Відтворення змісту прочитаного



— Що оспівував поет у своїх віршах?

— До чого він закликав?

Розвиток читацьких навичок

Гра «Відшукай речення за початком»

Учитель читає речення, зупиняється, учні знаходять і дочитують його.

Гра «Небо-земля»

За командою «Небо!» припинити читати і помітити очима те місце, де застала команда, а очі підняти догори і відірвати від тексту. За командою «Земля» продовжувати читати від поміченого місця.

Гра «Відшукай»

Учитель називає слово, а учні знаходять і зачитують з ним речення.

Опрацювання вірша «Тече вода із-за гаю...»

Читання вірша вчителем

— Про кого цей вірш?

Словникова робота

хлюпочуться

качуром

качаточка

осокою

— Значення якого слова вам незрозуміле?

Самостійне читання вірша учнями

Відтворення змісту прочитаного

— Де тече вода?

— Що роблять качаточка?

— Хто за ними випливає?

— Що робить качечка?

— Як одним словом можна назвати качечку, качура, качаточок?

Гра «Знайди помилку»

Учитель читає вірш, припускаючись помилок, учні уважно слухають і виправляють.

Виразне читання вірша

Перегляд виставки книжок з творами Т. Г. Шевченка

VI. Підсумок уроку

— Про кого говорили на уроці?

— Що нового ви про нього дізналися?

— Як називається збірка творів Т. Г Шевченка?

У вікні любисток, на підлозі м’ята,

У простій оправі — книга серед книг.

Наче щедре сонце оселилось в хаті,

Як велике щастя, стало на поріг!

Мудра, світла книга — то «Кобзар» Тараса,

На столі, як свято, білий коровай.

І пішло повір’я з прадідського часу:

Як «Кобзар» у хаті — буде щастя, знай!


 

Тема.Закріплення навиків письма. Письмо складів і слів з вивченими буквами. Подвоєння приголосних у словах. Написання слів з подвоєними приголосними.

Мета:навчати писати слова з подвоєними приголосними;закріплювати знання про вивчені букви та звуки, вміння списувати з друкованого тексту; удосконалювати вміння роботи звуковий аналіз слів; розвивати увагу, пам’ять, усне зв’язне мовлення; виховувати інтерес до навчання, бажання завжди прийти на допомогу.

Обладнання:малюнок казкового містечка з персонажами казок; малюнки (пряник, цукерки, торт, мед) та звуко-складові схеми до цих слів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Письмо за розкладом, малята.

Підготувався кожен з вас?

На партах зошит, ручка, також

Є олівець простий, Буквар.

Чудово. Тож розпочинаєм

І в казку з радістю рушаєм.

Розповідь учителя.

— Багато років тому існувала чудова країна народних казок. Різні українські казки мешкали в ній. Кожний твір мав своє місце, свою територію. Ніхто нікому не заважав, не набридав. Казкові ге­рої з повагою ставилися одне до одного, ходили в гості, але завжди поверталися назад. Та злий чаклун вирішив пожартувати. Одного разу, коли герої відвідували своїх приятелів, він напустив на краї­ну незвичайний сон. Незвичайний тому, що герої спали лише де­кілька хвилин, але за цей час встигли забути геть усе: хто вони, з якої казки і як повернутися додому. Ось погляньте, скільки їх — казкових героїв.

На дошці — малюнок казкового містечка з героями різних казок.

II. Основна частина

Повторення вивчених букв

— А ось і перший герой. Хто він?

— Назвіть казки, у яких вовк є головним героєм.

— З якої казки саме цей вовк, ви дізнаєтеся, коли відкриєте конверт, що є в нього. Та спочатку потрібно впізнати букви.

На дошці — великі літери в дзеркальному відображенні, учні впізна­ють літери та називають їх.

— Ось і відкриваємо конверт (учитель читає):

Дуже рибки я схотів. Тож лисичку попросив:

Навчи, кумонько, мене, вік пам’ятатиму тебе. («Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат»)

— З якої казки наш вовчик? Чи справді лисичка навчила вов­чика ловити рибку?

Самостійне добирання слів. Звуко-складовий аналіз

Хоч у нього й шуба є,

Та, як холод настає,

Він не їсть тоді, не п’є,

І не ходить, не гуляє,

А у лігво спать лягає.

— Щоб дізнатися, з якої казки наш герой, подивіться на букви та пригадайте назви ласощів, що починаються з них, бо ці ласощі любить ведмедик.

(Пряник, цукерки, торт, мед)

На дошці вчитель виставляє малюнки із зображеними ласощами.

— З’єднайте малюнки з відповідними звуковими моделями.

— Відкриваємо конверт.

В м’яку домівку я останнім вліз.

Та затриматися там не встиг. («Рукавичка»)

— Як називається казка?

— Чому ведмідь не встиг затриматися в рукавичці?

Фізкультхвилинка

Пташка високо літає,

Зайчик високо стрибає.

Тихо лис десь пробіжить.

Їжачок в траві сидить.

Десь в барлозі спить ведмідь

Всіх звіряток цих любіть.

Гра «Впіймайте» назву казки

— Аж ось і лисичка-сестричка. «Впіймайте» назву казки, пер­сонажем якої є лисичка.

«Колосок», «Коза-дереза», «Курочка ряба», «Семеро козенят», «Солом’яний бичок».

— Відкриваємо конверт.

Частував мене приятель з глечика вузенького.

Не чекала я такого, від нього, рідненького.

(«Лисичка та Журавель»)

— З якої казки наша лисичка?


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 460; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!