Організація робочих місць учнів у навчальній майстерні.



В навчальних майстернях обладнуються робочі місця учнів індивідуального і колективного користування та робоче місце вчителя у відповідності до вимог ергономіки.Кількість робочих місць у майстернях визначається наповненістю класів з урахуванням поділу на підгрупи у відповідності до встановлених діючих нормативів. У навчальних майстернях обладнуються робочі місця учнів індивідуального і колективного користування, робоче місце вчителя. Конструкція й організація робочих місць повинні забезпечувати можливість виконання робіт у повній відповідності з навчальними програмами, а також враховувати відмінності антропометричних даних учнів, вимоги ергономіки, наукової організації праці та технічної естетики. Планування майстерень, розміщення в них робочих місць, обладнання і меблів повинні забезпечувати сприятливі і безпечні умови для організації навчально-виховного процесу, можливість контролю над діями кожного учня. Робоче місце учня для індивідуального користування - учнівський стіл з приставним сидінням. Робоче місце учня укомплектовується постійно застосовуваними інструментами і пристосуваннями, які розміщуються укладаннями різної конструкції. Кількість робочих місць у майстернях визначається наповнюваністю класів з урахуванням поділу на підгрупи у відповідності до встановлених норм: у міських школах з кількістю учнів 25 і більше осіб.

Дидактичні завдання уроку.

Чітке визначення освітніх завдань кожного уроку та їх творче поєднання із загальною метою вивчення конкретного предмета й формування особистості учня в навчально-виховному процесі;  оптимальне визначення змістового компонента кож­ного уроку з урахуванням особистісної спрямованості на­вчально-виховного процесу;  широке використання методів, прийомів і способів активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів та їхнього творчого розвитку;  творчий підхід до обгрунтування методики проведен­ня кожного уроку;  опора на загальнолюдські цінності в застосуванні принципів навчання;  забезпечення активного зворотного зв'язку, дієвого контролю і управління тощо.  Кожне дидактичне завдання уроку обумовлює вибір методів навчання (МН). Структура методу є сукупністю елементів (прийомів, дій, операцій), послідовність яких залежить від змісту навчального матеріалу (ЗНМ).

Поняття про педагогічну діяльність, завдання професійної освіти.

Педагогічна діяльність - це особливий вид соціальної діяльності, що передбачає передавання від старших поколінь до молодших накопичених людством культури і досвіду, створення умов для їх особистісного розвитку і підготовки до виконання певних соціальних ролей у суспільстві. Педагогічну діяльність здійснюють не лише педагоги, а й батьки, громадські організації, керівники підприємств і установ, різні групи, а також значною мірою засоби масової інформації. Ця діяльність є загальнопедагогічною, тобто такою, яку здійснює кожна людина стосовно самої себе, своїх дітей, товаришів, колег тощо. Педагогічна діяльність як професійна здійснюється в спеціально організованих суспільством освітніх установах: дошкільних закладах, школах, професійно-технічних училищах,.
Основними видами педагогічної діяльності, яка здійснюється у цілісному педагогічному процесі, є викладання і виховна робота. Одним із завдань навчання є підго­товка юної особистості до професійного вибору на основі певних знань і навичок. У зв'язку з цим загальна і політех­нічна освіта є основою профорієнтації та професійної освіти. Професійна освіта — сукупність знань, практичних умінь і нави­чок, необхідних для виконання роботи в певній галузі трудової ді­яльності.

Зміст професійної освіти забезпечує поглиблене вивчен­ня наукових основ і технології обраного виду праці, форму­вання спеціальних практичних умінь і навичок, виховання психологічних, моральних, естетичних якостей, необхід­них фахівцеві конкретної галузі трудової діяльності.

Професійну освіту частково здійснюють загальноосвіт­ні навчальні заклади в процесі профорієнтації, на факуль­тативних заняттях, у різноманітних гуртках. Але в основ­ному професійну освіту молодь здобуває у професійно-тех­нічних училищах і вищих навчальних закладах різних типів і профілів.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 394; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!