Вимоги до проведення заключного інструктажу.



Заключний інструктаж – активна бесіда, основним змістом якої є аналіз навчальної роботи, проведеної за день. Майстер аналізує як пройшло заняття, яких результатів досягла група, окремі учні, відзначає помилки, що мали місце, порушення дисципліни. Мета заключного інструктажу – підвести підсумки самостійної роботи учнів та оголосити оцінки. Заключний етап уроку треба будувати так, щоб учні дістали на ньому щось нове, закріплювати свої знання і збагачувати досвід. Вимоги: Підведення підсумків виконання навчально-виробничих робіт.Проведення аналізу успіхів і недоліків учнів в оволодінні професією. Надання інструктажу навчального характеру (кращі роботи учнів, еталони виробів, зразки). Показ учням, що потрібно зробити для усунення помилок та закріплення успіхів.

Залучення учнів до активного обговорення наслідків уроку. Об’єктивне та всебічне проведення аналізу наслідків уроку, аргументоване виставлення оцінок. Використання різних видів домашньої роботи: усні, письмові, графічні, практичні. Доручати учням самостійну роботу на складання технологічного процесу, що буде вивчатися на наступному уроці. Інструктування учнів про способі виконання комплексних завдань на основі міжпредметних зв’язків, конструювання пристроїв.

Білет №25

Цільова підготовка педагога до уроку.

ЦІльовенавчання - у плануванні і реалізації процесу навчання отримання високих кінцевих результатів у досягненні конкретних цілей навчан­ня. Підготовка учителя до уроку в умовах цільової стратегії навчання. Вона починається з того, що вчитель намагається чітко і конкретно визначити цілі уроку, чітко уявити конкретні результати свої діяльності і спільної з нею діяльності кожного учня класу. Ці кінцеві результати можуть бути представлені у вигляді ступеня (рівня) досягнення цілей навчання: освітньої, розвивальної, виховної і політехнічної груп. З цьо­го випливає вимога діагностичності цілей навчання взагалі і діагностичності уроку зокрема. наступним кроком у підготовці до уроку є визначення його змісту, тобто пошук відповіді на запитання: "Що вивчати на уроці?" Наступний етап у підготовці вчителя до уроку — вибір методів на­вчання, за допомогою яких (в їх системі, у їх зв´язку) учитель зможе забезпечити досягнення цілей уроку. ля успішного засвоєння нового матеріалу учитель змушений активізува­ти, доводити до готовності використання базові, опорні для нового матеріалу знання. їх вибір, забезпечення актуалізації і готовності до використання, а також визначення того місця уроку, де така готовність буде забезпечена — чи не найважливіший етап його підготовки і прове­дення. Інші рівні засвоєння знань: розпізнавання, репродуктивний, продуктивний, творчий вимагають своїх, досить специфічних для кож­ного з них дій учителя й учнів. Учитель не може обійтися без одержання інформації про ступінь досягнення цілей навчання на уроці.

Основні типи уроків теоретичного навчання.

Типи уроків теоретичного навчання:

• комбіновані (змішані) уроки; перевірка виконання учнями домашнього завдання практичного характеру; перевірка, оцінка і корекція раніше засвоєних знань, навичок і вмінь; відтворення і корекція опорних знань учнів; повідомлення теми, мети і завдань уроку та формування мотивації учіння; сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу; осмислення, узагальнення і систематизація нових знань; підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.• уроки засвоєння нових знань; Мета: оволодіння учнями новими навичками, матеріалом та новими способами діяльності.

• уроки формування навичок і вмінь; Мета: закріплення й усвідомлення раніше засвоєного матеріалу(знань, умінь, навичок) і формування нових навичок та вмінь. • уроки узагальнення і систематизації знань; повідомлення теми, цілей та завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів; відтворення й узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань; узагальнення та систематизація основних теоретичних положень і відповідних наукових ідей; підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання. • уроки практичного застосування знань, навичок і умінь; перевірка домашнього завдання, актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів; осмислення змісту й послідовності застосування способів виконання дій; самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою вчителя; звіт учнів про роботу і теоретичне обґрунтування отриманих результатів; підсумки уроку й повідомлення домашнього завдання. • уроки контролю і корекції знань, навичок і вмінь. повідомлення теми, цілей та завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів; перевірка знання учнями фактичного матеріалу й основних понять; перевірка глибини осмислення учнями знань і ступеня їх узагальнення; застосування учнями знань у стандартних і змінних умовах; перевірка, аналіз і оцінка виконаних під час уроку робіт; підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 476; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!