Очистка стічних вод. Методи очистки.



 Стічними водами збаг. фабрик наз. води, що видаляють за межі фабрик, забруднені відходами й шкідливими домішками. Характеристика стічних вод залежить від складу збагачуваних руд і способів їхнього збагачення й від властивостей застосовуваних реагентів. При застосуванні на фабриці оборотного водопостачання стічні води очищаються й повертаються в процес. Методи очищення: 1) Механічний - видалення зі стічних вод грубодисперсних домішок шляхом осадження їх під дією сили тяжіння й відцентрових сил. 2) Хімічний метод - полягає у введенні у воду реагентів для утворення нерозчинних з'єднань, що випадають в осад, і нейтралізації шкідливої дії домішок. До процесів хімічного очищення відносять: хімічне окислювання, нейтралізацію й ін. хім. реакції. 3) Фізико-хімічні: а) Сорбція забруднення стічних вод або поглинаються частками твердої речовини(абсорбція), або осаджуються на поверхні цих речовин(адсорбція), або вступають із ними в хімічну реакцію(хемосорбція) ; б) Екстракція - вилучення з розчинів речовин здійснюють за допомогою іншого розчинника; в)Коагуляція; Г) Флотація - спливання в стічній воді бульбашок повітря з дисперсними частками, що забруднюють стічну воду; Д) Евапорація - відгін водяними парами летучих речовин, що забруднюють стічну воду; Е) Йонний обмін - є кат іонообмінні або аніонообмінні смоли(катіоніти або аніоніти), здатні витягати з розчину позитивні або негативні іони металів в обмін на еквівалентну кількість інших іонів того ж знака. Процес очищення проводиться в іонообмінних фільтрах, завантажених йонообмінними смолами. Через фільтр пропускають стічну воду, що містить іони металу. Іони водню або натрію йдуть із очищеною водою, а іони металу затримуються фільтром. ; Ж) Кристалізація - випарювання для створення більшої концентрації, перемішування й охолодження для утворення кристалів ; З) Дезактивація; И) Знесолення. 4) Елетрохімічний метод - відбувається або руйнування шкідливих речовин шляхом окислювання на аноді, або вилучення металів зі стічних вод шляхом відкладенні їх на електродах. 5) Біохімічний - використання мікроорганізмів, що окисляють органічні речовини, що є присутніми у колоїдному й розчиненому стані.

 

 

Схеми барабанних сепараторів з різними типами ванн.

Барабанні сепаратори бувають прямоточні, протиточні, полупротиточні. У прямоточних сепараторах збагачуваний матеріал, немагнітні частки й барабан рухаються в одному напрямку, а магнітні частки відхиляються від нього. У протиточних сепараторах збагачуваний матеріал і немагнітні частки рухаються в одному напрямку, а магнітний продукт і барабан – у протилежному. У полупротиточних сепараторах збагачуваний матеріал подається знизу під барабан, а магнітний і немагнітний продукти рухаються в протилежних напрямках. (мал.)

 

 

Компоненти корисної копалини. Загальні відомості.

Корисними копалинами наз. природні речовини, що добувають із надр, які при даному стані техніки можуть бути з достатньою ефективністю використані народним господарством у природному виді або після обробки. Руди являють собою складний комплекс різних мінералів, де поряд з корисними компонентами є мінерали, економічно непридатні для промислового споживання і утворюють пусту породу. Однак поняття «пуста порода» - відносне. Наприклад, кварц, що міститься в рудах чорних металів, є пустою породою, але в інших випадках він може мати промислове застосування (для скляної промисловості). У міру розвитку техніки збагачення й способів наступної переробки одержуваних при збагаченні продуктів мінерали пустої породи, що містяться в руді, стають корисними. В останні роки визнане необхідним повне використання відходів збагачення (пустої породи), наприклад кварцового піску, гранітів, для потреб будівництва, скляної, керамічної й ін. галузей промисловості.

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 127; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!