Підрахунок балів та інтерпретація результатів. При підрахунку балів використовуйте зворотну оціночну шкалу для пунктів 3, 6, 7, 8, 10 (1 - 7, 2 - 6При підрахунку балів використовуйте зворотну оціночну шкалу для пунктів 3, 6, 7, 8, 10 (1 - 7, 2 - 6, 3 - 5, 4 - 4, 5 - 3, 6 - 2, 7 - 1). Наприклад, якщо ви повністю згодні з твердженням 3, ви виставили оцінку 1. Змініть її на 7 Змініть оцінки таким же чином у пунктах б, 7, 8 і 10.

Кількість балів _________

Ця анкета призначена для самостійного визначення локусу контролю. Дослідники, які пропонували заповнення нитка цю анкету студентам коледжів, вивели середнє значення для юнаків (51,8 бала) і дівчат (52,2 бали) з табору дротяні похибкою в 6 балів для кожної групи. Чим більше балів ви набрали, тим сильніше ви впевнені у власній відповідальності за все, що відбувається у вашому житті; іншими словами, високі значення пов'язані з внутрішнім локусом контролю, а найнижчі - із зовнішнім. Відповідно, чим менше балів ви набрали, тим більше ви впевнені в залежності вашого життя від зовнішніх сил, які оточують людей, випадковостей.

2. Інструментальні та термінальні цінності

У кожній з колонок виберіть п'ять найбільш значущих для вас цінностей. Оцініть їх за п'ятибальною шкалою: 1-найбільш значуща, 5 - найменш значуща.

Список інструментальних і термінальних цінностей Мілтона Рокіча

Термінальні цінності Комфортне життя Рівність Захоплююча життя Безпека сім'ї Свобода Здоров'я Внутрішня гармонія Любов близьких Національна безпека Задоволення Порятунок душі Самоповага Реалізація своїх здібностей Суспільне визнання Справжня дружба Здоровий глузд Мир у всьому світі Світ краси Інструментальні цінності Високий рівень домагань Широкий кругозір Здібності Енергійність Чистота Сміливість Уміння прощати Уміння прийти на допомогу Чесність Уява Інтелект Логіка Здатність любити Лояльність Слухняність Ввічливість Відповідальність Самоконтроль

 

Підрахунок балів та інтерпретація результатів

Термінальні цінності, згідно з концепцією Рокіча, діляться на дві категорії: особистісні та соціальні. Наприклад, любов близьких - особистісна термінальна цінність, а рівність - соціальна термінальна цінність. Проаналізуй ті п'ять термінальних цінностей, які ви вибрали, на їх пріоритету. Що вони означають для вас разом узяті? Визначено, чи відносяться вони в основному до категорії особистісних чи соціальних цінностей. Порівняйте отримані результати з результатами іншої людини. Обговоріть ваші точки зору.

Інструментальні цінності також діляться на дві категорії: моральні та інтелектуальні. При досягненні цілей люди можуть порушувати моральні норми (бути нечесними) або йти проти логіки. Проаналізуйте п'ять інструментальних цінностей, які ви вибрали, на їх пріоритету. Що вони означають для вас разом узяті? Яким чином ви віддаєте перевагу досягати життєвих цілей? Порівняйте отримані результати з результатами іншої людини. Обговоріть ваші точки зору.

Примітка: наведений список є неповним, і якщо б вам запропонували інший список, ваші результати відрізнялися б від отриманих при виконанні цього тесту. Ця вправа переслідує навчальні цілі й не претендує на точність оцінки ваших термінальних та інструментальних цінностей.

 

Визначте ваш стиль мислення

Зводяться нижче групи характеристик пов'язані з чотирма квадранта, ототожненні моделлю цілісного мозку Геррманна. Подумайте про те, як ви аналізуєте проблеми і приймаєте рішення. Потім розглянете, як ви виконуєте робочі або навчальні завдання і взаємодієте з оточуючими. Обведіть олівцем десять з поміщений них нижче термінів, найкраще описують ваш когнітивний стиль. Намагайтеся зберігати об'єктивність. Вибрані вами терміни повинні відображати ваші реальні якості, а не ті, які ви хотіли б мати. У цій вправі немає «правильних» чи «неправильних» відповідей.

А                                В                                   С                        D

 

Аналітичний Який засновано на фактах Директивний Точний Реалістичний Інтелектуальний Об’єктивний Свідомий Яскравий Чіткий Організованій Планованій Контрольований Деталізований Консервативний Дисциплінований Практичний Старанний Наполегливий Виконавчий Доброзичливий Сприйнятливий Повний ентузіазму Розуміючий Експресивний Чуттєвий Довірливий Чуйний Пристрасний Гуманний Цілісний Наділений уявою Інтуїтивний Синтезує Допитливий Спонтанний Гнучкий Відкритий Концептуальний Авантюрний

 

 

Терміни, розташовані в колонці А, пов'язані з логічним, аналітичним мисленням (квадрант А); терміни у колонці В - з організованим і деталізованим мисленням (квадрант В); терміни у колонці С - з емоційним і чуттєвим мисленням (квадрант С); терміни в колонці D - з інтегруючим і творчим мисленням (квадрант D). Чи потрапляють виділені вами терміни в одну колонку, або ж вони розподілені більш рівномірно по чотирьох колонкам? Якщо виділені терміни потрапляють в одну колонку, чи дивує вас це?

Чи володієте ви харизмою?

Ця коротка анкета допоможе вам з'ясувати, чи є у вас характеристики харизматичного лідера. Позначте відповіді, які найкраще характеризують вас.

 

1. Я відчуваю себе найбільш комфортно, коли думаю:

а) про загальні питання;

b) про специфічні проблеми.

2. Більше всього мене турбує:

а) конкуренція сьогодні;

b) майбутня конкуренція.

3. Я маю схильність концентрувати увагу:

а) на можливостях, які я упустив;

b) на можливостях, якими я скористався.

4. Я віддаю перевагу:

а) підтримувати традиції і методи, які принесли успіх в минулому;

b) пропонувати нові, унікальні методи дій.

5. Я зазвичай питаю:

а) «Як ми можемо зробити це краще?»

b) «Навіщо ми взагалі це робимо?»

6. Я вважаю, що:

а) завжди існує спосіб знизити ризик;

b) деякі ризики невиправдано високі.

7. Я зазвичай переконую людей, використовуючи:

а) емоції;

b) логіку.

8. Я віддаю перевагу:

а) відстоювати традиційні цінності і способи мислення;

b) затверджувати нові переконання і цінності.

9. Я б вважав за краще вести спілкування:

а) у письмовій формі;

b) в усній формі.

10. Ця анкета здається мені:

а) безглуздою;

b) цікавою.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 311;