Складання схеми обробки проби для хімічного аналізу.



Маса кінцевої хімічної проби повинна становити близько 100 г з дублікатами такої ж маси. Якщо проба має підвищену вологість, її піддають повітряному підсушуванню або підсушують при температурі 105-110С*. Обробка первинної проби для хімічного аналізу перемішується , скорочується й подрібнюється з контрольним просіюванням. Це викликано тим,що первинна проба для даного аналізу відбирається масою від 300 до 900 кг, а для лабораторних випробувань необхідно не більше 0,5 кг матеріалу, здрібненого до стану аналітичного порошку (0,1-0,2 мм). Наважка такого матеріалу для одного аналізу становить усього лише 0,5-1,0 г. Перед кожним скороченням проба подрібнюється до певної крупності й ретельно перемішується. Хімічні проби обробляються в кілька прийомів, що включають операції дроблення, перемішування й скорочення. При обробці проб пульпи їх зневоднюють і сушать. Якщо маса початкової проби у два рази й більше перевищує мінімальну масу первинної проби, припустиму для даної крупності опробуємого матеріалу, обробка її починається з операції перемішування й наступного скорочення. Коли маса початкової проби на перевищує подвоєної мінімальної маси первинної проби, обробку її починають із операції дроблення, а потім перемішування й скорочення. Втрати маси проби при обробці не повинні перевищувати 1%.

 

Термоадгезійний метод збагачення. Збагачення з використанням вибіркового характеру фазових переходів компонентів корисної копалини.

Метод включає дві операції: 1. Селективний нагрів компонентів. 2. Селективне закріплення по-різному нагрітих компонентів на термопластичній поверхні. 1. Селективний нагрів компонентів заснований на їх відмінності в оптичних, теплових, електричних та теплопровідних властивостях. Для нагрівання використовується джерела інфрачервоного, індукційного, надвисокочастотного випромінювання. 2. Селективне закріплення по-різному нагрітих компонентів здійснюється на термочутливій поверхні за рахунок її розм'якшення. Фіксація відбувається при охолодженні місця контакту ч-ки і термочутливої поверхні. Основні вимоги до термочутливого шару – це стабільність температури його розм'якшення (крапка пластифікації). Для зниження витрат енергії необхідно здійснити поверхневий нагрів, який повинний відбуватися в ідентичних для всіх частинок умовах. Промислове застосування отримав спосіб селективного нагріву до різної прозорості, а саме – відокремлення кухонної солі від доломіту.(мал)

Збагачення з використанням вибіркового характеру фазових переходів компонентів корисної копалини.

Обов'язковою умовою комбінованих методів є:1).переведення одного з компонентів в інший більш рухомий фазовий стан (розчин, розплав, газ). 2). Виділення різнорідних фаз у різнорідні продукти. У практиці широко заст-ся процеси з вик-ням рідкої й тв. фази, оскільки при цьому потрібні менші витрати електроенергії, і їх легше розділяти. Загал. схема комбінованих методів зб-ня включає наступ. оп-ції: 1.підготовку КК до переведення в інші фазові стани; 2.селективне переведення компонентів в інший фазовий стан за допомогою робочих агентів; 3.розділення компонентів; 4.переведення речовини, що містить цін. компон-т у форму, зручну для подальшого використання; 5.регенерація робочих агентів та повернення їх у процес.

Основною оп-цією комбінованих методів зб-ня є перевед-ня комп-тів у рухливий фазовий стан. Розрізняють фізичне та хімічне розчинення. При фіз. розчиненні комп-ти не змінюють свій склад, а при хім. -змінюють. Хім. розчин-ня відбув-ся внаслідок обмінних р-цій, окисно-відновних та р-цій комплексоутворення. Переведення тв. фази в розплав здійсн-ся за рах. термічного впливу на КК шляхом підведення до неї теплоносіїв або ж її окиснення з виділенням тепла(горіння).

 

Сепаратор Knelson

 відноситься до відцентрових сепараторів, одержав поширення у золотовидобувный галузі..

Сепаратор містить вертикально встановлений ротор, виконаний у формі усіченого конуса з подвійними стінками. Живлення  сепаратора здійснюється через центральну трубу, яка не доходить до дна ротора. Внутрішня поверхня конуса містить кільцеві канавки, на дні яких є перфорації для подачі води з міжстінного простору конуса для розпушення пристінного шару. У такому сепараторі на частки діють, з одного боку, відцентрові сили, в десятки разів перевершують силу власної ваги і, з іншого боку, висхідні потоки хвилі. Розвантаження концентрації здійснюється періодично по мірі накопичення його в рифлях.

Недоліками такого пристрою є періодичність дії і невисока ефективність збагачення без попередньої вузької класифікації збагачуваного матеріалу. Це обумовлено тим, що по суті даний пристрій являє собою класифікуючих апарат, де розділення частинок здійснюється в основному за їх гідравлічної крупності у висхідному потоці води.

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 125; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!