Роторні дробарки. Будова, робота, призначення .



Дроблення здійснюється жорстко закріпленими на роторі біллами. Матеріал, що дробить, вільно падає в зону швидкісного ротора. Тут і відбувається руйнування матеріалу під ударами білл. Далі матеріал додроблюється ударами об футеровку відбійних плит і колосників. Відмінною рисою роторних дробарок є те, що в дробленні приймає участь вся маса ротора. Тому дробарки використовують для великого й середнього дроблення. Найбільш ефективне дроблення відбувається, якщо удар центральний, а не ковзкий. Для цього шматок повинен проникнути в зону обертання ротора на глибину 0,6 від максимального шматка. У зв'язку з тим, що не всі шматки попадають у зону обертання ротора, для їхнього дроблення передбачені відбійні плити. Роторні дробарки можуть бути 2-х, 3-х, 4-х й 6-и більні. По числу роторів: 2-х, 3-х й 4-х роторні. Вони можуть бути з колосниковими ґратами й без її.(мал.): а-однороторна нереверсивна з колосниковими ґратами; б-те ж, без ґрат; в-двухроторна із ґратами; г-те ж, без ґрат; д-однороторна реверсивна.

 

Поняття про гідратні шари.

Молекули поверхневого шару через нерівномірність сил, що діють із боку дотичних фаз, перебувають в особливому енергетичному стані. Властивості рідини, що перебуває в прикордонному шарі відрізняються від властивостей рідини в об’ємі. Прикордонні шари води наз. гідратними шарами. У порівнянні з об’ємом води вони мають підвищену в'язкість і знижену розчинюючу здатність, меншу дифузію розчинених у них речовин. Структура й товщина гідратних шарів залежить від ступеня полярності дотичних фаз. Розглянемо структуру гідратного шару на границі розділу вода-повітря. Молекули води на бульбашці стикаються протилежними за знаком кінцями диполів, взаємно компенсуються їхні дипольні моменти, різко ослаблена взаємодія з молекулами води в об’ємі, товщина гідратного шару мінімальна. При заміні поверхні розділу воду-повітря пов. розділу олія-вода, структура й товщина гідратного шару не змінюються. При адсорбції на бульбашці гетерополярних молекул відбувається урівнювання полярності дотичних фаз, зменшення їхньої різниці й зниження своб. пов. енергії в результаті особливої орієнтації гетер. молекул. Полярною частиною вони розташовуються до полярної рідини, а аполярні радикали - до повітря.

 

 

 

Зневоднюючі установки.

Зневоднення проводять у таких установках: А) Для зневоднювання кускових і грубозернистих матеріалів застосовують: Ковшові елеватори, зневоднюючі грохоти, бункери, дренажні склади, штабелі. Зневоднення в цих апаратах відбувається при природній фільтрації рідини через проміжки між твердими частками під дією сили тяжіння. Б) Для зневоднення дрібнозернистих матеріалів застосовують: центрифуги з відцентровим вивантаженням осаду, зі шнековим вивантаженням осаду, з вібраційним вивантаженням осаду, осадові центрифуги. Зневоднення в цих апаратах проводиться під дією відцентрових сил. В) Для згущення тонкозернистих і шламистих матеріалів застосовуються: циліндричні згущувачі - із центральним і переферичним приводом , гідроциклони, згущувач із похилими пластинами. Зневоднення в цих апаратах відбувається в результаті осідання в пульпі твердих часток під дією сили ваги або відцентрових сил. Г) Фільтри - у них рідка й тверда фази розділяються за допомогою пористої перегородки під дією різниці тисків, створюваної розрідженням повітря або надлишковим тиском. Апарати: вакуум - фільтри - барабанні, дискові, стрічкові, план-фільтри, барабанні із внутрішньою й зовнішньою фільтруючою поверхнею; фільтри, що працюють під тиском - камерний фільтр-прес, рамний. Д) Газові барабанні сушарки, газові труби-сушарки, установка з киплячим шаром, парові трубчасті сушарки, топки. Продукти зневоднюють випаровуванням вологи в навколишнє середовище при нагріванні сушимого продукту.

 

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 114; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!