовного усунення несправностей, що виявлені у період гарантійного терміну. Післяремонтні гарантійні терміни відраховуються з моменту видачі ЗВТВП з капітального ремонту.

При виявленні протягом гарантійного терміну відмов (несправностей) ремонтному підприємству подається рекламація. Подання та задоволення рекламацій здійснюється у єдиній системі рекламаційної роботи Збройних Сил України.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1146; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!