Магнітний аналіз. Експресний магнітний аналіз вихідної руди, пульпи, хвостів.



 Магнітний аналіз застосовується для вивчення збагачуваності руд, що містять магнітні мінерали, і контролю роботи магнітних сепараторів. Змінюючи величину електричного струму в котушці електромагніта й напруженість магнітного поля між його полюсами, можна розділити руду по фракціях з різною сприйнятливістю. Для проведення магнітного аналізу застосовують сепаратори невеликих розмірів й аналізатори. Ізодинамічний електромагнітний сепаратор заст. для поділу проб руди по фракціях з різною сприйнятливістю. Сепараційні пристрої призначені для поділу мінеральних порошків крупністю зерен від 1 до 0,001 мм похилим і вертикальним способами, а також для мокрого аналізу зерен розміром 0,01-0,001 мм. Вертикальний спосіб застосовується для поділу мінералів, що сильно відрізняються, по магнітній сприйнятливості, а похилий - незначно відрізняються. Для мокрого аналізу тонких продуктів застосовують трубчастий аналізатор. У ньому між загостреними полюсами електромагніта розміщається скляна трубка, заповнена водою. Потім у трубку засипають змочений матеріал крупністю 0,5 мм. Магнітні частки, падаючи, затримуються під впливом магнітного поля на стінках трубки в міжполюсному просторі, а немагнітні падають униз. По масі магнітної частини визначається процентний вміст корисного компонента у вихідній пробі. Магнітна сприйнятливість слабомагнітних мінералів визначається за допомогою установки Гуі. У ній зважують пробу матеріалу в магнітному полі й по формулі визначають магнітну сприйнятливість. Для контролю заліза у вихідній руді, концентраті й у хвостах застосовують експрес-аналізатори, які проводять по попередньо підготовлених пробах, і які засновані на пондеромоторному або індуктивному методі з амплітудним виміром. Відбір проб для проведення експрес-аналізів проводять щогодини.

 

 

Процес грохочення. Ефективність грохочення.

Грохочення - поділ по крупності суміші шматків або часток корисної копалини різних розмірів на класи просіюванням через одне або кілька сит. Матеріал, що надходить на просівання, наз. вихідним, той, що пройшов через сито - підрешітним, що залишилося на ситі - надрешітним. Розрізняють види грохочення: 1) Попереднє - застосовується для виділення готового по крупності продукту перед дробленням; 2) Підготовче - вик. для поділу переробляємої руди на класи, необхідні для того або іншого методу збагачення; 3) Контрольне - заст. для контролю крупностиі продукту дроблення;4) Самостійне – застосовується для одержання готових продуктів; 5) Допоміжне - застосовується в операціях дроблення для того, щоб не дробити нічого зайвого: а)контрольне; б) попереднє. Грохочення може бути сухим або мокрим. Сухе заст. при вмісті вологи у вих. руді до 4-5%. Мокре грох. пров. при збагаченні грузлих глинистих руд. Руда зрошується водою під час руху по ситу або перед грохоченням. Також грохочення буває: 1) Вибіркове - заст., коли необх. одержати продукти різні по вмісту кор. комп.; 2) Зневоднююче - звільнення від зайвої води, застосовується при збагаченні зернистих прод. Залежно від класу крупності грох. Буває: А) Крупне 1200-300 мм; 2) Середнє 300-350, получ. 60-25 мм; 3) Дрібне 75 получ. 25-6 мм; 4) Тонке 10, получ. 6-0,5 мм; 5) Надтонке 1,0, получ. 0,05 мм. Ефективність просівання - виражене в % відношення маси підрешітного продукту до маси нижнього класу у вихідному матеріалі. Еф. грох. розуміють як вилучення нижнього класу в під решітний продукт.

 

 

Депресори, призначення і механізм їх дії при флотації.

 Депресори - реагенти, що знижують флотуємість тих мінералів, вилучення яких у пінний продукт небажано в даній операції. Застосування реагентів-депресорів є основним засобом одержання максимальної селективності при флотаційному поділі мінералів із близькими властивостями. Механізми дії при флотації: А) Розчинення поверхневих з'єднань збирача й створення умов, що перешкоджають закріпленню збирача на поверхні мінералу. Б) Витиснення іонів збирача іонами депресора, що утворять із іонами мінералу важкорозчинне гідрофільне з'єднання. В) Підвищення ступеня гідрофільності мінеральної поверхні без витіснення збирача. Г) Закріплення на поверхні депресуємого мінералу гідрофільних неорганічних або органічних часток.

 

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 123; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!