Зазвичай мій начальник / менеджер.



1. Надає мені необхідну підтримку. 2. Надає мені необхідну інформацію. 3. Пояснює мені стратегію керівництва і концепцію майбутнього розвитку організації. 4. Наділяє мене значною відповідальністю. 5. Довіряє мені. 6. Дозволяє мені самостійно визначати особисті цілі. 7. Заохочує мене самостійно контролювати свою роботу. 8. Приймаючи рішення, використовує мої ідеї та пропозиції. 9. Змушує мене повністю відповідати за мої дії. 10. Заохочує мене самостійно ідентифікувати та вирішувати проблеми. 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5   1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5   1 2 3 4 5   1 2 3 4 5   1 2 3 4 5 1 2 3 4 5   1 2 3 4 5

 


Підрахунок балів та інтерпретація результатів

Підрахуйте загальну суму балів. Якщо ваш результат складає 40 і більше балів, ви наділені владою в значній мірі. Якщо ви набрали 20 і менше балів, ви наділені владою в незначній мірі. Подумайте про те, наскільки ви мотивовані і як ваша мотивація пов'язана з наявними владними повноваженнями. Які фактори визначають широту ваших владних повноважень? Чи пов'язані ці фактори зі стилем керівництва, який використовує ваш начальник, з вашими особистими якостями, з корпоративними традиціями або типом виконуваної вами роботи? Порівняйте отримані вами результати з результатами ваших колег чи однокурсників. Ще раз помізкувати про свою роботу, про широту ваших владних повноважень і факторах, що визначають цю широту. Хотіли б ви мати роботу, на якій були б наділені значною владою? Чому?

 

Cub Scout Pack 1981

За останній час багато чого змінилося у відділенні бойскаутів Cub Scout Pack 81. Ще шість років тому воно було на межі розформування. Ряди бойскаутів танули, а залучити нових хлопчиків в організацію було дуже важко. Керівник відділення намагався знайти кого-небудь з «нетямущих» батьків скаутів, щоб передати йому штурвал корабля, який тоне. Місцева добровільна пожежна дружина, надає спонсорську допомогу відділенню, була готова відмовитися від свого шефства.

Але все це було 6 років тому. В даний час Cub Scout Pack 1981 є найбільшим відділенням бойскаутів в штаті Огайо. Воно зуміло сформувати численні загони, і навіть президент США в одному зі своїх виступів відзначив ефективність програми Cub Scout Pack 81, спрямованої на боротьбу з наркотиками. Cub Scout Pack 1981 регулярно виграє призи, змагаючись з іншими відділеннями штату. Представники добровільної пожежної дружини, бачачи такі разючі зміни, не тільки не відмовилися від спонсорської допомоги, а ще й збільшили її. Зараз відділення, очолюване новим керівником, нараховує 60 загонів всіх вікових рівнів.

«Батьки хочуть, щоб їхні діти брали участь в успішних програмах, - каже керівник відділення Майк Мерфі (Mike Murphy). - Я не зміг би впоратися з усіма справами самостійно. Нам потрібна допомога хлопчиків та їхніх батьків. Ми хочемо, щоб наші програми були ефективними, а це означає, що кожен бойскаут повинен внести свій вагомий внесок у загальний успіх. Поодинці я б нічого не зробив. Але якщо спрямувати енергію хлопчиків у потрібне русло, Cub Scout Pack 1981 зуміє вирішити будь-яке завдання! ».

Проте успіх прийшов не відразу. «П'ять років тому ми зайняли четверте місце серед відділень бойскаутів, - розповідає Майк Мерфн. - Це було великою несподіванкою, тому що в той час про нас мало хто знав. Зараз ми дуже засмучуємося, якщо нам не вдається завоювати якийсь приз. Діти прагнуть вигравати, і батьки чекають від них перемог ».

Четверте місце виявилося не найвищим досягненням відділення, і в наступному році воно зуміло завоювати декілька перших призів. Успіх веде до успіху, і команда 81-го знає це.

«Минулого року ми разом з іншими відділеннями бойскаутів проводили щорічну презентацію в початковій школі. У наших суперників були цікаві програми. Після презентації хлопчики разом з батьками підходили до столу кожного відділення, щоб записатися в бойскаути. У нашого столу вишикувалася черга, а до столів інших відділень майже ніхто не підходив ».

 

Тема 5. Міжособистісні аспекти лідерства

План

1. Наставництво, консультування та підтримуючі комунікації.

2. Мотивування діяльності персоналу.

3. Надання прав і делегування повноважень.

4. Створення ефективних команд і робота з командою.

5. Управління різноманітністю.

 

В процесі вивчення питання необхідно зосередити увагу на засвоєнні комплексу питань згідно програми навчальної дисципліни та питань, сформульованих як навчальні цілі. Після вивчення теоретичного матеріалу студенти повинні уміти:

· Розкрити значення ефективної комунікації, а також взаємозв’язок між некваліфікованою комунікацією і міжособистісними взаємовідносинами.

· Розкрити сутність понять «підтримуючі комунікації», «наставництво», «консультування».

· Ідентифікувати проблеми та бар’єри наставництва і консультування.

· Зрозуміти сутність принципів підтримуючої комунікації, а також типи реакції при підтримуючій комунікації.

· Отримати уявлення про техніку проведення стратегічних бесід.

· Обирати ефективні канали комунікації, використовувати комунікацію з метою впливу на підлеглих, налагоджувати комунікацію у стресових і кризових умовах.

· Мотивувати підлеглих.

· Здійснювати делегування владних повноважень.

· Створювати ефективні команди та володіти навичками управління командами.

· Володіти прийомами та методами управління різноманітністю.

 

Контрольні запитання

1. Яке значення мають комунікації в діяльності лідера?

2. У чому полягає сутність понять «підтримуючі комунікації», «наставництво», «консультування»?

3. З якими проблемами можуть зіткнутися лідери в процесі наставництва та консультування?

4. У чому полягає сутність принципів підтримуючої комунікації?

5. Які типи реакцій при підтримуючої комунікації ви знаєте? Опишіть їх.

6. Як лідер повинен проводити стратегічні бесіди?

7. Які фактори повинен ураховувати лідер в процесі вибору комунікативних каналів?

8. Які теорії мотивації ви знаєте?

9. Як сформувати мотивуюче робоче середовище?

10. Як забезпечити ефективну винагороду?

11. Опишіть інтегративну модель посилення мотивації.

12. У чому полягають сутність та значення надання прав і делегування повноважень?

13. Які фактори повинен ураховувати лідер в процесі формування команди?

14. Які стилі вирішення конфліктів можуть використовувати лідери?

15. Які шляхи підтримання різноманітності можуть використовувати лідери у процесі управління?

 

Вправи для самооцінки

Оцінка вміння слухати

Дайте ствердну або негативну відповідь («так» або «ні») на кожен пункт анкети. Відповіді повинні відповідати вашому поведінки під час кількох останніх бесід.                                                            Так    Ні

1. Я постійно намагаюся почути кілька реплік, які лунають одночасно.   _____   _____
2. Я не хочу, щоб співрозмовник повідомляв мені тільки факти, а потім вислуховував моя думка.   _____   _____
3. Іноді я тільки роблю вигляд, що звертаю увагу на співрозмовника.   _____   _____
4. Я вважаю, що добре знаюся на невербальної комунікації.   _____   _____
5. Зазвичай я заздалегідь знаю, що хоче сказати співрозмовник.   _____   _____
6. Зазвичай я перериваю нецікавий мені розмова, перестаючи приділяти увагу співрозмовника. _____ _____
7. Я завжди даю зрозуміти співрозмовнику, які почуття відчуваю до почутого.   _____   _____
8. Після того, як співрозмовник закінчує повідомлення, я відразу ж висловлюю своє ставлення до почутого.   _____   _____
9. Я оцінюю слова співрозмовника в момент їх виголошення.   _____   _____
10. Я зазвичай формулюю свою відповідь, поки співрозмовник продовжує говорити.   _____   _____
11. Стиль мовця постійно відволікає мене від змісту повідомлення.   _____   _____
12. Якщо повідомлення не зовсім зрозуміло мені, я звичайно не намагаюся здогадатися, в чому його сенс, а прошу співрозмовника зробити роз'яснення.   _____   _____
13. Я докладаю зусиль до того, щоб зрозуміти співрозмовника.   _____   _____
14. Часто я чую те, що мені хочеться почути, а не те, про що говориться насправді.   _____   _____
15 Багато моїх співрозмовники визнають, що я розумію їхню точку зору, навіть коли висловлюю свою незгоду.     _____     _____

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 575; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!