IV. Вивчення нового матеріалу
Тема.Закріплення навиків вимови слів з апострофом. Робота над прислів’ями. Читання текстів. Мета:закріплювати навички вимови і читання слів з апострофом; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз; розвивати пізнавальну активність, мовлення школярів; виховувати любов до птахів, бажання їм допомагати. Обладнання:предметні малюнки з серії «Птахи»; кросворд; складова таблиця; фішки для звукових моделей.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
Фронтальне опитування
Гра «Назви звук»
Учитель демонструє букву, учні називають звук, який вона позначає на письмі.
Гра «Покажи букву»
• Що не позначає звука;
• що завжди позначає м’який приголосний;
• що позначають два звуки;
• що завжди позначають два звуки.
Гра «Впіймай слово»
— Коли букви я, ю, є позначають два звуки?
Цвях, прислів’я, юшка, зв’язала, людина, поїзд, морквяний, подвір’я, свято, єнот, солов’ї, синє, ялинка.
2 Читання складової таблиці
Читання та порівняння вимови слів з апострофом і без нього
Ряд — бур’ян
буря — пір’я
буряк — подвір’я
духмяний — м’ята
Повторення веснянки, вивченої на уроці читання
III. Мотивація навчальної діяльності
— Відгадайте загадку.
Серед усіх птахів землі Нас легко упізнати, Сіренькі, правда, ми й малі, Ідеш — не помічаєш. | А спів почуєш у гаї — Зупинишся і скажеш: — В гаю співають... (солов’ї). Їх голос кожен полюбляє. |
— Знайдіть солов’я серед птахів, зображених на малюнках.
|
|
— Що ще вам відомо про цю співучу пташку?
— Від слова соловей утворіть зменшуване поетичне слово.
Фізкультхвилинка
IV. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні, виконуючи різні завдання, ви будете розвивати читацькі навички. Разом попрацюємо над прислів’ями, а також ви поповните свої знання про птахів.
V. Вивчення нового матеріалу.
Робота над віршем «Ой, ти, соловейку»
Читання вірша вчителем
— Що цікавого ви помітили в будові вірша?
Словникова робота
• Вир’їчко — вирій, теплі краї, куди відлітають на зиму перелітні птахи.
• Крига — лід на річці.
Самостійне читання вірша учнями
Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання
— Звідки прилетів соловейко?
— Чому він — рання пташка?
— Хто говорить з соловейком?
— Знайти і зачитати слова автора, соловейка.
Фізкультхвилинка (гімнастика для очей )
А тепер нове завдання —
Оченятам тренування:
Раз — дивлюсь удалечінь.
(Протягом 30 с дивитись на об’єкт удалині.)
Два — в долоньці відпочинь.
(Перевести погляд на долоньку.)
|
|
Вправа повторюється 20 разів.
Робота в парах. Читання за особами
Читання прислів’їв. Пояснення їх змісту
1) Замініть слово красна близьким за значенням
Гра «Прочитай з першого погляду»
— Прочитайте слова з відсутніми літерами (слова взяті з прислів’їв).
кр..сн.. | л..д..н.. | сл..зк.. | р..нн.. |
3) Звуко-буквений аналіз слова пір’я.
VI. Підсумок уроку
— Для чого у мові потрібний апостроф?
— Які прислів’я запам’ятали?
Гра «Спустіться з гірки»
— Впишіть у порожні клітинки слова, щоб утворилася гірка слів: солов’ї, п’є, сім’я, хлоп’я, ім’я.
— Які птахи допомогли утворити гірку слів?
— Що вам про них відомо?
Тема.Письмо слів з апострофом. Коментоване письмо. Списування з друкованого шрифту
Мета:закріплювати вміння учнів писати слова з апострофом, зіставляти кількість звуків і букв у таких словах; вчити учнів коментувати написане, аналізувати, робити висновки; продовжувати роботу над списуванням тексту; розвивати увагу, зв’язне мовлення; виховувати в дітей охайність, інтерес до навчання.
Обладнання:малюнок вази з квітами; робочі зошити в косу лінію; плакат «Правильно сиди під час письма».
Хід уроку
|
|
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
Слухання вірша
Вчили кому, вчили крапку,
Й про тире вже знає всяк.
Ось про знак новий дізнались,
І без нього вже ніяк.
Буде м’яч і буде м’ята,
Буде дев’ять, буде п’ять,
Буде п’ятниця, хлоп’ята...
Тож про нього не забувайте,
Де потрібно ставте ви.
Лиш спочатку пригадайте
І його мені назвіть.
— Що ж це за такий цікавий знак?
Гра «Найуважніший»
— Назвіть слова з вірша, що вживаються з апострофом.
Гра «Мікрофон по колу»
Передаючи мікрофон, учні називають слова з апострофом.
III. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні ви будете вчитися писати слова з апострофом, складати і записувати речення, утворювати прислів’я, відгадувати загадки, списувати речення з друкованого шрифту. Щоб виконати всі ці завдання, вам потрібно бути спостережливими, уважними, активно мислити.
IV. Вивчення нового матеріалу
Робота за малюнком
— Що ви бачите на малюнку?
— Які квіти стоять у вазі?
— Порахуйте, скільки їх.
— Складіть речення зі словосполученням «п’ять троянд».
— Запишіть речення в зошит. (Один учень працює біля дошки.)
— Поміркуйте, звідки з’явились квіти у вазі?
|
|
— Прочитайте слова.
Мама, донька, син, п’ять, троянд, поставила, у, вазу.
— З поданими словами складіть речення.
Фізкультхвилинка
Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 499; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!