Робота над уривком казки «Ріпка»
Розповідь учителем початку казки «Ріпка»
Читання учнями уривка
— Кого з героїв згадано в уривку?
— Хто ще прийде на допомогу дідові?
— Чим закінчується казка?
— Чого вона нас навчає?
Інсценізація казки
VII. Підсумок уроку.
— З якими казками ви сьогодні ознайомилися?
— Назвіть їх автора.
— Доповніть речення, використовуючи слова, що є на дошці: письменник, поет.
І. Я. Франко — великий український...
Т. Г. Шевченко — великий український...
Тема.Повторення написання вивчених букв. Малюнковий диктант.
Мета:удосконалювати навички письма рукописних літер у зошитах без друкованої основи; вчити першокласників писати малюнковий диктант; розвивати увагу, зв’язне мовлення; виховувати в дітей охайність, старанність, інтерес до навчання, бажання допомагати одне одному.
Обладнання:зошити без друкованої основи; плакат «Правильно сиди під час письма»; картки для роботи в парах.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
Відгадування загадки
Біле поле, чорне насіння.
Хто його сіє, той розуміє.
— Про яке поле і насіння йдеться в загадці?
— Скільки таких «насінинок» в українській мові?
Гра «Зашифроване слово»
Щоб прочитати слово, потрібно в рядку закреслити однакові букви.
п з а і м в м я а у п ш к і я ш
— Назвіть зашифроване слово.
— Чим відрізняється звук від букви?
— Якими бувають звуки?
|
|
— Як ви гадаєте, яких слів в українській мові більше — тих, що починаються з голосного, чи тих, що починаються з приголосного звука?
— Якими бувають букви?
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні ви працюватимете в зошитах без друкованої основи. Пригадаємо написання та поєднання великих і малих літер українського алфавіту. Вас чекають різноманітні завдання: письмо під диктовку, складання речень. А у мене буде можливість ще раз перевірити, хто ж у нас найуважніший та найстаранніший учень.
IV. Робота по темі
Гра «Розпізнай звук»
У кожного учня — дві картки: голосний звук, приголосний.
Учитель демонструє картку з літерою, учні сигнальною карткою визначають, який звук вона позначає.
Фізкультхвилинка
Вправа «Знайди помилку»
На дошці написані рукописні літери: перший рядок — малі, в написанні яких допущено помилки, другий рядок — великі та малі, написані з дотриманням правил каліграфії.
— Що ви можете сказати про записані букви?
— У якому рядочку допущені помилки?
— Назвіть букви першого рядочка і порахуйте, скільки помилок допущено у їх написанні.
— Знайдіть і виправте помилку.
Списування рукописних великих і малих букв
|
|
Бесіда
— Що ви можете сказати про букви другого рядочка? Назвіть їх.
Ось ідуть два чоловіки:
Той — малий, а той — великий.
Так і літери, як люди,
Можуть різні на зріст бути.
— Коли писатимете великі літери? Наведіть приклади слів.
Імена, міста і ріки —
Буква пишеться велика.
Списування великих рукописних літер
— Наведіть приклади імен, що починаються з букви, вказаної вчителем.
Списування рукописних малих літер
— Утворіть слова із записаних літер.
Навчальний диктант
— Прослухайте жартівливі віршики. Знайдіть помилку, виправте її і запишіть правильне слово.
Котику Мурчику прикро було:
Булка від нього сховалась в дупло.
• Лисичка знає на зубок
Смачненьку казку «Колосок».
• Охав автобус, віз пасажирів:
Вчених пташок та дресированих звірів.
• Ходить капля біля річки,
Витягає жаб з водички.
• Ми з братом лісники від роду —
Пиляли палкою колоду.
• Кинула шишку на мене зозуля,
В мене на лобі з’явилася куля.
— Зачитайте записані слова.
— Назвіть слова, у яких кількість звуків і букв не співпадає.
— Зі словами, що є назвами тварин, складіть речення.
Одне з речень учні записують під диктовку вчителя.
Фізкультхвилинка
|
|
Ми писали, ми трудились — Наші руки вже втомились. А щоб краще нам писати, Варто пальці розім’яти. | Руки кілька раз струснемо І писати знов почнемо. Відпочивши, дружно враз Приступив до праці клас. |
Робота в парах
На партах — картки з надрукованим текстом.
..асилько і ..ергій пішли до ..ічки. Хлопці ..упалися, ..овили рибку. А потім зварили з ..иби ..шку.
— Прочитайте речення.
— Які з загублених букв слід писати великими? Чому?
— Чи можна ці речення назвати текстом? Чому?
— Доповніть текст своїми реченнями.
Малюнковий диктант.
Учень, дзеркало, дзвоник, книга, сорока, факел, м’яч.
VI. Підсумок уроку
— Що ми бачимо і пишемо?
— А що ми чуємо і вимовляємо?
— Прослухайте вірш і назвіть слова, що різняться однією буквою.
Риба-кит живе у морі,
Кіт у хаті та коморі.
Кит у морі спить вночі.
Кіт ночує на печі.
Хоч не дружать кит і кіт,
Кит коту сказав:
— Привіт!
А. Камінчук
Тема.Леся Українка — велика українська поетеса
Мета:ознайомити учнів із творчістю Лесі Українки; формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на запитання; розвивати пізнавальну активність школярів, естетичні смаки, усне мовлення; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати інтерес до творчості поетеси, любов до України, рідної мови, природи.
|
|
Обладнання:портрет Лесі Українки; фішки для звукових моделей; малюнки намистинок зі складами.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 619; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!