Сутність електричних методів збагачення та обл. його застосування:



Електричні м-ди зб-ня засновані на використанні відмінностей в електричних властивостей компонентів, які підлягають розділенню. Машини, в яких здісн-ся розділення, наз-ся електричними сепараторами. Їх характерна особливість – наявність у їх робочій зоні електричного поля. При переміщенні руди крізь електричне поле сеп-ра частинки з різними електричними властивостями та різною крупністю і форми рухаються за різними траєкторіями та можуть бути виділені в окремі продукти збагачення. Умовно ел.сеп-ція може бути розділена на 2елементарних цикла: 1) Утворення на ч-ках розділяємих мін-лів ел.зарядів (зарядка); 2) Змінення траєкторії руху заряджених частинок у силовому полі, створеним взаємодією ел.сил та механічних сил (розділення). До ел.сил відносяться: - електростатична; - електричного поля; - дзеркального відображення; - комбінація цих сил. До мех.сил відн-ся: тяжіння, відцентрова, тертя, адгезії, пандеромоторна, їх комбінація. В якості середовища розділення можуть виступати: газоподібна (повітря, різні гази при норм. та підвищеному тиску), вакуум, рідкі діелектрики. Перша електростатична машина застосовувалась для очищення бавовни. Далі – для корисних копалин (гематит, каситерит, куприт, магнетит, пірит, піротин,сфалерит, халькопірит), абразивів, регенерації формовочних земель, а також у харчовій промисловості.

76. Збагачення за пружністю:

 Цей процес оснований на відмінності в пружності компонентів, що розділяються, які взаємодіють з робочою поверхнею сепаратора (плитою), що має постійні властивості. Процес здійснюється в повітряному середовищі і пояснюється класичною теорією удару.

Виділяють наступні фази процесу:                           

· рух частинки до плити;

· удар частинки об плиту і зiм'яття частинки та плити при ударі;

· відновлення форми частинки і плити і надання кінетичної енергії частинці;

· рух частинки від плити.

Фази руху частинки до плити і від плити показані на рис.7.1.



Рис. 7.1. Траєкторія руху частинки

Рух частинок до плити може здійснюватися внаслідок вільного падіння із заданої висоти. Енергія, що запасається, визначається висотою падіння.

При завершенні 1-ї фази, в момент дотику до плити частинка досягає швидкості u1.

2-а фаза визначається зміною швидкості частинки до нуля. При цьому частинка і плита зазнають пружних і пластичних деформацій. При u1= 0 сила дії частинки на плиту дорівнює вазі частинки.

Початок 3-ї фази характеризується відновленням форми частинки і плити, коли сили пружної деформації перевищують силу тяжіння. У кінці 3-ї фази частинка набуває швидкості, що дорівнює u2, направленої протилежно u1 (при горизонтальній плиті).

Для умов вільного падіння :

;

Відношення u2 до u1 називається коефіцієнтом відновлення Кв, який може бути в межах Кв = 0-1.

Схеми сепараторів, що використовують прямий центральний удар, а також удар об похилу плиту, наведені на рис. 7.2 (а, б).

Основний недолік у роботі сепараторів з нерухомою робочою поверхнею - це розсіяння дальності відскоку. Причина - неправильна форма грудок матеріалу, що приводить до косого удару. При цьому центр ваги частинки зміщається від вертикалі в місці дотику частинки і плити. У результаті дальність польоту частинки меншає. Велика дисперсія дальності відскоку частинок дозволяє застосовувати цей метод тільки для компонентів, що мають значну відмінність у міцності. Більш ефективна сепарація за пружністю для мінералів з округлою формою частинок, наприклад для гравію. Збагачення за пружністю застосовується на декількох кар'єрах в США, Польщі (Рис. 7.3).


Рис. 7.2. Схеми сепараторів:

а - схема вібраційного сепаратора; 1 - кутковий відбивач; 2 - приймачі матеріалу; 3 - днище з пружної сітки; б - сепаратор з нерухомою робочою поверхнею; 1 - бункер; 2 - віброживильник; 3 - плита; 4 - приймальні бункери


Рис. 7.3. Технологічна схема збагачення гравію на кар'єрі "Сойо" США

 

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 196; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!