Розвиток та наслідки сталого транспорту на дорогах міста.



Затори на дорогах

У 20-му столітті з прогресом моторизації міста вливали більшу частину коштів в дороги, щоб пристосувати їх до моторизованого транспортного руху. Сьогодні автомобільний рух перебуває на стадії росту у всьому світі, особливо у країнах, що розвиваються. У поєднанні із масовою інфраструктурою та хаотичним розвитком такий розвиток завдає шкоди здоров’ю людини та підвищує рівень небезпеки на дорогах. Транспорт не здатний більше вільно проїжджати, а витрати часу в заторах зростають з кожним роком. Затори спричиняють тривалі затримки, непередбачені витрати часу на доїзди та високий рівень забруднення.

Забруднення повітря (ризики для здоров’я)

Хоча транспорт не є єдиним фактором забруднення повітря, проте його внесок у проблему якості повітря є особливо значним і продовжує зростати. Люди, що проживають в межах 50 метрів до автомагістралі та доріг з великими потоками машин, більш схильні потерпати від проблем зі здоров’ям, ніж ті, які проживають подалі. Існують інші ризики для здоров’я які можуть приписуватись масовому використанню приватних автомобілів, головним чином сидячі звички, пов’язані з водінням авто. Ці ризики для здоров’я є особливо серйозними і можуть бути знижені через використання більш сталих видів транспорту. Наприклад ожиріння, одна із найсерйозніших проблем із здоров’ям сьогодення, все більш попадає під увагу, як основний фактор загрозливих і зростаючих проблем зі здоров’ям. Для людей, які їздять автомобілем і працюють за робочим столом, вищою є загроза ожиріння та інших проблем із здоров’ям, особливо сердечних захворювань. (Для прикладу дослідження англійської стратегії, яка аналізувала вплив пропаганди велосипеда та пішохідного руху на здоров’я та економіку, показало наступні висновки: з огляду на зменшення заторів, викидів, дорожньо-транспортних пригод та витрат на охорону здоров’я, за кожне пенні, інвестоване у заохочення використання велосипеда, місто отримає вигоду на суму від 2.2 до 3.6 пенні)

Дорожньо-транспортні пригоди

Крім проблеми із здоров’ям та забрудненням повітря, ріст моторизації спричиняє зростання кількості дорожньо-транспортних пригод. Доволі часто потерпають від небезпеки на дорогах велосипедисти та пішоходи. Якщо проектування доріг детально не враховує безпеку для цих вразливих користувачів дороги, проблема з безпекою на дорогах існуватиме і надалі.

Переповнені вулиці та обмеження громадського простору

З кожним днем зростання кількості машин витісняє пішоходів та велосипедистів з вулиць та тротуарів, оскільки автомобілі, які рухаються, чи припарковані – забирають кожний доступний метр громадського простору.


Мета та актуальність створення велоінфраструктури у місті Тернополі.

Метою цієї Концепції є розробка поетапності дій щодо створення велосипедної інфраструктури та розвитку велосипедного руху у м.Тернополі для збереження екологічної рівноваги, поліпшення якості життя мешканців і підвищення привабливості міста (конкурентноздатності).

Велоінфраструктура -одна з ознак розвинутого міста

Чому вело доріжки необхідні Тернополю?

 

 

Тому що, рівень завантаження міської транспортної інфраструктури постійно зростає.

Населення - 218 641 (2010р.) мешканців.

Загальна площа міста – 5800 га.

Кількість приватних автомобілів – більш ніж 30000

Створення велосипедної інфраструктури у м.Тернополі розв'яже низку проблем щодо поліпшення екологічної ситуації та збереження історико-архітектурного середовища щодо підвищення мобільності та туристичної привабливості міста, а також матиме позитивний економічний і соціальний ефект, рекреаційну функцію.

Поліпшення екологічної ситуації у місті та збереження спадщини
  Відповідно до Кіотського протоколу встановлені ліміти викидів вуглекислого газу в атмосферу, що зобов'язує держави обмежувати використання автомобільного транспорту. Євросоюзом прийнято директиву Ради від 27.09.1996 № 96/62/ЄС "Щодо оцінки та контролю навколишньої атмосфери", яка зобов'язує міста з кількістю мешканців більше ніж 250 тисяч, інформувати громадян про якість повітря та затверджувати плани зменшення тринадцяти типів забруднень. Міста також уповноважені обмежувати рух транспорту у разі перевищення допустимих норм забруднення.

Викиди в атмосферу шкідливих продуктів згорання, створення вібраційного навантаження на будівлі, створення надмірного запилення атмосфери, шумового забруднення безпосередньо впливає на здоров'я та життєдіяльність людей, туристичну привабливість, а також на порушення цілісності пам'яток старовини, порушення природних умов навколишнього середовища, які прямо або опосередковано діють на геоекологічну ситуацію у місті. Вулиці з таким завантаженням мають перевищення гранично допустимої концентрації забруднення повітря у результаті функціонування автотранспорту, що багаторазово перевищує санітарні норми і становить значну небезпеку для населення.
У м.Тернополі більшість магістралей проходить через центр, що завдає шкоди архітектурному середовищу історичної частини міста. На сучасному етапі зменшення автомобільного руху у центрі дасть можливість вирішити тут нагальні екологічні і туристичні проблеми.

Створення пішохідно-велосипедних зон у центральній частині міста сприятиме зниженню показників забруднення середовища до норм, прийнятних для життя та діяльності мешканців і численних гостей міста, а також збереженню цінних об'єктів спадщини.

Поліпшення туристичної привабливості міста
Туристична привабливість м.Тернополя є незначною, порівняно з іншими європейськими містами такого значення, незважаючи на величезний культурно-історичний потенціал.
Проблема полягає у низькій якості міського середовища, особливо центральної частини, де розташовані основні об'єкти туристичних відвідувань, а також в утрудненому доступі до туристичних атракцій міста. Основною складовою, що негативно впливає на комфортне перебування мешканців та гостей міста, є незадовільний екологічний стан вулиць міста. Пересування великої кількості транспорту у зоні екскурсійного обслуговування негативно впливає на якість туристичних послуг, самопочуття відвідувачів.
   Елементи доступності для туристів з активним способом пересування у місті практично відсутні, у тому числі як ознаковані туристичні шляхи, так і спеціально спроектовані велосипедно-пішохідні комунікації, пункти сервісу, інформаційного забезпечення туристів.
   Зовнішня комунікаційна доступність може бути забезпечена ознакуванням туристичних шляхів околиць і відпочинкових зон, як складових місцевої мережі, яка у свою чергу проектується як частина національної та загальноєвропейської мереж. Таке забезпечення дозволяє створювати туристичний продукт високої якості та очікувати на збільшення кількості вітчизняних та зарубіжних туристів. Для прикладу, щорічний міжнародний фестиваль “Шляхом бравого вояка Швейка“притягує у м.Перемишль (Республіка Польща) тисячі учасників. Крім того, ознакований туристичний шлях К63 діє протягом цілого року, користуючись чималою популярністю туристів різних країн.

Внутрішня комунікаційна доступність може бути забезпечена створенням мережі велосипедних та пішохідних доріжок у межах міста та належного інформаційного забезпечення туристів на них, а також достатньо розгалуженої системи сервісних пунктів місць паркування та зберігання засобів для активного туризму.

6. Основні проблеми які спостерігаються у транспортній інфраструктурі Тернополя:

Стан та характеристика шляхово-мостового господарства міста Тернополя.

Автомобільні дороги комунальної власності та пішохідна мережа є невід'ємною складовою частиною єдиної транспортної системи міста Тернополя, яка значною мірою впливає на його соціально-економічний розвиток. Стан шляхово-мостового господарства та темпи його розвитку визначаються рівнем фінансування дорожнього господарства, який, як правило недостатній. У свою чергу, від стану автомобільних доріг суттєво залежать витрати на перевезення вантажів і пасажирів, рівень цін, ступінь зайнятості населення, темпи розвитку економіки міста, тощо.

При 5% середньорічному зростанні автотранспортних засобів, інтенсивність дорожнього руху на основних магістральних дорогах останніми роками зростає до 20% щорічно.

Проте, низькі транспортно-експлуатаційні показники доріг зумовлюють низьку експлуатаційну швидкість транспортних засобів, високий рівень витрат паливно-мастильних матеріалів та високу частку транспортної складової у собівартості продукції. Витрати пального та викиди шкідливих речовин з відпрацьованими газами в атмосферу на 30% перевищують аналогічні показники у розвинутих країнах.

Незадовільний стан автомобільних доріг спричинений такими факторами:

- недостатніми обсягами фінансування потреб дорожнього господарства протягом останніх років;

- використанням застарілих технологій, машин, механізмів, матеріалів і конструкцій;

- низькою якістю дорожньо-будівельних матеріалів;

- недостатньою виконавською і технологічною дисципліною, тощо.

Шляхово-мостове господарство міста Тернополя включає:

Вулично-дорожню мережу:

№ п/п Найменування показників Кількість (шт.) Протяжність (км) Площа (тис. м2)
1 2 3 4 5
1. Всього міські вулиці і дороги в т.ч. 277 209,0 2250
2. з асфальтобетонним покриттям   185,8 2100
3. бруківка   3,3 21,0
4. з щебеневим покриттям   19,9 120,0
5. міські вулиці і дороги включені в перелік державного значення 5 16,4 273,9

Магістралей загальноміського значення - 13 шт., магістралей в мікрорайонах - 35 шт. Майданів (площ) - 4 шт. Доріг місцевого значення у пішохідній зоні             – 8 шт. та у житловій зоні - 203 шт. Доріг місцевого значення у промислово-складських зонах - 9 шт. Площа тротуарів - 527595,8 кв. м.

Основні проблеми які спостерігаються у транспортній інфраструктурі Тернополя:

§ Низька експлуатаційна ефективність громадського транспорту (затори на дорогах, натовпи на станціях, відсутність пріоритету автобусів, тролейбусів та маршруток);

§  Низька якість транспортних засобів, станцій та доріг;

§ Лише частково реалізована системна інтеграція (уніфіковані квитки, інтеграція з іншими видами транспорту);

§ Низька роль велосипедного транспорту;

§ Низька систематичність (планувальна та фінансова) підтримка розвитку сталої мобільності.

 

      Що хочуть люди:

§ Швидкі поїздки     

§ Зручність

§ Комфорт

§ Частота руху

§ Надійність

§ Безпека

§ Хороше обслуговування

§ Низькі витрати

§ Наявність мереж

Громадський транспорт необхідно організовувати з огляду на споживача;

Громадському транспорту потрібно конкурувати з приватними автомобілями;


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 671; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!