ПРИКЛАД. СХЕМА ВЕЛОМАРШРУТІВ У МІНСЬКУ.



СХЕМА ВЕЛОМАРШРУТІВ У ВІЛЬНЮСІ.                                      СХЕМА ВЕЛОМАРШРУТІВ У МАЛЬМО.


СХЕМА СТВОРЕННЯ ВЕЛОСИПЕДНИХ МАРШРУТІВ У ЛЬВОВІ.

На сьогоднішній день місто Львів є лідером України по впровадженню та розвитку велосипедної інфраструктури.

            До 2019 року довжина велодоріжок у місті Львові повинна становити 268 км

 

 

Місто Вінниця впевнено йде в Європу. Поки Вінниця може похизуватися лише трьома вело смугами.


3.  Світовий досвід покращення якості життя та місцевої економіки.

У 1970-х все більше європейських міст почали усвідомлювати той факт, що надмірне використання приватних автомобілів загрожує придатності для проживання у їхніх містах.

Сьогодні багато з них добилося привабливих міських центрів, забезпечуючи розумний доступ для користувачів громадського транспорту, велосипедистів, автомобілістів, пішоходів та інших транспортних засобів. Обмеження автомобільного руху та політика паркування стали нормою, а не винятком. Умови сприяли розвитку громадського транспорту та велосипедів. Міські центри були переплановані, щоб зосередитися на пішохідних зонах та більше враховувати здатність різних людей до пересування (люди у візках чи з різними потребами у мобільності, діти, літні люди, жінки, і т.п.)

Така політика підтвердила свою успішність, як з огляду на соціальний, так і економічний розвиток. Від власників магазинів до транспортних компаній, політики, інженери, громадські організації та інші зацікавлені особи: всі бажали продовження цього курсу, заохочуючи міста пришвидшити свої зусилля на покращення міського довкілля.

Стала транспортна система дозволяє задовольняти базові потреби особи та суспільства у доступі таким чином, щоб це було безпечним, відповідало здоров’ю людини та екосистеми і забезпечувало рівність в межах одного покоління та між поколіннями. А також доступною та ефективною в експлуатації і забезпечувала вибір виду транспорту, а також підтримувала активну економіку.

 

 

       Економічні і соціальні ефектидля Тернополя та його мешканців
Економічна вигода від створення велосипедних доріг та щоденного використання велосипеду як транспортного засобу очевидна для міста, підприємців та його мешканців.
Для створення велосипедних доріжок у місті є можливим залучення інвестицій, насамперед європейських грантів, які спрямовані на збереження історичного та екологічного середовища, вдосконалення транспортної стратегії. Місто, яке дбає про збереження свого потенціалу, екологію та розвиток велосипедних шляхів на дорогах і у паркових зонах привабить значну частину туристів з України і з-за кордону.
Створення велосипедних доріг та велопортів дасть можливість поліпшити якість життя у місті, що є вкладом у розвиток європейських цінностей суспільства: помітно зменшиться шумове та хімічне забруднення довкілля, створяться нові відпочинкові громадські місця, буде отримана значна економія часу велосипедистами на коротких та середніх відстанях, кращими стануть міські послуги для всієї громади, зокрема для підлітків та молоді.
Зменшення витрат на пальне, на лікування через поліпшення здоров'я громадян, зменшення руйнування дорожньої мережі, економія простору доріг, а отже зменшення, у перспективі, вкладення коштів у міські дороги та можливість інвестицій у громадські потреби. Водночас збільшаться фінансові заощадження мешканців. Окрім цього створення велоінфраструктури у місті дасть поштовх розвитку інноваційному бізнесу. Відповідно це створить додаткові робочі місця через збільшення мережі сервісного обслуговування, збільшення пунктів продажу та прокату інвентарю спортивного обладнання та одягу.

Зменшення заторів завдяки створенню веломережі дасть можливість зменшити пов'язані з цим економічні втрати підприємств. Зменшаться проблеми як у постачальників так і у клієнтів підприємств завдяки скороченню витрат часу працівниками і постачальниками, проведених у заторах. До прикладу, для м.Лондона такі втрати становлять близько 10 мільярдів євро на рік від невиробленої продукції та часових втрат.
Загальновизнаним є факт, що велосипедисти перебувають у кращій психічній та фізичній формі, а підприємства, працівники яких користуються велосипедами, мають кращі показники продуктивності праці і зазнають менше витрат, пов'язаних з лікуванням. Отже, створення веломережі у м.Тернополі позитивно вплине на загальноміську економічну ситуацію та його мешканців.

Європейське місто потребує європейського підходу до вирішення проблем, які перейшли до нас з минулого індустріального міста. Урбаністичні зміни під час радянського періоду м.Тернополя –збільшення підприємств у місті та забудова бетонними багатоповерхівками – поділило м.Тернопіль на функціональні частини. Інтеграція всіх районів міста з центральною частиною, полегшене пересування з району у район завдяки продуманій мережі комунікацій дасть можливість об'єднати історичні розриви в один урбаністичний організм – організм м.Тернопіль європейського, з людським обличчям, для мешканців.

Задоволення владою людей залежить від ефективності вирішення нею питань комфортності проживання, зручності та швидкості пересування містом. Задля вирішення цього у планах розвитку міста повинна враховуватися концепція сталого розвитку регіону, поступово історичний законодавчо захищений центр за європейськими зразками має перетворитися у пішохідно-велосипедну зону.

Побудова велоінфраструктури у м.Тернополь передбачає не тільки районну інтеграцію частин м.Тернополя, а й масштабніший проект – інтеграцію у загальноєвропейську веломережу.
Створення велоінфраструктури є запорукою і політичного лідерства м.Тернополя як найбільш європейського регіону України. Створення велосипедної інфраструктури у м.Тернополі дасть можливість розвивати місто відповідно до європейського зразка. Отримання першості в Україні через поступове впровадження велосипедної інфраструктури у місті спрямовує політику органів місцевого самоврядування на екологічно чисте, зручне для життя та привабливе європейське місто.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 527; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!